SK STŘEŠOVICE 1911 OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

SK STŘEŠOVICE 1911

My jsme Klub

SK STŘEŠOVICE 1911

OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

FC Přední Kopanina „B“ – MA 3:3 (0:0)

SPIRITUS VINI DELLICI je doslovně latinský výraz pro „duch francouzského vína“. Jedná se však i o překlad destilované tekutiny s obsahem minimálně 60% alkoholu. Na tuto tekutinu narazili v 19. století napoleonští vojáci v domnění, že se jedná o koňak. Pít se to však nedalo. Tak si touto tekutinu alespoň mazali po těle a zjistili, že jim bylo úlevně až dokonce příjemně. Bodejť, vždyť obsahovala extrakty mentholu, kafry a dalších bylin. A FRANCOVKA byla rázem na světě. V roce 1913 vznikla slavná značka i na našem území. ALPA. A právě Alpa měla být hlavním mottem dnešního motivačního příběhu. Dnes nešlo o chuť, dnes šlo výhradně o účel. NEPROHRÁT. Bodovat. Hrát na výhru. Namazat Alpu po těle, aby nám bylo úlevně až dokonce příjemně.

Statistiky 1. poločasu: branky: 0-0, střely: 8-9, rohy: 1-4, faktor xG: 0,88 – 0,61

Statistiky 2. poločasu: branky: 3-3, střely: 6-9rohy: 1-2, faktor xG: 0,98 – 1,38   

Nastoupila tato sestava:
Sestava SKS:  Hampl – Štyks, Vyjdák, Němec T., Věchtík P., Charvát (C) – Kříž, Věchtík D., Kouklík – Alba Burýšek. Do hry naskočili: Rothe, Zvolenský, Fischer, – Připraveni Zumr, Rožec, Oblozhok, Šanda

Do prvního poločasu jsme nastoupili se 3 stopery. Eliminovat hrozbu soupeře, Urbana. Hrát zajištěně, a účelně směrem nahoru.

Po rohovém kopu rozsvítil zpoza vápna Charvát, míč si však elegantně našel Alba a z velkého úhlu se snažil propasírovat míč na přední tyč. První šance zápasu by byla.

Přímý kop z hranice vápna zahrál Alba a přišla série hned čtyř střel po sobě. 3 z nich byly zblokované, ta poslední šla bohužel nad.

21´ Přímý kop z hranice vápna mohl zahrát i náš soupeř. Veleba otřel svou střelu o břevno.

23´ David Věchtík si po rohovém kopu navedl míč do střelecké pozice a trefil boční síť.

30´ To jen zahučelo. Po Věchtíkově rohovém kopu si na hlavičku skvěle naskočil Burýšek, o metr minul tyč.

31´ Vzápětí se k podobné hlavičce dostali i domácí. Centr zleva do vápna a Šalanský naštěstí jen jemně lízl.

34´ Poprvé víc prostoru dostal Urban. Jeho střela však žádné ohrožení nepřinesla.

41´- 45´ Zápas byl velmi vyrovnaný i ze statistického hlediska. Poslední pětiminutovka prvního poločasu však jednoznačně patřila Kopanině. Nejprve jsme opomněli v zadní části vápna na domácí hráče, který pálil z voleje a Hampl vytáhl excelentní zákrok, kdy pohotovou střelu vytáhl prsty na břevno. Vzápětí jsme z podobného prostoru nechali osamoceně hlavičkovat hráče Kopaniny, jeho zakončení neodpovídalo příležitosti, ve které se ocitl.

Do druhé půle jsme byli nuceni střídat Vyjdáka a bylo nutné i pozměnit herní styl. Ani domácí lavička nebyla v pohodě s předvedenou hrou, rovněž se snažila nasadit veškerou sílu, kterou měla k dispozici.

55´ Přestože to vypadalo, že soupeře držíme na uzdě, z ničeho nic nás právě Urban vyvedl z omylu. Rychlá rozehra brankáře a dlouhý nákop od vlastního vápna za naše stopery, Urban si skvěle zkrotil míč a předvedl své excelentní střelecké dovednosti. Svou střelu poslal nechytatelně k tyči. Urban Daniel 1:0

57´ – 65´ Vzápětí naše pozice mohla být horší. Hlavičku z dobré pozice však Hampl dokázal vykopnout a do hry jsme se zase trochu podívali my. A 3x u toho byl Alba. Nejprve si navedl míč ze strany do středu a chytrou technickou střelou loboval brankáře Matějku. Bohužel nad. Po druhé se dostal za beky a z voleje z velkého úhlu si za tvrdou střelu vysloužil potlesk tribun. A do třetice to vyšlo.

67´ Neskutečně přesný pas na 40 metrů poslal do vápna David Věchtík. Alba si ho našel a z voleje poslal míč k tyči. Matějka si sice sáhl, nicméně gólu po anglicku nezabránil. Od tyče do sítě. GÓL. ROMAN ALBA 1:1 (as. David Věchtík)

73´- 77´ Tato čtyřminutovka nabídla dobré pozice na obou stranách. Nejprve po rychlé rozehrávce se na přední tyči objevil Razetto, naštěstí minul. Vzápětí další vydařený pas Davida Věchtíka si hledal Burýšek, nakonec pálil Alba a gólman Kopaniny měl plné ruce, nohy práce, aby dostal míč mimo prostor branky. A přišel rohový kop.

78´ David Věchtík poslal míč do správného prostoru. Burýšek se opřel z voleje do míče a nechytatelně zavěsil. 44. branka Burýška a 22. asistence Davida Věchtíka. GÓL. VOJTĚCH BURÝŠEK 1:2 (as. David Věchtík)

79´ Bohužel radost byla příliš krátká. Vzápětí bylo opět srovnáno. První centr zleva jsme sice dokázali odvrátit, dali jsme však příležitost k reparátu a druhý centr ze stejného místa již našel hlavičku Flakse. Flaks Ivo 2:2

80´ Mohli jsme okamžitě odpovědět. Po chybě stopera se míče zmocnil Burýšek a mířil sám na branku, škoda, že neměl prostor pro kličku, zkusil brankáře Matějku prostřelit, ten si však prostor dokázal pohlídat.

87´ Na řadu přišla sólo akce Rotheho. Zisk míče na středu hřiště, pár kroků středem hřiště k navedení na střelu a pumelice ze 30 metrů. Šla k tyči, byla nečekaná, navíc na drnovišti skočila a Matějka byl bez šance. GÓL. TOMÁŠ ROTHE 2:3

Drželi jsme pozici. Domácím tekly nervy. Nastavovalo se nepochopitelných 6 minut. A pak souhra několika podivných situací v náš neprospěch vedla k centru do našeho vápna, Hampl nedosáhl ideálně na míč, Kopanina krkolomně vrátila vysoký míč do brankové prostoru, kde Razetto v podivné pozici, podivným způsobem odstavil našeho hráče, míč mu spadl na záda a do naší sítě. Razetto Sebastian 3:3.

Neprohráli jsme. Což jsme chtěli. Škoda, že jsme vynikající výsledek nedokázali udržet. Kopanina je víceméně ze hry o první místo. Teď musí spoléhat na to, že my porazíme Zbraslav a oni se vrátí do boje alespoň o 2. místo, tedy s velkou pravděpodobností – baráž. My se však musíme soustředit na naše zápasy. Příští týden potřebujeme naplno bodovat na Zlíchově. V sobotu 3. června v 10:15. Přijďte nás podpořit. Chybí krok. SKS4EVER.

28/5 2023 Zizzé