U8 - Aritma Praha 47:10

Střešovice - Opět nedělní dopoledne, tentokrát však domácí svatostánek. Počasí opět nezklamalo a mohli jsme se těšit na derby Prahy 6 s týmem Aritmy, který zatím neměl takové štěstí, a proto jsme očekávali co, se bude dít.

Již po třetí jsme hráli současně se starším ročníkem 2010. Tentokrát jsme na utkání nominovali téměř všechny možné hráče širokého kádru, a jelikož nedorazila žádná omluvenka, mohli jsme se těšit na plnou kabinu. Naše očekávání před zápasem ještě umocnila návštěva vskutku legendární. V týmu hostí se představil syn slavného, stále aktivního prvoligového fotbalisty a vítěze Ligy Mistrů, Milana Baroše.  Tento fakt některé naše hráče trochu poznamenal a občas jejich pozornost sklouzla za nedaleký „klandr“.  

První poločas jsme zahájili vcelku svižně a do soupeře se zakousli. Výsledkem začalo být narůstající skóre. Kluci zjistili, že soupeř dnes není v úplně ideálním rozložení a dovolovali si stále více krásných uvolnění a střel i ze středních vzdáleností. K vidění byly snad tři trefená břevna a dvě tyče. Skóre se na prvním hřišti zastavilo na poločasovém výsledku 16:1. Druhé hřiště začalo svůj zápas velmi svědomitě dozadu a po krásných rychlých útočných akcí se dostávalo do zakončení. I přes již zmíněný faktor „Baroš“ se klukům dařilo střílet branky a poločasový výsledek 7:2 jim byl odměnou. Ve druhém poločase se týmy tradičně vyměnily a kluci pokračovali ve výborném výkonu a v krásném slunném dopoledni předvedli mnoho krásných akcí. Na branku soupeře se na obou hřištích valil jeden útok za druhým a skóre narůstalo v náš prospěch. Až konečný hvizd rozhodčích zastavil dnešní útočný uragán a výsledek dnes hovořil za vše…..47:10 v náš prospěch!!! Po utkání jsme si kopli oblíbené penalty a dnes trochu v opačném gardu vyrazili nejprve poděkovat úžasným rodičům. Až poté jsme se jali příjemné povinnosti focení. Přítomnost Milana Baroše na fotce byla klukům další odměnou za odvedený výkon na hřišti a nasazení, které do něj vložili.

Takováto utkání se hodnotí určitě příjemně. Co bych dnes vyzdvihl je týmový výkon. Kluci začínají spoustu věcí řešit společně a to se projevuje spoustou krásných akcí, kdy zakončujeme takřka do prázdné brány, nebo ze samostatného úniku na branku. Jak říkáme klukům stále dokola, není důležitý výsledek ale to, jak se kluci na hřišti cítí a kolik branek se jim podaří vstřelit. A dnes jich bylo opravdu dost. Další zapojení nového hráče ozdoben třemi góly byl třešničkou na dortu. Takže jak říká staré pořekadlo….Jen tak dál, ale nezpychnout J.

Roman Kubíček 15.10.2018

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY