FA Praha - U8 24:23

Střížkov – Další kolo letošní sezóny nám přisoudilo páteční výjezd na Střížkov proti FA Praha. Jak již termín a čas (16:30) napovídá, nečekala nás jednoduchá doprava…. Očekávané se stalo skutečností a pražský tunelový komplex se veřejnosti uzavřel… Příjezd na zápas byl tedy oříškem pro téměř celý tým, ale díky vstřícnosti domácích se začátek posunul o pár minut a všichni aktéři stihli dorazit na místo.

Tentokrát jsme byli nuceni udělat pár změn a to z důvodu absence tří kluků. Bohužel, jak se později ukázalo, nám širší lavička chyběla. Soupeř měl k dispozici na každém hřišti 3 – 4 náhradníky, u nás na každém hřišti jen jeden. Ani tato nepříjemnost nám však elán nevzala a všichni jsme se na utkání těšili.

Vstup do utkání byl trochu pomalejší, avšak po pár minutách jsme na jednom hřišti začali dominovat. Vcelku rychle jsme se ujali vedení a během celého poločasu ho navyšovali. Konečné skóre jednoho hřiště po prvním poločase 9:2 bylo oprávněné. Na druhém hřišti se kluci vypořádávali s malou nervozitou a kvalitním soupeřem. Sice urputně bojovali, leč skóre bylo 1:11. Druhý poločas začali však aktivně a drželi se, co jim síly stačili. Postupně pomalu docházeli a ke konci jsme inkasovali více gólů. Nakonec se skóre zastavilo na 2:8. Druhé hřiště začalo druhý poločas ospale, ale po mírném zvýšení hlasu se kluci rozběhali a začali plnit to, co je zdobí zatím celou sezónu. Hodně vstřelených branek a krásné akce. Ke konci jsme již hru plně ovládali a zvítězili 11:3. Po utkání došlo na tradiční matematické počty. Kdo umí rychle počítat, už teď zjistil, že konečný výsledek pro nás byl trochu smutný. Skóre se zastavilo na 23:24 v náš neprospěch. Avšak penalty nás i tak přesto hodně bavili a kluci si je tradičně užili.

Co říci závěrem k tomuto utkání? Myslím si, že i přes absenci 3 pravidelných hráčů jsme podali výkon, za který se určitě nemusíme stydět. Jsou zde věci, které samozřejmě vidíme a musíme na nich usilovně pracovat, ale opět je zde mnoho pozitivního. Některým klukům ještě chybí ten správný herní „drajv“, ale to všechno se určitě dostaví časem. Pozitivní věcí je fakt, že u některých hráčů se projevuje zdravé sebevědomí a dokáží ho na hřišti prodat. Takže se myslím, že pokud budeme v nastavené cestě pokračovat, nemusíme se žádného soupeře obávat. I tentokrát patří velký dík rodičům, že se na cestě na utkání neotočili a zvládli se dopravit na hřiště a ještě skvěle kluky podporovat. Jen tak dál a již teď se těšíme na další utkání na domácím stadiónu, které sehrajeme opět trochu netradičně, a to v pondělí, 1.10.2018 od 16:00.

Roman Kubíček 24.9.2018

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY