SK STŘEŠOVICE 1911 OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

SK STŘEŠOVICE 1911

My jsme Klub

SK STŘEŠOVICE 1911

OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

PU: MA – SK Doksy 0:1 (0:0)

Sk Střešovice 1911 – SK Doksy

Střešovice – 14 dní před začátkem mistrovských utkání jsme sehráli kvalitní zápas s velmi dobře hrajícím soupeřem z Doks. Tým SK Doksy hraje středočeský přebor, momentálně jim patří 15. místo, ukázalo se však, že tým je takticky velmi disciplinovaný a má skvěle zvládnuté útočné brejky. S touto hrou by měly Doksy hrát mnohem výš, než momentálně hrají. Pojďme k zápasu.

Hned v úvodních minutách došlo k neúmyslnému střetu, Kouklík musel ošetřovat nepříjemné zranění. Celé utkání však v proběhlo ve velmi férové atmosféře.

Statistiky 1. poločasu: branky: 0-0, střely: 11-4, rohy: 4-2, faktor xG: 0,85 – 0,48

Statistiky 2. poločasu: branky: 0-1, střely: 5-13, rohy: 5-6, faktor xG: 0,48 – 1,05   

Nastoupila tato sestava:
Sestava SKS:  Hampl (70´Pospíchal) – Štyks, Vyjdák, Němec T. (46´Zumr), Charvát (C) – Rothe (70´Morgenstern), Kříž, Věchtík D., Lesyk (70´ Zvolenský) – Kouklík (46´ Fischer), Burýšek

Stále bez Alby a Oblozhoka, již však s Hamplem v brance a s Burýškem na hrotu. Očekávali jsme mnohonásobně lepší výkon než předchozí týden. Výkon, který již bude mít parametry toho, co chceme hrát v soutěži. Byl to zápas odlišných poločasů, a spokojenost zavládne zejména s hrou, kterou jsme předvedli v prvním dějství.

Hned v úvodu se smolně krvavě zranil Kouklík a musel být ošetřen. Přesto utkání proběhlo velmi korektně a férově. Začátek zápasu byl velmi vyrovnaný a Doksy naznačily, že si budeme muset dávat pozor především na jejich protiútoky.

15´ Po rohovém kopu Věchtíka se k hlavičce dostal svým výrazným výskokem Burýšek, trefil TYČ.

16´ Krátce poté ošetřený Kouklík vysunul do šance právě Burýška, který v situaci 1 na 1 proti brankáři neuspěl.

18´ Přišel naopak excelentně sehraný protiútok hostů. Po naší levé straně zatáhl míč velmi rychlý hráč č.7, který nám působil značné potíže a přesným míčem našel na penaltě svého spoluhráče. Ten z voleje svou střelu umístil do TYČE. Na trefenou konstrukci 1:1.

22´ Od tohoto momentu jsme začali v prvním poločase dominovat. Velmi nadějné střelecké pozice měli postupně Věchtík, Rothe i Burýšek.

35´ Do každého z poločasů Doksy poslaly jiného brankáře. A oba působili velmi jistě. V prvním poločase to byl možná rozhodující faktor, proč jsme nedokázali vstřelit branku. Po centru Věchtíka se ke skvělému zakončení dostal Kouklík. Jeho gólovou střelu však famózně vytáhl nad břevno mladší z obou brankářů soupeře.

39´ Doksy se nám opět připomněly svým rychlým kontrem. A opět po naší levé straně, opět adresný centr do vápna, tentokrát hlavička do protipohybu brankáře, naštěstí vedle. Když už se soupeř dostal k zakončení, vždy to bylo velmi nebezpečné.

Diváci v prvním poločase mohli vidět atraktivní, svižný fotbal ve vysokém tempu, mnoho povedených akcí. Škoda, že jsme nezúročili svou převahu, rozhodně s předvedenou hrou jsme byli spokojeni.

50´ Druhá půle již nebyla tak aktivní, tempo trochu povadlo. Navíc rozhodčí odpískal proti nám pokutový kop. Hráč soupeře se snažil ve vápně hrát nůžky a netrefil. Rozhodčí měl pocit, že ho jeden z našich hráčů stáhl na zem, přestože vůbec nedošlo ke kontaktu. Hráč soupeře přiznal, že se nejednalo o faul a penaltu férově poslal úmyslně vedle, aby se zahrával kop od branky.

59´ Skvělý centr poslal Věchtík na zadní tyč, kam si seběhl kapitán Charvát, na dvakrát se mu nepodařilo propálit brankáře.

68´ Přestože soupeř nebyl až tak nebezpečný, jako v prvním poločase, byl mnohem dominantnější. I my jsme čas od času ještě vystrčili růžky. Věchtík střelou zpoza vápna trefil TYČ.

75´ Rozhodující moment přišel po rohovém kopu soupeře. Ten ho rozehrál na velké vápno, kde nikým nehlídaný hráč soupeře napálil míč do BŘEVNA. Střela se odrazila na malé vápno přímo k hráči soupeře, který ho nekompromisně napálil do sítě. GÓL. 0:1

77´ Jsme vlastní rozehrou připravili gólovou pozici pro Doksy. Dlouhý nechytatelný lob šel naštěstí metr od branky.

86´ Poslední šanci na srovnání dostal Burýšek po kolmici Kříže. Nestihl svou střelu v dobré pozici lépe zacílit, neboť obětavým zákrokem mu dráhu střely zablokoval bránící hráč.

90´ V samotném závěru jsme mohli inkasovat podruhé. Střela z vápna Pospíchal dokázal vyrazit pouze před sebe a dorážející hráč mohl poslat míč do sítě, jenže netrefil branku.

14 dní do mistovského zápasu proti Libuši ladíme formu. Herní projev byl velmi zdařilý. Věříme, že úspěšná koncovka je jen otázkou času. Hráči poctivě přistupují k tréninku a na novou sezónu se těší. Generálku odehrajeme za týden, v sobotu 4. 3. od 18:30 proti přeborovému SK Motorlet B.

 Forma pomalu zachvacuje naše hráče.

26/2 2023 Zizzé