U8 - Zápasy proti čelu tabulky

Střešovice – Po delší odmlce opět referát z utkání, avšak tentokrát shrnutí tří utkání dohromady proti prvním třem celkům tabulky. Všechna utkání měla podobný charakter. Spousta absencí díky školním akcím, nemocem a podobným problémům, velmi kvalitní soupeři a málo vstřelených branek. To jsou asi největší problémy, které se nám v jarní části nevyhnuly.

Zápas číslo 1 – DUKLA JM: Venkovní zápas jsme hráli proti soupeři, s nímž jsme na podzim prohráli jen o gól. Bohužel absencí na tento zápas bylo více než dost a proto jsme povolali opět mladší kluky ročníku 2012, kterým tímto opět děkujeme za pomoc. Tentokrát nám však utkání vyšlo jen z poloviny. První hřiště proti sobě mělo po celé utkání silnější půlku týmu, avšak čekali jsme od nich lepší výkon. Kluci byli trochu líný na krok, málo pohybu a hlavně velmi malý počet vstřelených branek bylo charakterem tohoto zápasu. Na druhém hřišti se kluci vydali o něco více a proti o něco slabšímu soupeři odehráli velmi vyrovnané utkání. Celkově nám zápas výsledkově nevyšel a celkové skóre 31:17 pro domácí o tom vypovídá. V tomto utkání jsme bohužel neukázali celý potenciál, avšak zase jsme začlenili nového hráče, který se uvedl hned 6ti góly. 

Zápas číslo 2 – AFK SLAVOJ PODOLÍ: Tento tým se dostal do čela soutěže, když týden před naším zápasem porazil Meteor. Na domácí zápas nás bylo ještě méně než týden před tím a tak jsme měli jen jednoho hráče na střídání na každém hřišti. Tentokrát si týmy role prohodily a první hřiště odehrálo velmi kvalitní utkání. Kluci makali, snažili se a soupeře místy i přehrávali. Velmi vydařený a vyrovnaný boj až do konce. Soupeř ukázal, proč je na tom výsledkově tak dobře. Na druhém hřišti se nám utkání od začátku do konce moc nevedlo. Soupeř kluky převyšoval téměř ve všech činnostech a tak jsme nemohli očekávat lepší celkové skóre než 10:35 v náš neprospěch. Bohužel byla vidět nevyrovnanost kluků na obou hřištích, nicméně toto je absolutně normální v této věkové kategorii.

Zápas číslo 3 – FK METEOR PRAHA: Do třetice velmi silný soupeř, který nás na podzim „přejel“ asi nejvíce. Bohužel ani tentokrát jsme nebyli v optimální sestavě a nebýt dvou kluků ročníku 2012 byli bychom bez střídání. Opět klukům velikánské díky. Zápas dvou rozdílných hřišť, kdy to první se soupeřem sehrálo krásný a až konce vyrovnaný boj. Vcelku hodně vstřelených branek (14), krásné akce a pěkné individuální výkony jsou příslibem do další práce. A to měla většina kluků za sebou náročný sobotní turnaj. Bohužel jsme opět trochu doplatili na nevyrovnanost hřišť a na druhém hřišti kluci nepředvedli tentokrát úplně dobrý výkon až na výjimky. Strašně moc obdržených gólů nám zas tak u nich nevadí, ale jen 4 vstřelené je málo. Bohužel celkové skóre vyznělo trochu strašidelně…18:50. Ale to není opravdu to podstatné. Podstatné pro nás je to, že kluci dokáží hrát lépe a tentokrát to bohužel na jednom hřišti prostě neukázali. Ale i tak tam byli nějaké záblesky, na kterých musíme pracovat.

Pokud to můžeme shrnout, tak bych rád řekl, že výsledky v této kategorii jsou absolutně nepodstatné. Důležitá je hra a ta v těchto 3 utkání byla jak na houpačce. Poslední dva zápasy na jednom hřišti již snesla měřítka, která jsme si nastavili po podzimu, na druhou stranu druhé hřiště má mezery. Ale jsou to zase věci, na kterých víme a musíme důsledně pracovat. Zapracovali jsme dalšího kluka do zápasového rytmu, mladší kluci ročníku 2012 ukázali svou velkou kvalitu, kombinační akce kluků, které sami od sebe vymyslí, jsou stále častější. To jsou body, které nám dodávají elán do další práce, a již teď se těšíme na závěr sezóny, kdy nás čekají ještě dvě utkání. Velké díky samozřejmě všem rodičům a přátelům, kteří kluky perfektně podporují a na zápasech fandí. Poslední venkovní utkání nás čeká v neděli 2.6.2019 od 9:00 na hřišti týmu XAVEROV PRAHA.

Roman Kubíček 29.05.2019

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY