MA – SK Modřany 2:0 (0:0)

TOURÉ KUNDA Je senegalská hudební skupina, která vznikla v roce 1979 v Paříži. Založili ji dvojvaječná dvojčata Ismäila a Sixu Touré, kteří se narodili roku 1950 v Casamance unikátních 22 dní od sebe. Patří mezi nejznámější africké hudební skupiny, v Evropě se zastávali dětí a bezdomovců. Členové této kapely navíc zpopularizovali brazilský tance LAMBADU, pod hlavičkou hudební skupiny Kaoma. A právě lambadu jsme potřebovali vnést do naší hry. Lehkost, povedené fotbalové momenty, radost ze hry. O tom byl dnešní motivační příběh. Podařilo se nám v této sezóně dostat se do závěrečných bojů. A chceme si to i užívat. LAMBADA.

Statistiky 1. poločasu: branky: 0-0, střely: 10-0, rohy: 3-2, faktor xG: 1,08 – 0,00

Statistiky 2. poločasu: branky: 2-0, střely: 15-0rohy: 6-0, faktor xG: 1,35 – 0,00

Nastoupila tato sestava:
Sestava SKS:  Hampl – Štyks, Vyjdák, Němec T., Charvát (C) – Rothe, Kříž, Věchtík D., Zvolenský – Kouklík, Burýšek. Do hry naskočili: Oblozhok, Fischer, Rožec, Zumr – Připraven Alba, Šanda

10´ Modřany proti nám nastoupili v bloku 10 hráčů, bylo jasné, jak bude zápas vypadat. Přesto z našeho týmu od prvních momentů tentokrát vyřazovalo odhodlání dnes naplno bodovat. Po deseti minutách se tradičním způsobem dostal Burýšek za beky, byl držen, neudržen, tak byl zkopnut, jenže mladý a zjevně nezkušený rozhodčí stál v tak špatné pozici, že mu clonilo hned několik hráčů, takže píšťalka mlčela.

15´ Kříž přenesl hru napříč šířkou a našel Zvolenského. Ten vyslal velmi zajímavou střelu na branku gólmana Vosky. Ten předvedl povedený zákrok.

16´ Dlouhý aut Štykse se dostal až k penaltovému puntíku, kde mohl do sítě usměrnit míč Kříž. Bohužel nezkrotil.

18´ Němec poslal za obrannou linii přesný pas do běhu Štyksovi, ten z velmi nadějné pozice pálil volejem. Chyběla větší přesnost.

28´ Po dalším Štyksově míči se za obranou zjevil Burýšek. Jeho šanci mu opět zlikvidoval brankář Voska.

32´ Kapitán Charvát se uvolnil na křídle u rohového praporku, přihrávkou pod sebe hledal Burýška, ten však míč pustil za sebe, jenže lépe postavenému Kříži střela nevyšla.

Přestože jsme soupeře nepouštěli do žádných akcí, byla na nás znát nervozita. Potřebovali jsme být trpěliví a udržet pozitivní nastavení, že toto utkání zvládneme. Soupeř hrál důrazně a velmi dobře bránil. Toužili jsme vnést do hry trochu té lambády. V poslední minutě se zadařilo.

45´ Oku lahodící fotbalová paráda začala na naší polovině. Zvolenský převzal míč od našich stoperů, počkal na náběh Kouklíka do strany, tomu se do křídla rozeběhl Štyks, dostal míč a poslal excelentní ostrý rohlík do vápna, jak velí šablona C verze 2. Na centr si v plném běhu seběhl Burýšek a napálil BŘEVNO. Přestože tato akce neskončila brankou, ukázala nám cestu, kterou je třeba víc a víc zkoušet.

Po celý zápas hrála skvěle obrana. Je neuvěřitelné, že může ve fotbale dojít k momentu, kdy soupeř ani jednou neohrozí branku, netrefí ani jednou branku, ani jednou nevystřelí a zápas dohraje s xG faktorem 0,00. My jsme druhý poločas začali jubilejním 100. gólem.

10. vteřina 2. poločasu, 46´ – Věchtíkovi nevyšla rozehra tak, jak zamýšlel. Tak zaimprovizoval a místo pasu za obranu poslal ostrou nahrávku pravým středem hřiště, tu si našel Burýšek. Posunul na velké vápno Křížovi, ten si vylepšil pozici a tradiční střelou, kterou často skóruje v tréninku, prudkou, technickou, přesnou, nechytatelnou za háčky. STÝ GÓL. GÓL. ZDENĚK KŘÍŽ 1:0 (as. Vojtěch Burýšek, David Věchtík)

Nesmírně nám tento gól pomohl. Lambadový otvírák Zdeňka Kříže, který svou radost běžel oslavit s celou lavičkou. A snažili jsme se dál. Zodpovědně vzadu. V této fázi se už nehraje na krásu, teď je v prvé řadě třeba urvat potřebné body. Na druhou stranu, proč nedodat trochu té fotbalové krásy.

51´ Po nedorozumění obránců na polovině hřiště si míč urval pro sebe Burýšek. Po levé straně si navedl míč přes křižujícího stopera se dostal do vápna a chytrou myšlenkou mířil na přední tyč, bohužel mu v posledním okamžiku střela sklouzla.

54´ Ještě lepší pozici dostal Věchtík. I ten se urval na polovině hřiště. Viděl hodně vystoupeného brankáře Vosku, tak to zkusil z dálky, bohužel se unáhlil a netrefil dobře.

58´ Přišla mega-šance po rohovém kopu. Věchtík poslal míč na přední, kde se ocitl na malém vápně úplně volný Kouklík. Jeho skoba se však nevešla mezi tyče.

72´ Po dalším rohovém kopu byl na odrazce na velkém vápně faulovaný Charvát a Věchtík dostal velkou příležitost v podobě přímého kopu z velmi dobré vzdálenosti. Zvolil překvapivou střelu a Voska se musel pořádně natáhnout, aby střelu vyškrábl.

76´ Po krátkém rohovém kopu se k míči opět dostal Věchtík. Přestože byl ve značném úhlu, připravil si svou pozici a další lambadovou fantastickou střelou trefil břevno v zadní části branky. K odraženému míči se však dostal Vyjdák a v rozhozené obraně se rychle zorientoval a střelou do odkryté branky podtrhl naši dominanci v tomto zápase. GÓL. MAREK VYJDÁK 2:0 (as. David Věchtík)

77´ Přišlo ještě jedno zaváhání obrany, které mohl tradičně potrestat Burýšek. Jeho lobu měl dostatečnou výšku i délku, chyběla pouze přesnost.

Zbývají poslední 4 kola. Máme 6 bodů náskok před Zbraslaví, a 7 bodů před Kopaninou. Pořád to není dost. A čekají nás nesmírně těžké a klíčové zápasy. Nic není rozhodnuto. Máme 71 bodů a nestačí to. Vstřelili jsme 101 branek a nestačí to. Máme nejméně inkasovaných gólů, máme nejméně žlutých karet. A nestačí to. Potřebujeme bodovat. Příští týden. Potřebujeme podporu. Obrovskou podporu. Bude to play-off se vším všudy. Příští neděli 28. května. Od 17 hodin. Na Kopanině. Na Přední Kopanině. SKS 4EVER.