SK STŘEŠOVICE 1911 OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

SK STŘEŠOVICE 1911

My jsme Klub

SK STŘEŠOVICE 1911

OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

MB – ABC Braník B 4:1 (1:0)

Střešovice – Neděle odpoledne, slunečné počasí na domácím travnatém hřišti. Ideální podmínky pro vaření střešovického speciálu. My vs. oni, Střešovice proti Braníku, na podzim jsme na jejich hřišti zvítězili 7:0, hattrick tehdy vstřelil Chvalovský. Věděli jsme však, že nás bude čekat jiné utkání, než před sedmi měsíci.

Utkání jsme začali aktivně a hned zkraje utkání získali přímý volný kop v dobrém prostoru. K exekuci se postavil Dobrý a Fischer. Prvně jmenovaný se mezi tyče netrefil, ale to měla být pouze předzvěst událostí budoucích. 

Kryštof Dobrý se totiž zapsal do historie utkání ve 13. minutě, kdy projevil své osvícení z Jižní Ameriky, jako jediný na stadionu si totiž všiml výše postaveného gólmana hostí a krásnou lobovanou střelou ho překonal, 1:0. 

Za zmínku také stojí dobře sehraná standardka a následný centr z levé strany, na který jen těsně na zadní tyči nedosáhl Chvalovský. Měli jsme více ze hry, a vytvořili si dobré pozice k centrům, ale žádná z akcí k dalšímu gólu nebo větší šanci nevedla. Brankář Mulač však musel zůstat ostražitý, protože jak zmínil v poločasové pauze “je to o jedné chybě”. Takovou chybu jsme po zbytek první půle nedopustili a do šaten se tak šlo za stavu, 1:0.

Do druhého poločasu trenérské duo šáhlo ke dvou esům z rukávu. Do hry totiž nastoupil Muroň a do středu pole Vejvoda. Oživení dvěma střídáními jsme navýšili svůj náskok hned tři minuty po pauze.
Byl to opět Bueno, který po asistenci Zvolenského z levé strany rozvlnil síť a zvýšil na 2:0 pro domácí.
V 55. minutě dostal šanci promluvit do utkání i dvoubrankový střelec z podzimního klání Burger. Hned o dvě minuty později mohl gratulovat svému kolegovi z útoku Dobrému k hattricku, 3:0.

Uspokojeni třígólovým vedením jsme zřejmě začali myslet na řízek s bramborovou kaší, který nás po zápase čekal. Braník byl však jiného názoru, rozehrál roh na krátko a krásnou střelou z hranice vápna se prezentoval Bentsa, 3:1.

Dvacet minut do konce a my jsme věděli, že je to, ostatně jako vždy, v našich rukách, a že my jsme strůjci vlastního štěstí a úspěchu! Již akcentované eso z rukávu a jeden z hostů podcast 19:11, Vašek Magic Muroň začaroval před brankou hostů, hlavou poslal míč do sítě a v 76. minutě to bylo 4:1.

Oslavná píseň složená o čtvrté brance domácích

Utkání jsme dohráli bez zbytečných karet, zranění nebo jiných lapálií, které by nás do rozhodujícího zápasu sezóny mohli oslabit. Braničtí kluci tak okusili Střešovickou 11°, nejlépe podávanou s namočenou hlavou. 

Po zápase pak propukly dvě vlny oslav. Nejprve jsme řádně oslavili čtvrtou výhru v řadě a poslední domácí v této sezoně. O pár minut později jsme se dozvěděli výsledek našich konkurentů z Nebušic, kteří jen remizovali s Podolím. Naše vítězství v posledním kole by tak znamenalo postup!
BENGO se tak dostává do situace, kterou vzývalo několik posledních kol: „Máme to ve svých rukách.“ Čeká nás tak zápas o všechno s Duklou Praha C, který se odehraje přímo v areálu na Julisce.
Celé sezónní snažení se tak upíná k jednomu bodu a žádný Střešovičák u toho nemůže chybět! Proto doufáme, že nás v pátek 14. 6. ve 20:15 všichni přijdete podpořit! 


Sestava SK Střešovice 1911:

Mulač – Rožec (65′ Krejčí), Šiškun, Studer, Vondrášek – Papež (45′ Muroň), Vyskočil (45′ Vejvoda), Fischer, Zvolenský (55′ Burger) – Chvalovský (81′ Štric), Dobrý

Připraveni: Smejtek, Demuth

SKS 🤍💚 LD13