U19 - Hodnocení sezóny 21/22

Střešovice - Nikdy se mi nehodnotila sezóna tak obtížně, jako letos. Jako hráč jsem byl zvyklý ve Střešovicích jen vyhrávat, postupovat a radovat se. Sezóna mi přinesla spoustu odpovědí na spoustu otázek. Získal jsem spoustu zkušeností a poznatků jak něco dělat/nedělat v kategorii staršího dorostu. 

Problém je, že tato sezóna pro dorost nebyla nějakou testovací, nebo poznávací. Kvůli reorganizaci soutěží jsme od začátku věděli jak náročný ročník nás čeká a před jak těžkým úkolem stojíme. Přesto jsme šli do sezóny se sebedůvěrou a odhodláním vzepřít se osudí. Sezónu bych rozdělil na pět částí. 

První - tragická - Závěr loňského "soutěžního ročníku". Skončilo několik opor ročníku 2003, které měly být základem úspěchu.
Druhá - nadějná - Bavíme se o podzimní části, 15 bodů, důležité výhry proti konkurentům, fungovala duše mužstva.
Třetí - zimní přestavba - Spojení s U17 díky absurdně špatné docházce hráčů U19 v zimní přípravě. Zlepšení morálky, výkonů v přípravných zápasech, naděje!
Čtvrtá - nová naděje - Skvělé nasazení v úvodních zápasech jarní části, nešťastné remízy, vrchol remíza s Bohemians (zasloužili bychom si vyhrát)
Pátá - realita vrací úder - Po zápase v Cidlině už šlo vše jen dolů (vyjímka zápas ve Vlašimi.). Konec nadějí na úspěšné jaro.
Sezóna byla velmi dlouhá, únavná, psychicky a fyzicky velice náročná. Pro všechny, hráče, realizační týmy, zkrátka pro všechny. Nebyl nicméně zápas, do kterého bychom šli s jiným cílem, než ho zvítězit. Nebyl! Většina hráčů podstoupila celý rok fotbalu obrovskou oběť, protože jsme se fotbalem příliš nebavili. Náročný rok, velmi náročný rok.
Pozitiva? Přece všichni ti kluci, co to přežili. Na jaře jsme neokusili pocit vítězství. Přesto kluci vstávali v 5 ráno a jeli na konec Čech se pokusit válčit o body. Všichni ti kluci co to vydrželi až do konce si zaslouží moje uznání a úctu. Ne proto, že mi to připadá tak neuvěřitelné. Ale proto, že spousta jejich kamarádů to vzdala už dávno předtím. Vzdali to a nechali je v tom vykoupat. Když jsme byli všichni pohromadě, byli jsme silní. Tak to platí nejen ve fotbale, ale i v životě. Cenná lekce. Bohužel pro klub vykoupená nepříjemným a nikým nechtěným sestupem zpátky do pražského Přeboru.
Starší dorost byl dříve po A-týmu nejsledovanější tým v SKS a věřím, že tomu tak opět bude. Věřím, že starší dorost vybuduje díky výborným hráčům, výborné duši týmu a výbornému realizačnímu týmu neporazitelný stroj, který předvede skvělou sezónu a vrátí náš klub tam, kam patří.
Zaslouží si to kluci, realizační tým i klub.
Ať žijí Střešovice!
„Není hanbou nic nevědět, ale je hanbou, nechtít se ničemu učit.“ 
NON PUDOR EST NIL SCIRE, PUDOR NIL DISCERE VELLE.

Neznámý autor
Daniel Klír

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY