SK STŘEŠOVICE 1911 OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

SK STŘEŠOVICE 1911

My jsme Klub

SK STŘEŠOVICE 1911

OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

MA – AFK Slivenec 5:0 (1:0)

LAST DANCE, neboli poslední zápas této pohádkové sezóny. Poslední tanec našich šampiónů a už jistý vítěz 1.A třídy, skupiny B. Roztočili jsme vydařený seriálový hit, který si získává více a více příznivců. V první podzimní sérii šlo o to, dostat se na vrchol, což po porážce právě se Slivencem (6:3) hned v první kole dostalo vážné trhliny. Po úspěšné první podzimní sérii „Cesta na vrchol“ bylo třeba natočit lepší, údernější, atraktivnější, američtější sérii 2 s podtitulem „Vítej Přebore“. 17 výher v řadě, naprostá dominance a 51 gólový Burýšek splnilo tužby nejednoho střešovického diváka. A tak není čemu se divit, náš štáb dostal zelenou k natáčení třetí série, která začne již 5. srpna tohoto roku. Všichni si přejeme, aby to nebyl propadák, podtitul jsme ještě neurčili, dobře by zněl třeba „Přebor v šoku“. No nechme se překvapit, nová prostředí, nové zápletky, noví herci.

Statistiky 1. poločasu: branky: 1-0, střely: 10-3, rohy: 3-3, faktor xG: 1,05 – 0,23

Statistiky 2. poločasu: branky: 4-0, střely: 11-3rohy: 0-0, faktor xG: 3,38 – 0,18   

Nastoupila tato sestava:
Sestava SKS:  Šanda – Rožec, Němec T. (C), Zumr, Lesyk – Oblozhok, Fischer, Věchtík D., Zvolenský -Kouklík, Burýšek. Do hry naskočili: Alba, Rothe, Věchtík P., Charvát, Štyks – Připraveni Hampl

Dali jsme příležitost hráčům, kteří v sezoně nenastupovali tak často. I soupeř ze Slivence přijel s hodně omlazenou sestavou, řada hráčů chyběla. Před zápasem se chystala velká paráda, oslavy postupu do přeboru měly přilákat fanoušky, malé i větší střešovické fotbalisty. Jenže počasí do toho doslova hodilo vidle a hned několikrát. Dvě hodiny před utkáním bylo zřejmé, že travnaté hřiště bude pod vodou. Během prvního poločasu hned 3x pořádně sprchlo a kloubouk dolů před početným publikem, kteří odolávali náporům deště a vydrželi u posledního zápasu tohoto ročníku.

Na promáčené UMT jsme se do první šance dostali po rozehrané standardce Davida Věchtíka. Jeho slovy míč nebyl ještě nasáklý vodou, tak se dal poměrně přesně kopnout. Nabíhající Burýšek se ocitl v ideální pozici na malém vápně, jenže nestihl si promyslet, zda zakončí nohou nebo hlavou.

Oblozhok hrál velmi aktivně a dělal obraně Slivence značné potíže. Při průniku do středu hřiště dokázal uvolnit ve vápně Zvolenského, ten měl jasnou gólovou pozici. Místo tvrdého nártu k tyči za háčky jsme se dočkali nevídané placírky, ve snaze obstřelit brankáře Frantu. Toto řešení koncovky si však gólman dokázal pohlídat.

11´ Rohový kop Davida Věchtíka. Ve vápně si ho našel Kouklík a hlavou suverénně otevřel skóre. 26. asistence a 15. Kouklíkův gól. Fantazie. GÓL. TOMÁŠ KOUKLÍK 1:0 (as. David Věchtík)

12´- 45´ Nejzajímavějším prvkem tohoto zápasu byl déšť. Chvíli ano, chvíli hodně, chvíli vůbec, pak hodně, pak ano, a tak nějak nepravidelně pořád dokola. Burýšek mezitím pálil do oblak, Kouklík to zkoušel 2x z vápna, Oblozhok pro změnu 2x hlavičkoval. Za zmínku stojí nádherná, oku lahodící robinsonáda Šandy, který vytáhl svým zákrokem nepříjemně přesnou střelu Janíčka.

V bistru „U dvou přátel“ se opékalo, grilovalo, hodovalo a popíjelo. Nefalšovaná fotbalová vůně.

46´ – 55´ Relativně vyrovnaná část zápasu bez zajímavých momentů. Pak skončil zápas, začala show. Exhibice Vojtěcha Burýška. Před zápasem střelec 47 branek. Celý tým si přál, aby to dotáhl na magických 50. Přálo si to i obecenstvo. Přál si to i Burýšek, i když říkal, že ne.

57´ Pořádný závar našich hráčů ve vápně soupeře skončil faulem na Zvolenského. Penalta. Hádejte třikrát. Burýšek si postavil míč, aby vsítil 48. branku. Kopnuto ukázkově špatně, brankář Franta vystihl správně směr a penaltu vyrazil. K míči se dral dorážející Zvolenský, jenže to nestihl. Burýšek ukázal větší dravost a svou nezdařenou penaltu zdárně dokončil. GÓL. VOJTĚCH BURÝŠEK 2:0 (as. Stefan Zvolenský)

Střešky? Jako hodně dobrej tým…Stefan Zvolenský

64´ Přišla další lahůdka a kuriózní moment. Charvát na polovině hřiště zahrál po zemi prudký střílený kříž na nabíhajícího Albu, Alba ji skvostně zalepil a ocitl se sám před brankářem. Rozhodl se pro rafinovanou kličku, která položila na zem gólmana i samotného Albu, bezprizorního míče se ochotně ujal Burýšek a poslal ho do prázdné branky. GÓL. VOJTĚCH BURÝŠEK 3:0 (as. Roman Alba, Martin Charvát)

Jako líp už jsem to udělat fakt nemohl..Roman Alba k Martinovi Charvátovi

70´ Mezi střelce se mohl zapsat Alba. Dostal se zcela sám před branku, jenže zamířil těsně vedle tyče. Náš xG faktor strmě stoupal.

72´ Přišla jedna z největších fotbalových lahůdek celé sezony. 50. gól Vojtěcha Burýška. Způsob, jakým ho docílil byl naprosto skvostný. Všechno začalo u našeho vápna. Obranné bodlo Martina Štykse přesně nalezlo Burýška na polovině hřiště. Burýšek si hodil míč do pohybu a mohl ze 40 metrů trefovat prázdnou branku, neboť gólman Slivence byl vylezlý před vápnem. Proč? Proč si zjednodušit takový zážitek. Burýšek zpomalil, počkal na svého obránce, pak mu naznačil pravou a poslal ho k zemi, hodil si dlouhou kliku doleva, gólman mu zblokoval cestu, přišla další klika vlevo, ostré zabočení po brankové čáře, stoper se stihl vrátit k tyčce, náznak střely, navedení doprostřed malého vápna a zasunutí do prázdné branky. Luxusní sólo bylo pečetěno padésátou trefou, kterou bylo nutné oslavit s celým střešovickým kotlem i za cenu žluté karty. Rozhodčí Hlaváč „neměl srdce“ ani pochopení. Pravidla jsou pravidla. GÓL. VOJĚTCH BURÝŠEK 4:0 (as. Martin Štyks)

Fragment ze vstřelení 50. branky v sezóně 2022/2023 Vojtěch Burýšek
A takhle slaví 50. vstřelený gól král soutěže – Vojtěch Burýšek

80´ Dokázal Oblozhok skvěle odcentrovat od rohového praporku, na zadní tyči se do výšky vyšplhal opět Burýšek a hlavou pečetil zápas i svůj střelecký zápis. GÓL. VOJTĚCH BURÝŠEK 5:0 (as. Oleks Oblozhok)

86´ Jsme po parádní šabloně nachystali ještě jednu stoprocentní gólovku. Alba, Zvolenský, Burýšek rohlík do vápna a Alba mohl do prázdné uzavřít účet. Bohužel střela byla příliš tvrdá a šla těsně nad.

Závěrečný oslavný chorál po vyhraném zápase jsme opět pěli před plným publikem včetně dětí, takže kapitán Charvát zvolil „soft verzi“, bez vulgárních slov. Takový SPOTIFY, když nemáš premium.

Začínají nám krátké fotbalové prázdniny. Za 4 týdny začíná letní příprava. 5. srpna hrajeme první mistrovské přeborové utkání. Buďte přitom. Děkujeme za podporu a jdeme slavit. SKS4EVER.

17/6 2023 Zizzé