U8 - FK Admira Praha 11:29

Střešovice – Zimní spánek skončil…..bohužel ne tak úplně pro všechny naše hráče… V prvním kole nás čekal velmi kvalitní soupeř z Admiry Praha. Utkání se hrálo v našem svatostánku a věřili jsme, že ukážeme přítomným divákům to, co jsme během zimy natrénovali, a kluci se ukážou v dobrém světle. Ne vše se povedlo ale to později.

Utkání se hrálo před nedělním obědem, tudíž účast fanoušků byla velmi příjemným překvapením. Do utkání jsme ještě nemohli nasadit některé kluky, kteří si užívali posledního sněhu a také maroda, kterého „sestřelili“ neplánovaně plánované neštovice. I tak jsme poskládali kluky v dobrém počtu a těšili se na soupeře.

Po velmi rychlé dohodě trenérských týmů se utkání rozdělilo na kvalitativně stejné týmy, které si to proti sobě rozdali na 4x 15 minut. Následoval nově vymyšlený pokřik ze soustředění a šlo se na věc. Na prvním hřišti jsme od úvodních minut viděli, že soupeř přijel perfektně připravený a bude to velmi obtížný zápas. Když k tomu připojíme již zmíněný zimní spánek našich kluků, nemohlo se utkání vyvíjet jinak, než že jsme tentokrát prohráli na všech frontách. Soupeř byl hladovější, rychlejší, více běhavý a díky své muskulatuře i silnější, v osobních soubojích. Ale zase abychom nebyli tak kritičtí, některé věci snesli opravdu přísné měřítko. Jeden z opravdu mála vstřelených gólů stál opravdu za to. Po učebnicové kombinaci jsme zakončovali do úplně prázdné branky. Konečné skóre ovšem na tomto hřišti nedopadlo dobře…3:25 v náš neprospěch. Na druhém hřišti kluci předvedli naopak obrovskou bojovnost a spoustu krásných věcí. Soupeře si myslím, že přetlačili jak silou, tak i kvalitou v zakončení. Hodně šancí jsme ještě nevyužili, ale zase na druhou stranu ani soupeř neměl takové štěstí v zakončení. Proto i celkové skóre na druhém hřišti nebylo tak výrazné a branek mohlo a mělo padnout více. Nicméně musíme být velmi spokojeni se spoustou detailů během utkání a výsledek 8:4 v náš prospěch o tom hovoří. Celkově tedy po sečtení obou hřišť soupeř zaslouženě odcházel s výhrou 11:29 ve Střešovický neprospěch. Zakončení utkání opět obstaraly penalty, poté společné foto, nově vzniklý pokřik a poté již poděkování našim vždy věrným fandům a fanynkám.

Co dnes říci závěrem? Na jednom hřišti si troufnu říci, že to byl jeden z nejméně povedených zápasů za poslední dobu. Jak jsme klukům řekli na pozápasovém tréninku, Nic se neděje, hlavy vzhůru a jedeme dál. Ale bez běhání, nasazení a vůle to nepůjde. Jejich sebehodnocení po utkání v nás vzbudilo dojem, že si sami moc dobře uvědomují, že to nebyl výkon, který dokáží a který je zdobil celou podzimní část. Co se týče druhého hřiště, tak tam naopak. Obrovsky pozitivní zprávy, spousta nečekaných výkonů. Další zapojení dvou kluků….byl to pro ně první mistrák a hned se jeden z nich uvedl brankou a druhému chyběli jen centimetry. Nasazení a zápal do hry byl na vysoké úrovni. Tudíž to byl zápas dvou tváří. Ale jak jsem již psal. Prohry a špatnou hru musíme taky umět přijmout a říci si to, co udělat pro její zlepšení. Je to výsledek celého týmu včetně toho realizačního, takže se jako tým k tomu i postavíme. Zápas skočil a další šanci ukázat se našim věrným fanouškům, kterým tímto samozřejmě velmi děkujeme, máme opět za týden, kdy nás čeká v sobotu, 30.03.2019 od 14:30 tým Hájů na svém hřišti na Jižním Městě.

Roman Kubíček 25.3.2019

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY