U8 - FA Praha 27:18

Střešovice V čase nedělního oběda k nám dnes přijel soupeř ze Střížkova a to FA PRAHA. Po minulých nezdarech a ne úplně přesvědčivých výkonech jsme věděli, že musíme něco změnit. Takže trenérský tým oblékl nové černé úbory a těšili jsme se na utkání, které se hrálo za krásného slunného počasí.

Den před utkáním proběhla velká taktická porada s rodiči na informační schůzce a téměř všichni dorazili kluky povzbudit. Za to jim patří velký dík. Bohužel ani tento víkend se neobešel bez nominačních problémů, když nám jeden kluk na poslední chvíli onemocněl, ale promptně jsme zareagovali a se stejnou rychlostí nám účast potvrdil jiný hráč, takže jsme byli připraveni na to, že se soupeřem sehrajeme kvalitní mač. Na podzim jsme trochu smolně prohráli o jednu branku, tudíž se čekala vyrovnaná bitva.

Do zápasu jsme vstoupili trochu volněji, než jsme asi chtěli, ale to se dá přisuzovat velmi teplému rázu počasí. Nicméně na jednom hřišti i přes prohru v první čtvrtině začali kluci předvádět věci, na které jsme tak trochu celé jaro čekali. Spoustu individuálních akcí jeden na jednoho, kdy jsme i po kličce brankáři zakončovali do prázdné brány, přihrávka na úplně volného hráče a opět zakončení do prázdné klece…..to jsou věci, na které byla radost pohledět. Tím, že jsme začali takto fungovat, začal fungovat i ukazatel skóre mírně v náš prospěch. Druhé hřiště se nechalo vybičovat k úžasnému zápalu pro hru a drželo se soupeřem krok po celý poločas. Na druhý poločas se týmy vyměnily a jedno hřiště začalo soupeře převyšovat. Parádní akce diváky bavily a kluci se fotbalem opět konečně bavili. Na druhém hřišti se kluci opět rvali jak lvi a odměnou jim byly krásné branky a velmi vyrovnaný průběh. Kluci nám všichni ukazovali hlad po míči a některé akce byly opravdu perfektní. Soupeř předvedl také krásný výkon a velmi přispěl ke kvalitnímu a velmi pěknému utkání, za což jim i touto cestou patří velký dík. Snažil se hrát fotbal a ukázal spoustu krásných akcí a vsítil úžasné branky. Řečí čísel utkání dopadlo následovně. Jeden tým vedl o poločase 5:3, druhý tým nakonec těsně padl 6:7, z čehož vyplívá vedení v první části 11:10. Druhá polovina utkání byla nakonec více v naší režii a výhra 12:4 a druhé hřiště 4:4. Celkově jsme tedy dnes zvítězili, řekl bych, zaslouženě 27:18. Jak už to bývá pravidelně, zápas zakončily střelby z penaltového puntíku. Nakonec došlo na již naučený a sehraný pokřik včetně trenérů a mohlo se jít děkovat fantastickému publiku.

Dnešní slovo na konec? Musíme všem klukům v čele s Bárou poděkovat za předvedený výkon. Dnes nás opět přesvědčili, že fotbal hrát umí a že pokud bojují a dají do zápasu srdíčko, je vše hned lepší a hlavně i krásnější. Začali jsme opět dávat branky, což nám v posledních zápasech trochu chybělo. Tentokrát si kluci vzali naše pokyny k srdci a ukázali všem přítomným rodičům a divákům, že fotbal je krásná věc. Dnešní zápas nám opět vliv krev do žil a obrovskou touhu pokračovat v nastavené cestě a práci, která nás tak baví. Ještě jednou bych chtěl poděkovat všem divákům a rodičům za přízeň, za to, že i po náročné taktické poradě dorazili a všichni společně jsme si užili krásné nedělní fotbalové odpoledne. Už  teď se těšíme na další utkání, které sehrajeme trochu netradičně, a to v pátek, 12.04.2019 od 17:30 na hřišti Motorletu Praha.

Roman Kubíček 8.4.2019

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY