Motorlet Praha - U8 48:19

Motorlet – Páteční podvečerní čas, nevyzpytatelný soupeř, mrazivé „jarní“ počasí, posíleni první jarní výhrou. To byly aspekty, které se sešly před naším dalším utkáním, kdy jsme zajížděli do nedalekých Jinonic změřit síly s týmem Motorletu Praha.

Utkání se hrálo na umělé trávě a nutno podotknout, že počasí tentokrát fotbalu moc nepřálo. Avšak ani velmi chladný páteční podvečer klukům elán do zápasu nevzal a konečně jsme mohli i obléci nové oranžové dresy, tímto ještě jednou děkuji nejmenovanému sponzorovi. Sestavu jsme museli trochu lepit, ale díky pomoci dvou kluků ročníku 2012 (ještě jednou moc děkuji), jsme postavili tradiční dvě hřiště vcelku solidně. Díky chladnému počasí intenzivní rozcvička a šlo se na věc.

V první poločase jsme na jednom hřišti vstoupili do utkání velmi svižně, ale již po pár minutách jsme věděli, že soupeř postavil mnohem kvalitnější tým než na podzim. Kluci se s tím však popasovali náramně a byl k vidění úžasný fotbal s obou stran. Nápadité akce, spousta přechodů jeden na jednoho, zakončení z brankového prostoru...to vše od obou týmů a proto také poločasové skóre na tomto hřišti bylo velmi vyrovnané. Na druhém hřišti jsme tentokrát na soupeře neměli. Byl mnohem efektivnější, přímočařejší a více fotbalový. Nicméně čím nás kluci nadchli, byla nesmírná touha bojovat, nevzdávat se a chtít vstřelit branku. To je věc, kterou nesmírně oceňujeme a jsme za ni velmi rádi. První poločas se klukům branka vstřelit nepovedla, ale čekal nás ještě druhý poločas. V něm jsme na prvním hřišti opět předváděli nadšený výkon se spoustou individuálních, ale i kombinačních akcích. Ne zřídka jsme poté zakončovali do prázdné branky. Soupeř nám však nezůstat nic dlužen a tak celkové skóre na tomto hřišti bylo velmi těsné, mírně v náš prospěch. Kluci na druhém hřišti ze sebe vydali maximum a odměna se dostavila již brzy v druhém poločase. Konečně jsme rozvlnili síť v soupeřově brance. Kluci i přes hodně inkasovaných branek stále makali a chtěli dát góly další. Ještě jeden se nám podařil vstřelit a byl konec zápasu. Celkové skóre vyznělo lépe pro domácí a to ve výsledku 48:19. Ani v tak chladném počasí nechyběly závěrečné penalty, foto a poděkování věrným, i když promrzlým rodičům.

Pár slov závěrem. Velmi kvalitní soupeř nám ukázal spoustu věcí, na kterých můžeme pracovat, ale také to, že hrát dokážeme s kýmkoli. Na jednom hřišti bylo utkání pravdu velmi kvalitní a sneslo velmi přísné hodnocení. Na druhém bylo zase vidět, že máme jak na čem pracovat, tak zase na druhou stranu na čem stavět. Kluci se rvali a nic nevzdali až do konce. Že některým klukům chybí větší herní praxe víme. Je to ale věc, která se určitě dostaví časem. Je to práce všech trenérů a hráčů a věříme, že společnými silami se nám jí podaří brzy zlepšit. Další pozitivní věcí je účast dvou kluků mladšího ročníku, kteří ukázali svou sílu a svou velmi dobrou kvalitu. Takže celkově musíme být spíše potěšeni než zklamáni a po Velikonoční pauze se opět vrhnout do další práce. Krásné prázdniny všem našim příznivcům a rodičům našich svěřenců, odpočiňte si a už nyní vyhlížíme další utkání, kdy nás čeká derby Prahy 6 a to opět v pátek 26.4.2019 od 17:00 na hřišti nedaleké Aritmy Praha.

Roman Kubíček 15.4.2019

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY