Meteor - U8 34:16

Meteor – 10. kolo nám nachystalo vedoucí tým naší tabulky a nás čekala cesta do Libně na místní Meteor. Utkání se mělo původně hrát v dopoledních hodinách, nicméně na naší žádost se termín přesunul až na 16. hodinu, za což ještě jednou soupeři mnohokrát děkujeme. Na kluky tak čekalo utkání na UMT pod umělým osvětlením.

Ke konci sezóny nám trochu bortí sestavu pár nemocí a občas i nenadálé věci, které se prostě občas stanou, i když by nemuseli…dotyční vědí :-) A tak jsme utkání museli začít na jednom hřišti bez střídání a na druhém jen s jedním mužem do pole. Hřiště bylo postavené v perfektním velkém rozměru a šlo se na to.

Úvod utkání na prvním hřišti ihned naznačil, že nás čeká perfektní soupeř a velmi těžké utkání. Po minulém týdnu jsem si říkal, jak toto ustojíme, leč přišlo velmi milé překvapení. Kluci se ihned srovnali s kvalitou soupeře a začali předvádět to, co bychom od nich rádi viděli vždy. Spoustu pokusů se prosadit 1vs1 (mnohokrát úspěšných), rychlé a hlavně přesné rozehry od brankáře, střelba a hlavně osobní souboje a obětavost do nich chodit. Toto všechno tam dnes bylo a bylo to hlavně na obou hřištích. Dnes bych ani moc neřešil skóre, protože nás tentokrát opravdu potěšila hra, kterou se kluci prezentovali. Na prvním hřišti nakonec poločas skončil remízou 5:5, a na druhém, i po dobrém výkonu, prohra 3:12. Druhý poločas jsme na prvním hřišti sváděli opět vyrovnaný boj. Spoustu krásných akcí jsme občas bohužel nedotáhli do konce a branka z toho nebyla. To nás stálo možná lepší skóre, než těsná prohra 6:7. Kluci na druhém hřišti na tom byli dost podobně, co se produktivity týče. Mohli dát mnohem více branek a tak skóre 1:10 je trochu zavádějící. Ale samozřejmě proti tak kvalitnímu soupeři, který proti nám stál, je každá chyba potrestána. Nakonec po sečtení všech branek se se výsledek zastavil na 34:16 v náš neprospěch. Dnes penalty následovat nemohli, jelikož po nás nastoupili ke svému utkání starší kluci ročníku 2010. Poděkování rodičům jsme si však odpustit nemohli a nedovolili.

Co dnes závěrem? Po utkání jsme přišli do kabiny a viděli, že jsou kluci unavený ale evidentně i spokojený. Bylo na nich vidět, že si zápas užili a to pro nás značilo mnohé. Věděli, že nezvítězili, ale věděli, že tam nechali všechno. Většinou si povídáme a hodnotíme utkání až na tréninku, leč tentokrát jsme museli udělat výjimku a klukům jsme před rodiči poděkovali za celé utkání. Opravdu jsme dnes museli být spokojeni s předvedenou hrou a hlavně s nasazením všech kluků do jednoho (včetně Báry samozřejmě). Soupeř byl kvalitnější hlavně v šíři kádru, jinak si myslím, že jsme se jim ve spoustě věcí vyrovnali. Je samozřejmě ještě mnoho kritérií kde máme co dohánět abychom se takovým soupeřům mohli úplně rovnat, ale myslím, že cesta vede zatím správným směrem. Myslím, že i přítomní rodiče nám dají za pravdu a naší milou povinností je, jim opět poděkovat za podporu a jejich přízeň. Poslední letošní utkání nás čeká v neděli, 18.11.2018 od 15:00 na domácím hřišti. Budeme se těšit na plný dům při posledním zápase podzimu.

Roman Kubíček 14.11.2018

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY