Aritma Praha - U8 17:21

Aritma - Opět páteční odpoledne, opět venkovní utkání, opět lepení sestavy. Tentokrát však příjemné počasí a výjezd jen o pár stovek metrů dále, než leží naše hřiště. To bylo derby Prahy 6 s týmem Aritmy, který v průběžné soutěži na tom byl hůře než my. Naše výkony však zatím jsou trochu jako na houpačce, tak jsme očekávali co, se bude dít.

Zápas jsme hráli současně se starším ročníkem 2010, pro nás trochu překvapivě, na travnaté ploše. Pro fotbal je to jen dobře, avšak pro nás zatím spíše větší boj s povrchem, než by měl být. Opět jsme díky školám v přírodě a náhlým nemocem povolali kluky z mladšího ročníku a tímto bych jim opět rád velmi poděkoval. Venkovní sada dresů již byla kompletní, takže jsme mohli vyběhnout komplet jak oranžové komando. 

První čtvrtina na prvním hřišti však nepřipomínala rychlost, jakou by komando mělo zasahovat. V takovém to tempu si myslím, že by toho moc nezachránili….Trochu jsme se potýkali s nerovností povrchu, chyběl větší klid, střelba a hlavně chyběl prostorový pohyb, kdy jsme trochu nepochopitelně často běhali v chumlu za balónem. Výsledkem byl první vstřelený gól až cca v 11. minutě. Konec první čtvrtiny a na výsledkové tabuli svítil stav 1:1. To bylo opravdu na mírné promluvení do duše klukům, což tentokrát neslo ovoce a od druhé čtvrtiny kluci ukazovali to, co od nich známe. Krásné akce, konečně střelba a hlavně pohyb, který nám chyběl. Konečné poločasové skóre 7:3 již vypadalo lépe. Druhé hřiště mělo podobné problémy, kdy kluci trochu prospali začátek a konec prvního poločasu. Střední pasáže již vypadaly lépe a přišly konečně i nějaké branky. Poločasový výsledek 3:8 ukazoval na velmi zajímavou druhou polovinu. Ta přesně ukázala boj o to, které hřiště bude úspěšnější v počtu vstřelených branek. Jelikož první hřiště pokračovalo ve zlepšeném výkonu a soupeři již nedalo sebemenší šanci. Kluci stříleli spoustu gólů a k vidění byly nádherné akce. Na druhém hřišti kluci začali makat a bojovat. Proti kvalitnímu soupeři dokázali vstřelit i branku, ale hlavně ukázali, že když bojují a dokáží udržet svěřený prostor, dá se již na spoustu akcí krásně koukat. Hodně šancí jsme ještě nevyužili, avšak na druhou stranu jich spoustu perfektně pochytal výtečný náš brankář. Poslední hvizd do píšťalky a následovalo sčítání všech výsledků….celkové skóre…..21:17 v náš prospěch! Následné penalty, na které se někteří kluci těšili již od třetí čtvrtiny, samozřejmě následovaly. Další oblíbenou činnost, poděkování divákům, jsme také nemohli vynechat a společné foto tuplem ne.

Dnešní slovo na závěr je spíše přáním do další práce. Je vidět, že když nám vypadne 5 hráčů, máme trochu problémy s hrou. Ale zase na druhou stranu je vidět, že zapojení dalších kluků nese ovoce do budoucna. Mladší kluci si již nyní vyzkouší kvalitní utkání. Pokud však budeme v plné síle, věřím, že soupeře, i když hrál velmi krásný a kvalitní zápas, dokážeme přehrát více a hlavně vstřelíme více branek. Další a velikánské poděkování patří opět skvělým rodičům. Díky nim jsme si užili děkovačku a mohli se těšit na sobotní narozeninovou párty dubnových oslavenců v našem týmu. Takže ještě jednou děkujeme J. Další utkání nás čeká po pauze v sobotu 11.5.2019 od 10:45 (pozor malá změna času!!!) na hřišti Dukly JM.

Roman Kubíček 29.04.2019

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY