SK STŘEŠOVICE 1911 OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

SK STŘEŠOVICE 1911

My jsme Klub

SK STŘEŠOVICE 1911

OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

PU: MA – Všestudy 7:4 (2:2)

Sk Střešovice 1911 – SK Viktorie Všestudy

Střešovice – ROK 2023. Zimní příprava. Přátelské utkání. První v tomto kalendářním roce. Po týdnu přípravy. Do zápasu se zapojilo 17 hráčů a 2 brankáři. Nemilou zprávou bylo, že v noci před utkáním začalo v Praze sněžit. A nepřestalo ani následující den. Přestože naše odklízecí četa sněhu dělala všemožné, zápas se odehrál na sněhu a změnil trochu parametry běžného fotbalu.

Statistiky 1. poločasu: branky: 2-2, střely: 15-6, rohy: 7-1, faktor xG: 0,91 – 0,28   

Do 1. poločasu nastoupila tato sestava: Sestava SKS:  Pospíchal – Rožec, Vyjdák, Zumr, Němec J. – Štyks, Fischer, Kříž, Zvolenský – Burger, Burýšek

1. parta Štyks, Vyjdák, Zvolenský, Zumr, Němec J., Burýšek, Kříž, dole Rožec, Burger, Pospíchal, Fischer

Od první minuty jsme soupeře z okresu Mělník, Všestudy, zatlačili. Dvakrát se do šance dostal Burýšek, jednou Kříž, nebezpečně hlavičkoval Vyjdák.

Na vápně se do střelecké pozice dostal Burýšek, jeho střela byla zblokována branářem, vzápětí se snažil na bránu poslat míč Fischer, nakonec však míč do sítě uklidil technickou střelou právě Burýšek.

GÓL. VOJTĚCH BURÝŠEK 1:0 (as. Friedrich Emanuel Fischer)  

13´ Z prvního náznaku šance získal soupeř jediný rohový kop v zápase. Po zahrání se k odrazu dostal hráč soupeře a trefil TYČ. Odraz míče se dostal ke snadno dorážejícímu RADA 1:1

18´ A začínali jsme nanovo. Nejprve nevyužitá šance Burýška, pak si navedl míč na střelu Kříž, tu do prázdné dorazil pohotově opět Burýšek. GÓL. VOJTĚCH BURÝŠEK 2:1 (as. Zdeněk Kříž)

30´ Na těžkém terénu jsme nezvládli odkop a nabídli soupeři dobrou palebnou pozici. Tu sice zneškodnil Pospíchal jenže dorážka byla nad jeho síly. ŠTRYNCL 2:2

Neujaly se střely Burýška po centru Zvolenského, ani slabá hlavička Štykse po centru Němce, samostatnému úniku Fischera chyběla vyšší rychlost. I přes výraznou převahu, první půle skončila nerozhodně.

Statistiky 2. poločasu: branky: 5-2, střely: 21-4, rohy: 1-0, faktor xG: 1,42 – 0,53

Do 2. poločasu nastoupila tato sestava: Sestava SKS:  Řezáč – Morgenstern, Vyjdák, Věchtík P., Charvát(C), – Obhlozok, Věchtík D., Kříž, Alba – Kouklík, Burýšek. 

47´ Druhý poločas začal pro nás šokem. Brázda šlápl do pedálů na polovině hřiště, všem bránícím hráčům foukl o parník a brankáře Řezáče jemným dloubnutím snadno přehodil. BRÁZDA 2:3

55´ Srovnáváme výsledek. Předcházely tomu dvě střely Alby, neproměněná šance Kouklíka. Po faulu ve středu hřiště rozehrával standardku Věchtík D. a zakroutil ukázkově do vápna na nabíhajícího Burýška, který hlavou zkompletoval hattrick. GÓL. VOJTĚCH BURÝŠEK 3:3 (as. David Věchtík)

62´ Před tím, než nám soupeř zasadil další úder, jsme měli několik možností udeřit sami. Šikovná střela Obhlozoka, Charvátům centr našel hlavu Burýška, parádní kombinace Kouklíka, Alby a Burýška vedla ke kličce gólmanovi, střelu do prázdné branky zastavila TYČ. Věchtík D. to pak zkusil individuálně. Nic naplat, na polovině hřiště si mezi stopery tentokrát naběhl Vávra a i on předvedl nekompromisní zakončení. VÁVRA 3:4

Představme dnešního sympaticky hrajícího soupeře. Ve středočeském kraji hrají 1.B třídu, skupiny B a po podzimní části jim patří 10. příčka s 15 body.

64´ Tentokrát jsme srovnali téměř okamžitě. Dlouhý výkop Řezáče našel Albu, který šel sám na branku. Sice neproměnil, jenže jeho střelu hlavou doklepl Věchtík D. GÓL. DAVID VĚCHTÍK 4:4 (as. Roman Alba, Lukáš Řezáč)

73´ Kouklík a Alba v šanci, střela aktivního Věchtíka se neujala. Až po přesném centru Alby ve vápně pohotově zareagoval Obhlozok a poslal nás do vedení. GÓL. OLEKS OBHLOZOK 5:4 (as. Roman Alba)

78´ Po dalším závaru se pokusil do vápna vrátit míč Věchtík. Jenže centr se mu vůbec nepovedl, což nevadilo, neboť parádně zapadl na zadní tyč a překvapil brankáře hostů. GÓL. DAVID VĚCHTÍK 6:4

85´ Tečku za zápasem si vzal na starosti Burýšek. Stoper dlouhý nákop pouze hlavičkoval za sebe, Burýšek si vzal míč a vsítil svou čtvrtou branku. Náš gólman si v zápase připsal druhou asistenci. GÓL. VOJTĚCH BURÝŠEK 7:4 (as. Lukáš Řezáč)

Závěrem je dobré říct, že se vše naštěstí obešlo bez zranění. Soupeř hrál velmi korektně a diváci rozhodně mohli sledovat docela atraktivní podívanou, vezmeme-li v potaz, na jak těžkém povrchu se hrálo.

 21/1 2023 Zizzé