U8 - Xaverov 25:23

Střešovice – Závěrečné 11. kolo nás čekal pro nás opět trochu neznámý soupeř. Tým z východní části Prahy, a to Xaverov. Proti tomuto soupeři jsme snad žádné utkání ještě nehráli. Dle jejich výsledků nás čekal velmi vyrovnaný zápas a to se později i potvrdilo. Zápas se odehrál od 15:00 a byl posledním mistrovským utkáním, které se v podzimní části odehrál.

Bohužel ani tentokrát se nám nevyhnuli problémy s nemocí a tak jsme i tentokrát museli vzít za vděk jedním hráčem na střídání na jednom hřišti a na druhém dvěma hráči. I přes tento menší hendikep jsme věřili, že kluci odehrají kvalitní utkání a poslední zápas si všichni užijeme.

Musím říci, že do utkání jsme vlétli jako uragán. Na prvním hřišti se kluci prosadili velmi brzy a ukázali směr, kterým se minimálně první poločas bude ubírat. Dnes kluci v první půli ukázali spoustu věcí, nad kterými muselo zaplesat srdce ať už nám trenérům, nebo přihlížejícím divákům. Nádherné akce, kombinace, kličky a hlavně už i fotbalové myšlení. Toto vše tam dnes minimálně v prvním poločase bylo. Na druhém hřišti byla cítit obrovská vůle všech a jen menší počet vstřelených branek zamezil většímu rozdílu ve skóre. Kluci makali, co mohli a nevynechali jedinou možnost k ohrožení soupeřovi branky. Na prvním hřišti jsme ovládli prví poločas 9:3, na druhém kluci vedli 4:3. Druhou část zápasu se pomalu začínala projevovat kvalita soupeře a na naší straně v průběhu poslední čtvrtiny i malý počet hráčů na střídání. I tak tam byla spousta překrásných věcí a krásných branek. Soupeř mocně dotahoval, ale nakonec mu to těsně nestačilo. Kluci se vydali ze všech sil a po závěrečném hvizdu se mohli těšit z pocitu skvěle odvedené práce. Po sečtení výsledků obou hřišť nám tentokrát stačilo k vítězství méně branek než jindy, ale konečné skóre vyznělo 25:23 v náš prospěch. Poslední letošní penalty, poslední letošní poděkování rodičům a poslední společné foto……podzimní sezóna zatáhla oponu.

Závěrečné hodnocení utkání? Ne, dnes spíše krátké zhodnocení celého podzimu. Rád bych na tomto místě poděkoval všem hráčům, realizačnímu týmu, lidem v klubu a hlavně i rodičům. Celý podzim jsme táhli za jeden provaz a kluci ukázali obrovský posun ve svých dovednostech. Měli jsme trochu strach z neznáma. Velmi kvalitní soutěž, spousta výborných soupeřů, pro hodně kluků první zápasy v kariéře. Celkový výsledek 6 výher a 4 proher je super. Z toho 2 prohry o gól a hlavně 288 vstřelených branek. To jsou čísla, která nám dávají obrovskou chuť do další práce, a už teď se těšíme, na její pokračování. Musím říci, že i nás to mile překvapilo, jak se kluci dokázali poprat s nároky, které na ně tato soutěž kladla. Čeká nás zimní přestávka a další práce, nikoli usnutí na vavřínech. Určitě o nic jednodušší než teď, ale pokud bude vše pokračovat tak, jak to zatím jde, myslím si, že se nemusíme jara bát. Takže závěrem Vám všem přejeme krásný zbytek roku 2018 a do nového roku 2019 spoustu fotbalového nadšení, elánu jako do teď a hlavně hodně zdraví, bez kterého by to nešlo. Za COACH TEAM ročníku 2011.

Roman Kubíček 20.11.2018

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY