U19 - "Cidlina" Nový Bydžov 3:5 (2:2)

Střešovice - Aktuálně druhý celek tabulky zavítal opět do Prahy potvrzovat roli favorita. My jsme chtěli navázat na středeční triumf na Admiře a potvrdit vítězství z venku.

Věděli jsme, že nás bude čekat mimořádně těžké utkání. Hlavním důvodem bylo fyzické rozpoložení. Soupeř měl od posledního zápasu na regeneraci 331 hodin, my necelých 72. Z toho důvodu jsme nechali ze začátku na střídačce nejvytíženějšího hráče Yarullina, i když i další hráči by si zasloužili delší odpočinek. Do základní sestavy se tak vrátil po delší odmlce Hrabě a ihned potvrdil, proč ho máme na každém zápase připraveného vtrhnout do boje. Dělovkou zpoza vápna po odraženém míči nedal brankáři šanci a poslal nás do brzkého vedení (3´1:0). Hosté záhy srovnali skóre, kdy se trefil po rychlé akci Rejl (6´1:1). Zápas byl poměrně vyrovnaný. Hosté měli více šancí ze hry, my ze standardních situací. Steiner musel likvidovat skvělými reflexními zákroky šance hostů, avšak na vedoucí gól z kopačky Hrušky již neměl nárok (22´1:2). Zvrat skóre s námi nijak nemohl zacloumat, jelikož jsme si dokázali, že skóre otáčet umíme. V 22. minutě Magendans si Magendans doběhl pro odražený míč, kličkou se zbavil dvou hráčů a vybídl k samostatnému nájezdu průnikovou přihrávkou Ridzáka. Ridzák byl ve vápně faulován a odpovědnost na sebe vzal Magendans. Pokutový kop proměnil a srovnal stav (22´2:2). Poločas skončil smírně.

Druhý poločas jsme rozehráli dobře. Po faulu na Frýdka zahrával přímý kop Yarullin. Našel ve vápně Magendanse, který se skvěle zorientoval a svým již letos 5. gólem nás poslal do vedení (48´3:2). Postupem času se domácí dostávali stále blíže a blíže k naší brance. Dlouho jsme odolávali tlaku, ale síly nám rychle ubývaly, nedokázali jsme již míč podržet dál od naší brány až nakonec hostující kapitán srovnal po samostatné akci stav (66´3:3). Hra se poté vyrovnala a vypadalo to, že se zápas blíží k remíze. Bohužel jsme 13 minut před koncem udělali chybu v rozehrávce, soupeř získal výhodu přečíslení a střelou o tyč se dostal do vedení (77´3:4). V závěru jsme změnili rozestavení, vrhli jsme všechny síly do útoku a poslali na hřiště čerstvé hráče. Tato naše "power-play" skončila brankou hostí v poslední minutě a naší porážkou(90´3:5).

Kluky jsme opět pochválili za výkon i nasazení. Zápas s Admirou nám vzal přiliš sil, které by se nám v závěru tohoto utkání hodily. I tak jsme sehráli s velmi kvalitním týmem vyrovnanou partii a dokázali jsme si, že můžeme měřit síly s jakýmkoli soupeřem v této soutěži. Je třeba však respektovat kvalitu soupeře, který měl v zápase více velkých šancí a Steiner měl spoustu práce.
Hned ve středu nás čeká úkol možná nejtěžší a sice bojovat o body na půdě Bohemians.

Sestava: Steiner - Thor, Švejda, Votruba, Hrabě (46´ Yarullin) - Madej, Fischer (K), Magendans - Šafránek (81´Askarov), Ridzák (81´Melounek), Kraus (65´Glagolev)
Dále připraven: Muroň
Góly (Asistence): 3´Hrabě, 38´Magendans (Ridzák), 48´Magendans (Yarullin)

Jubilea hráčů (počítáno od sezóny 2015/2016):
Glagolev Sergei - 20. start za SKS

Daniel Klír, 5.10.2020

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY