SK Hostivař - U9 18:37

Hostivař - V sobotu, 7.9.2019, jsme se konečně dočkali. Dvouměsíční čekání bylo u konce a nás čekal start do druhé sezóny v druhé nejvyšší soutěži pro tuto věkovou kategorii a to soutěži ELITE. První soupeř, výjezd směr Praha 10 a nováček naší skupiny: SK Hostivař.

Soutěž, jenž se hraje na dvě hřiště je vždy trochu specifická. Většinou jde o to, kolik kluků máme k dispozici a jak do toho zasahují okolní vlivy. Tentokrát můžeme být spokojeni. Kluků jsme měli dostatek a tak jsme se těšili, co kluci v čele s Bárou předvedou. Téměř všichni z nich absolvovali soustředění, což je pro nás další pozitivum. Tak už jen první letošní písknutí a hurá na ně.

Na prvním hřišti kluci začali velmi dobře a hned z kraje utkání dokazovali, že budou hrát prim. Krásné akce a krásné branky. Co víc si na začátku přát. Druhou čtvrtinu měli kluci menší výpadek, kdy trochu přestali běhat a soupeř toho hned využil. Naštěstí se jednalo jen o krátký výpadek a tak poločasový výsledek na prvním hřišti 11:4 byl příjemný. Druhé hřiště se dalo do obětavého boje a se soupeřem drželi statečně krok prakticky po celý poločas. Neúnavně běhali a prohra 4:7 byla možná trochu neúměrná při pohledu na naše šance. Na druhý poločas se soupeři vyměnily a na prvním hřišti jsme zcela ovládli hru. Branky začali narůstat a kluci předváděli nadále krásný a hlavně hodně útočný fotbal. Přesně to po nich chceme. Druhé hřiště proti sobě mělo na své síly trochu silnější protivníky, avšak až na prvních 10 minut se mu minimálně v nasazení vyrovnalo a dřeli až do konce. Prohra 1:8, kdy většinu branek jsme obdrželi právě během prvních 10ti minut, zní trochu tvrdě, nicméně jsme mohli vidět zlepšené výkony a na tom můžeme směle stavět. Závěrečný hvizd rozhodčích ukončil první mistrovské utkání. Během tradičních penalt jsme si při kontrole výsledků vyměnili zkušenosti s domácími trenéry, kteří jsou velmi vstřícní a komunikace se nesla v příjemném tónu. Sečteno a podtrženo 37:18 pro nás znělo velmi pěkně, zvláště počet vstřelených branek. Na závěr společné foto a nemohla chybět tradiční děkovačka s diváky. Dobojováno…

Celkové hodnocení utkání musí být určitě pozitivní. A to ne kvůli výsledku (ten opravdu v této kategorii není důležitý), ale viděli jsme u většiny kluků hlad po gólech, chtít makat a pracovat. Spoustu povedených akcí, zakončení jak střelou, tak i po nahrávce. 12 z 15ti hráčů vstřelilo alespoň jednu branku, což je jeden z hlavních důvodů, proč můžeme být spokojeni. Ale samozřejmě určitě neusneme na vavřínech…..čeká nás spousta práce a už teď věříme, že se budeme zlepšovat. V neposlední řadě patří poděkování všem rodičům za účast a podporu, kterou se nám od nich dostává. Další utkání sehrajeme v neděli, 15.09.2019 od 12:30 kdy na svém hřišti přivítáme tým FC Háje Jižní Město.

Roman Kubíček 11.9.2019

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY