SK STŘEŠOVICE 1911 OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

SK STŘEŠOVICE 1911

My jsme Klub

SK STŘEŠOVICE 1911

OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

MA – FC Nebušice 7:1 (2:0)

PTP 1869 – V roce 1869 Dmitrij Ivanovič Mendělejev uspořádal prvky podle protonového čísla do tzv. periodické tabulky prvků. Tu v roce 1913 opravil Henry Moseley. V roce 2019 pak sama OSN označila tento rok rokem této PTP. A tak jsme mohli lehce zafantazírovat a představit si, jak by mohla vypadat tabulka v budoucnu. Nahradili bychom hliník, vodík, radium, chrom, fosfor, draslík, ale i krypton, rhodium, darmstadtium, zirconium či dysprosium. Pro Nebušice to měla být sloučenina třaskavá, přinejmenším jim to mělo dnešní fotbal pořádně otrávit.

Statistiky 1. poločasu: branky: 2-0, střely: 14-2, rohy: 4-5, faktor xG: 1,79 – 0,08

Statistiky 2. poločasu: branky: 5-1, střely: 11-5, rohy: 5-3, faktor xG: 1,71 – 0,45   

Nastoupila tato sestava:
Sestava SKS:  Hampl – Štyks, Vyjdák, Němec T. (46´Věchtík P.), Charvát (C) – Rothe (78´ Oblozhok), Kříž, Věchtík D. (81´Zumr), Zvolenský (46´Alba) – Kouklík, Burýšek (86´Kára). Připraven Pospíchal.

Krásné, teplé, slunné počasí, připravené travnaté hřiště, příjemné sobotní odpoledne. Co víc si přát. Naši v tradiční zelenobílé kombinaci, Nebušice v modrobílé. Další zápas, který mě být hlavně o nás.

První gólová příležitost. Kouklík si netradičně obhodil beka u postranní čáry, poslal rohlík do vápna a Zvolenský se ocitl v první velké příležitosti zápasu. Jeho střela však z blízkosti však stihla být zblokována.

19´ Soupeř rychle uvadal. Pokud jsme se drželi šablonovité hry, dařilo se nám překonávat hluboce stažený blok soupeře. Věchtík uvolnil nalevo Charváta, jeho přesný ostrý centr po zemi našel ve vápně Burýška, pro kterého tyto situace jsou doslova pamlskem. GÓL. VOJTĚCH BURÝŠEK 1:0 (as. Martin Charvát, David Věchtík)

22´ Po rohovém kopu Rotheho mohlo být rychle navýšeno o dvě branky. Kouklík totiž hlavou prodloužil na zadní, kde z bezprostřední blízkosti dokázal míč zkrotit Vyjdák pouze volejem do BŘEVNA.

30´ Statistiky potvrzují obrovskou dominanci v prvním poločase. Po další Rotheho rohu nejprve Vyjdák hlavičkoval na zadní, dorazit z blízka do branky mohl Kouklík, obránce obětavým zákrokem vykopl z brankové čáry, následný závar ještě přinesl dvě zblokované střely. Vzápětí jsme opět vydolovali míč, Kříž našel ve vápně Rotheho a ten střelou po zemi propálil Šilhavého v brance. GÓL. TOMÁŠ ROTHE 2:0 (as. Zdeněk Kříž)

31´- 45´ Druhý gól nás ukolébal, opadlo tempo. Soupeř tahal nohy a dopředu by se hodila hláška „Nemaj nic.“ Naopak z naší lavičky se ozvala hláška „dva nula je nic“. Mohli jsme odskočit. Burýšek si zpracoval na prsa míč tak, že se dostal za oba stopery, v koncovce mu nepatrně míč utekl. Dorazit mohl Rothe svou střelou, v závěru poločasu se ke střele z dobré pozice na vápně dostal i Vyjdák.

46 ´- 57´ – Druhý poločas jsme měli přidat na tempu a Nebušice dorazit. Jenže se nám moc nechtělo. Soupeř působil neškodně, my se přizpůsobili trochu jejich tempu a najednou byla hra vyrovnaná. A my si koledovali. A koledovali. Tak to přišla. Z ničeho. Střela z vápna. Tvrdá, utažená, přesná. Shabalin Fedor 2:1

58´ A tak jsme zase přidali plyn. Hnuli jsme se. Kupředu. Štyks si narazil s Rothem, potáhl míč po pravé straně, přesně dostal míč do vápna, kam si seběhl Burýšek a na hrudníku donesl svůj druhý gól v zápase do sítě. Jak snadné. Easy. GÓL. VOJTĚCH BURÝŠEK 3:1 (as. Martin Štyks, Tomáš Rothe)

60´ – Na hřišti rázem zůstalo už jen jedno mužstvo. Poslední půlhodina se proměnila v totální střešovickou lavinu. Další skvěle sehraná šablona. Alba si narazil s Charvátem, centr do vápna a Burýšek tentokrát nedosáhl k jemné teči, která by opět zřejmě končila fatálně pro Nebušice.

67´ Faul před vápnem soupeře. Trestný kop si vzal na starost Alba. Za poslední dva měsíce odehrál sotva pár minut. Jenže tenhle kop si maximálně užil. A že si ho sám i okomentoval, o tom nemusíme pochybovat. Každopádně prudká a rychle padající střela měla pouze jediný cíl. Za háčky. A marně plachtící Šilhavý. GÓL. ROMAN ALBA 4:1 (nádherně kopnutý trestňák)

69´ Další tutovka. Po rohu Věchtíka se na zadní tyči zjevili hned dva naši hráči. Burýšek hlavičkoval nad. Škoda. Vyjdák měl možná mnohem lepší postavení.

75´ Skvostný moment zápasu. Přesný dlouhý výhoz Hampla až na půlku, z první sklepnutí Věchtíka na Albu, Alba pod sebe na Charváta, posunutí zpět na Věchtíka, ten si navedl míč mezi tři hráče a zdánlivě unavenou fantastickou střelou po zemi dostal Šilhavého na zem. Možná by na ni i Šilhavý v brance konečky prstů dosáhl, jenže drn pomohl míči se zvednout a razantní střela tak smolně hostujícího gólmana přeskočila. GÓL. DAVID VĚCHTÍK 5:1 (as. Martin Charvát, Roman Alba)

77´ Jdeme dál Poprava Nebušic ještě neskončila. Hodně nadějnou pozici ke střele dostal Kouklík, vzápětí tvrdě pálil Alba. Další branka visela ve vzduchu. Soupeř už nedokázal vzdorovat.

80´ Deja vu z předchozího týdne. Dlouhý a přesný výkop Hampla za stopery, zaběhnutí Burýška, jemný dloubanec přes lehajícího Šilhavého a další hattrick byl na světě. A příště prý těstoviny s kuřecím a se špenátem. GÓL. VOJTĚCH BURÝŠEK 6:1 (as. Pavel Hampl)

86´ – A ještě jeden moment. Poprvé k mistrovskému utkání za A tým nastoupil dorostenec Kára. Po půl minutě na hřišti si hned připsal gólovou asistenci. Ťukačka, takové krátké bago u laviček ukončil Alba přihrávkou na Káru. Ten předložil na vápno pro Vyjdák, který ale netrefil čistě míč. Jenže v náběhu byl i Oblozhok a ten si tuto neúmyslnou přihrávku našel a totální bombo do břevna a sítě pečetil dnešní výsledek zápasu. GÓL. OLEKS OBLOZHOK 7:1 (as. Marek Vyjdák, Štěpán Kára)

Další jednoznačný a dominantní výsledek do sbírky. I statistiky ukazují, jak obrovskou převahu jsme v dnešním zápase měli. 21 zápasů v řadě bez prohry. 15 zápasů v řadě bez ztráty bodu. Zbývá 8 kol a bohužel nic není hotového. Teprve v poslední čtvrtině soutěže se rozhodne. Čekají nás těžké zápasy. Ten první hned příští týden, v sobotu 29. dubna od 10:30 na hřišti Spartaku Kbely. Kbely jsou už po dobrých výsledcích na jaře na 4. místě. Přijďte nás podpořit. Budeme to potřebovat. SKS 4EVER.

Zápas očima soupeře:
https://www.fcnebusice.cz/post/fc-nebušice-jasně-prohrály-na-hřišti-vedouc%C3%ADho-celku-soutěže

15/4 2023 Zizzé