MA – FK Řeporyje-Praha 5 3:1 (2:1)

OVO Portugalsky vejce. Moderní forma kanadského cirkusu v podání Circus du Soleil momentálně vystupuje v pražské O2 Aréně se svým vystoupením OVO. Tuto společnost založil Daniel Gauthier společně s Guy Laliberté. Jejich OVO ztvárnilo přes 100 artistů a symbolizuje znovuzrození. Ojedinělý Výjimečný Okamžik. Obrovská profesionalita, kvalita, trénink, synchronizace. Kostýmy, vizuální efekty. A mnozí očekávají vždy nějaký nový prvek, lepší, nebezpečnější. Diváci prostě chtějí žasnout. V tom to máme jednodušší. Také chceme dobrou souhru, pracovitost, trénink, kvalitu. Kostýmem je zelenobílá a pódiem je naše aréna. Naši diváci očekávají pouze góly a výhru. A my se rovněž chceme dočkat své Ojedinělého Výjimečného Okamžiku, postupu do pražského přeboru. Chceme se dočkat našeho OVO.

Statistiky 1. poločasu: branky: 2-1, střely: 17-3, rohy: 7-1, faktor xG: 2,54 – 0,68

Nastoupila tato sestava:
Sestava SKS:  Hampl – Štyks, Vyjdák, Věchtík P., Charvát (C) – Rothe (83´ Oblozhok), Kříž, Věchtík D., ´Zvolenský – Kouklík, Burýšek. Do hry naskočili: Alba, Oblozhok, Fischer, Rožec, Němec T.- Připraven Pospíchal.

První záchvěv naděje z branky. První zvednutí ze sedadel. Burýšek za stopery, střela, kterou gólman Tesař pouze vyrazil před sebe a Kouklík v obrovské šanci. Trefil stojícího Tesaře a vybojoval pouze rohový kop.

6´-26´ Nedělo se nic, co by sneslo papír a tužku. Ideální prostor dojít si na klobásu, objednat pivko. Za zmínku stojí pouze to, že zápas řídila žena slovenského původu Mária Marušinová. Rozhodčích žen přibývá.

27´ Po vleklých dvaceti minutách zahrozil po Věchtíkově rohovém kopu hlavou Burýšek.

28´ Ze spící letargie probrala nečekaný brejk soupeře. Bartůněk Jan dostal na křídle obrovský prostor a mohl postupovat sám na branku. Místo zakončení zvolil nahrávku, čímž zazdil celou útočnou akci, jenže vracející se Štyks mu míč znovu namazal. Podruhé si dal víc záležet a našel ve vápně volného Kartáka, který poslal míč do šibenice. Karták Tomáš 0:1

31´ A konečně přišel budíček a my odehráli brilantní čtvrthodinu. Byť těch zmařených možností bylo přespříliš. Nejprve po Zvolenského prodloužení za beky se sám před brankou ocitl Burýšek. Nedal.

32´ Centr na zadní tyč našel na malém vápně Zvolenského, ten ze 3m volejem nakouřil gólmana. Z následného rohového kopu hlavou těsně minul branku opět Burýšek.

36´ A přišla tradiční souhra. Dlouhý výkop Hampla za stopery zalepil na špičku kopačky Burýšek a tentokrát už dostál své pověsti střeleckého KATA. GÓL. VOJTĚCH BURÝŠEK 1:1 (as. Pavel Hampl)

37´ Sám před brankou se objevil Zvolenský, který vystihl rozehrávku. Stojícího brankáře zkusil prostřelit a trefil TYČ.

43´ Obrat ještě v první půli dokonal opět Burýšek. Kříž v postranní čáry vydoloval míč a jednoduchým šťouchem opět vyslal do sóla Burýška, který zvolil tentokrát placírku na zadní. GÓL. VOJTĚCH BURÝŠEK 2:1 (as. Zdeněk Kříž)

46´ Navázat na poslední čtvrthodinu prvního poločasu, ve které jsem nabrali neuvěřitelný xG faktor 2,04. Šablona Rothe otočení na Charváta, rohlík do vápna na přední a další šance pro Burýška.

47´- 73´ Přišla další dlouhá pauza pro diváky, kteří chtěli během zápasu mít čas i na jiné věci než je fotbal. Na tribuně se hrála kanasta, mariáš i bridž. Řeporyje nijak neohrožovali naší branku a stopeři Věchtík P. a Vyjdák bez obtíží hasili sebemenší náznaky a naše snaha o týmovou hru směrem dopředu neexistovala. A tak to koukání na trávník občas bolelo.

74´ První střela na naši branku přišla až z přímého kopu, který vznikl nedůraznou hrou na naší polovině. Jenže střela málem přeletěla i budovu za brankou.

77´ Do utkání naskočil Oblozhok. Za jednu minutu stihl dvě nebezpečné střely.

81´ Mohla přijít pojistka. Dva naši se dostali do samostatného nájezdu na branku. Burýšek zleva, Oblozhok zprava. Stačilo přihrát. Burýšek to vzal však na sebe a trefil zakořeněného Tesaře.

83´ Pojistka přišla o dvě minuty později. Dlouhý výkop Hampla prodloužil Zvolenský a Burýšek tentokrát své sólo s přehledem proměnil, uklidil, tím i uklidnil a dovršil hattrick. GÓL. VOJTĚCH BURÝŠEK 3:1 (as. Stefan Zvolenský, Pavel Hampl)

85´ Hattrickem Burýška jsme docílili 99 branek v soutěži. A začal hon na stý gól. Blízko byl Věchtík svou technickou střelou zpoza vápna. Šikovným obstřelem těsně minul šibenici.

86´ Na malém vápně se po akci Burýška ocitl osamocený Zvolenský. Jenže Tesař se postavil a Zvolenský ho opět trefil. Stý gól se nekonal.

87´ Přišlo ještě jedno sólo. Oblozhok byl rychlejší než řeporyjský stoper jenže své sólo opět zakončil střelou do stojícího Tesaře. Stý gól se nekonal.

Zápas skončil. Poprvé se na jaře snesl na náš výkon i pískot z tribuny. „Začněte už hrát“ bylo v 80. minutě z tribuny velmi výstižné. Nebyl to zápas k pamatování ani k zarámování. Poprvé jsme i ukázali nekolektivně individualistický výkon. Naštěstí to stačilo a přineslo to 3 body. Navíc ještě větší spokojenost zavládla po bodové ztrátě Zbraslavi ve Vokovicích. K našemu OVO nám chybí ještě 6 krůčků. Ten další se pokusíme udělat příští sobotu 13. května ve 13 hodin na Zličíně proti Prague Raptors FC. Přijďte nás podpořit. SKS 4EVER.