U19 - Viktoria Žižkov U19 "B" 4:2(3:2)

Střešovice - blíží se nám výročí, tak začneme trochou historie. V roce 1881 (30 let před založením #SKS1911) byl Žižkov povýšen na město. V roce 1922 (11 let po vzniku #SKS1911) byl začleněn do nově vzniklé Velké Prahy. V roce 2021 (110 let po vzniku #SKS1911) prohrává Viktoria Žižkov na střešovickém pažitu!!!! 

Naše výslekdy byly doposud nevyvážené a výkony neustálené. Druhé vítězství na Admiře nám však opět vlivlo krev do žil a víra ve výhru nad Žižkovými následovníky byla silná. Do zápasu jsme nicméně šli opět s velkou pokorou a respektem k síle soupeři. Nicméně naše cíle se nemění. My chceme vítězit!
Začátek utkání jsme přesto nezvládli. Hosté se dostali do vedení velmi snadno a sice po námi neuhlídané standardní situaci a jednoduchém zakončení hlavou v podání Tomečka a to již ve třetí minutě! (3´0:1).
S námi to nikterak nezamávalo a působili jsme živěji a s větší touhou pro fotbal. Výsledkem byl vyrovnávací gól po rohu Burgera, kdy Badykovo zakončení stihl nešťastně tečovat žižkovský Kuzma a rozjásal tak domácí fanoušky (13´ 1:1). Zápas měl dobré parametry i vysoké tempo hry. Další čerstvá posila v bráně Chloupek musel odvážně čelit nebezpečnému nájezdu hostujícího útočníka. Z naší strany se naopak do šancí řítil Vilhelm, několikrát nebezpečně mířil slabší nohou Kuttner. Fotbal to byl pohledný. Otěže zápasu jsme začali přebírat my. Po několika nadějných šancích se Burger opět ujal role režiséra a nacentroval pocukrovaný míč Šafránkovi, který se, jak je již je jeho dobrým zvykem, pověsil po "Ronaldovsku" na několik vteřin do vzduchu a neomylně nás poslal do vedení.....zaslouženého! (38´2:1). Naštěstí nás vedení nikterak neuspokojilo a zůstali jsme aktivní při práci v napadání. Ve skvělé formě a náladě hrající Burger přečetl snažení žižkovského obránce a ve skluzu dokázal zamířit do levého horního rohu "hospodské" branky (43´3:1). Závěr poločasu jsme si bohužel pohlídat nedokázali a díky našemu nedůrazu a pomalé reakci se hostím povedlo hned za minutu snížit na rozdíl jedné branky (44´3:2).
Byť byl soupeř papírovým favoritem, byť se dostal zpět do zápasu snadným gólem "do šatny" a byť byla naše dočasná statistika druhých poločasů nedobrá.......věděli jsme, že toto je náš zápas!
Do druhé polovinu utkání jsme vstoupili s dobrým entusiasmem a odhodláním. Obrana (konečně dva zápasy po sobě ve stejném složení) pracovala znamenitě! Do obrovské šance se dostal Burger, který nezamířil přesně. Vilhelm rovněž postupoval sám k bráně, ale byl velmi, velmi, VELMI DŮRAZNĚ bráněn! Nicméně hlavní figurou druhého poločasu se stal náš brankář. Chloupek se vtělil postupně do Petera Schmeichela a Martina Vaniaka a přiváděl hosty k zoufalství. Ani z kamerových záběrů nění jasné jak, nebo proč střely žižkovských neskončily v bráně. Dát nám branku jakoby zkrátka přestalo být možné.
Blížil se závěr velmi zajímavého duelu a více šancí jsme si paradoxně začali vytvářet my. Ale ani Růžička, ani Mizer cestu k pojišťovacímu gólu nenašli. VÍCEKRÁT! Úžasnou tečku za utkáním udělal ten užvaněnější z bratrů Hojsáků (Ondřej), který si skvěle naběhl na centr (koho jiného než Burgera) a hlavou rozpoutal obrovskou dávku radosti a emocí v poslední minutě zápasu (90´4:2).

Sestava: Chloupek-Hrabě, Rožec, Muroň, Lehner(62´Zumr)-Fischer(K), Badyk-Kuttner(Hojsák), Burger, Šafránek(62´Mizer)-Vilhelm(80´Růžička)
Připraven: Müller

Jubilea (počítáno od sezóny 2015/2016):
Václav Muroň - 145. zápas v kariéře
Pavel Mizer - 45. zápas v kariéře
Karel Vondráček - 285. vstřelený gól trénovaného SKS týmu
(od roku 2011)
Daniel Klír - 525. vstřelený gól trénovaného SKS týmu

Přijďte všichni v sobotu 18.9.2021 na slavnostní den oslav 110. let klubu do našeho klubu!!! O zábavu bude postaráno!
Upozorním zejména na utkání Staré gardy SKS vs Internacionálové ČR v 17:00 a koncert všemi oblíbeného Davida "Čudly" Bayera ve 14:00!!!!!

Daniel Klír, 14.9.2021

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY