SK STŘEŠOVICE 1911 OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

SK STŘEŠOVICE 1911

My jsme Klub

SK STŘEŠOVICE 1911

OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

MB – Avia Čakovice 5:4 (4:1)

Střešovice – náš další pokus o domácí vítězství „začal“, jak se stalo poslední dobou tradicí, opět velmi brzy tentokrát padl gól již v první minutě – do sítě hostí na zadní tyči „zavřel“ rychlou akci po pravé straně a ostrý centr z křídla V.Vondrášek (1. min 1-0).

Viděli jsme, že AVIA nepřijela tentokrát v dobrém stavu a máme tak šanci kromě tří bodů si i vylepšit skóre. Během první půlhodiny jsme vstřelili celkem 4 góly. Pomohla nám chyba mladého gólmana (M.Vejvoda 2-1) i standartní situace (V. Smejtek 3-1, M.Papež 4-1).

Hosté dokázali odpovědět pouze jednou. To jsme „nevyslechli“ varování od jejich útočníka : napoprvé utekl našim obráncům a zastavil ho až hvizd rozhodčího, za pár minut v obdobné situaci už nikdo.

Obraz hry byl celkem jednoznačný a měli jsme i množství dalších příležitostí, volajících po brance. Vadami na kráse trpěla především finální fáze našich akcí. Na lavičce jsme však ukrývali další ofenzivní sílu a tak jsme do druhé půli šli s přesvědčením, že o body se můžeme dnes připravit jen sami (při vší úctě k soupeři).

Když brzy po přestávce zvýšil M.Vejvoda svým druhým gólem v zápase a zajistil nám čtyřgólový polštář (5-1) zdálo se, že se ve zbytku zápasu můžeme fotbalem bavit … Naše převaha trvala, hosté byli smířeni s porážkou. Zdání však klame a tak v rychlém sledu následoval neproměněný samostatný nájezd našeho útočníka, z protiútoku nedorozumění v našem vápně, kterého využil ke snížení skóre jediný nebezpečný hráč hostí a brzy poté vynucené odstoupení našeho hráče (po úderu loktem do hlavy).

„Trochu“ jsme znervózněli, museli přeskupit řady a nějaký čas (než padlo rozhodnutí, že hráč nebude z bezpečnostních důvodů pokračovat a než jsme připravili do pole jediného zbývajícího náhradníka – druhého brankaře) jsme hráli v oslabení.

Klidu nám v té fázi nepřidaly ani výroky HR… Čas naštěstí pracoval pro nás a přes výrazné potíže (penalta na 5-3 a v nastavení kontaktní gól na 5-4) jsme body nepustili a náskok Čakovic v tabulce snížili na 4 body.

Místo precizního fotbalu a zábavy jsme sobě i divákům přinesli v poslední třetině utkání „drama“ a ověřili, že máme velké rezervy mimo jiné v oblasti psychiky.

Na domácím pažitu jsme vyhráli po 8 mi měsících a doufáme, že příští týden ze hřiště Meteoru, kde čeká podstatně těžší soupeř, neodjedeme s prázdnou.

Sestava SKS1911: Mulač – Rožec, Smejtek, Němec, Krejčí (60.Minařík) – Barták (46.Rajniš, 80.Hrdlička), Papež, Vejvoda, Vondrášek (46.Chvalovský) – Šperl, Burger (66.Kočiško).

Góly SKS1911: Vejvoda 2, Vondrášek, Smejtek, Papež.

RT