Podolí - U8 34:21

Podolí – V 9. kole jsme se vypravili na hřiště asi dosud nejsilnějšího soupeře dle výsledků v probíhající sezóně. Tým Podolí do této chvíle ztratil jen dvě utkání, a tudíž se očekávala opravdová fotbalová bitva. Zápas se hrál v neděli těsně po obědě a my doufali, že kluci nepřijedou s plnými žaludky po nedělním obědě.

Bohužel jsme v den zápasu museli řešit pár nepříjemností se sestavou, nicméně i tak jsme dali dohromady dle mého názoru velmi silný tým. Na obou hřištích jsme nakonec měli jen jednoho hráče na lavičce, leč to nebránilo v nasazení všech sil. Zápas se hrál ne vcelku zničené travnaté ploše a pro nás na trochu menších hřištích. Ale s tím jsme se museli popasovat.

Hned na začátku zápasu bylo vidět, že nás čeká velmi tvrdý soupeř, který nám nedaruje ani kousek hřiště. Utkání bylo od začátku na prvním hřišti velmi vyrovnané. Soupeř hrál jednoduchý fotbal, s kterým jsme měli vcelku problémy. Balóny za obranu jsme moc nezachytávali a stály nás dost inkasovaných branek. Na druhém hřišti kluci dobře začali, ale poté se projevila silová část soupeře, který nás hlavně převyšoval výškově. Z toho pramenilo nejvíce inkasovaných branek. První poločas nakonec na prvním hřišti skončil 9:9 a na druhém jsme prohráli 3:9. Po výměně hřišť jsme na jednom začali výborně a ukazovali, že technicky jsme na tom lépe, než soupeř. Kluci ukazovali perfektní vedení balónu a objevily se i krásné kombinace, které kluci vymysleli úplně sami. Poté se však ke konci projevila fyzická převaha soupeře a po pár rychlých překopech skóre otočili. Konečný stav druhého poločasu byl tedy 6:9. Kluci na druhém hřišti zlepšili o něco obranu a se soupeřem se rvali o dobrý výsledek. Avšak silový styl zápasů nám zatím moc nesvědčí. Kluci i tak předváděli srdnatý výkon za který se vůbec nemusí stydět a můžeme na něm stavět. Ve druhém poločase kluci prohráli 3:7. Po sečtení a konzultaci s domácím trenérem jsme se dobrali naprosto shodného skóre 34:21 v náš neprospěch. Následovaly penalty a samozřejmě poděkování věrným fans.

Jak zhodnotit dnešní zápas? Za mě je hodnocení vcelku kladné. Viděl jsem v utkání spoustu věcí, co mi v minulém chybělo. Technické finesy kluků, začátky kombinací, zvednutá hlava při střelbě. To jsou všechno věci, které kluky posouvají dále a nám dělají velikou radost. Dnešní soupeř hrál jiným stylem, a to spíše silovým. Nicméně i to jsou zápasy, které nás čekají a musíme se s nimi vypořádat. Dalším pozitivem je to, že se kluci po chvilce srovnali se silou soupeře a bojovali s nimi o každý míč, i když kolikrát to byl boj s větrnými mlýny. Takže i přes prohru, která je v této soutěži až na posledním místě, jsme tentokrát spokojeni a rádi bychom opět poděkovali Všem našim rodičům za účast a úžasnou podporu. Další zápas nás čeká v sobotu, 10.11.2018 od 16:15 na hřišti Meteoru.

Roman Kubíček 8.11.2018

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY