SK STŘEŠOVICE 1911 OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

SK STŘEŠOVICE 1911

My jsme Klub

SK STŘEŠOVICE 1911

OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

MB – Trója 0:1 (0:0)

Střešovice – třetí domácí zápas v řadě. Náš „jarní záměr“ získat ve třech kolech 9 bodů vzal za své už před týdnem, cílem bylo tedy spravit si chuť z minulé neděle a vrátit Trojanům porážku z letního zápasu.

První poločas byl z naší strany o poznání lepší než minulé kolo, drželi jsme se víceméně dobře svého plánu, míč jsme tedy nechávali delší dobu na zemi a útočné akce se nám dařilo zakládat s větší fotbalovostí, kombinací. Předfinální fáze postupných útoků byla pak již problematičtější: často pomalá, předvídatelná a několikrát jsme nabídli chybnou přihrávkou soupeři protiútok do otevřené obrany. Nicméně stačili jsme vždy akce hostí eliminovat, takže gólové nebezpečí pro naší bránu jsme nezaznamenali. Naopak většinu pokusů soupeře o rozehrávku na jeho polovině jsme přerušili, míče jsme získávali „pravidelně“. Potřebovali jsme „jen“ gólové vyjádření. Přes náznaky šancí jsme míč do soupeřovy brány nedopravili, poločas tedy bez gólů.

Ve druhé půli Troja „upravila“ rozehrávku, přešla k dlouhým výkopům. Tentokrát jsme si s nimi dokázali poradit celkem dobře, herní převaha byla na naší straně, stále však „platonická“. 20 minut před koncem tak šli do vedení hosté: po ojedinělém průniku do našeho vápna jsme nestačili zablokovat prudkou přihrávku podél brankové čáry a dorážku z bezprostřední blízkosti zastavit nešlo. Byli jsme tak v situaci stejné jako před týdnem = nepříjemné ! Trvalo nám pár minut, než jsme se oklepali, nicméně pak jsme měli ještě relativně dost času i energie a tak snaha o vyrovnání a obrat ve skóre byla viditelná.

Trojané začali šetřit čas a kouskovat hru, my jsme svojí převahu zvýraznili, opět přešli na riskantnější rozestavení a zkusili vynechat mezihru. Vytvořili jsme si tlak, množství standartek, pár šancí … a v závěru jsme se dočkali alespoň vyrovnání: po jednom ze závarů ve vápně hostí odvracel jejich obránce stojící v bráně míč, AR1 signalizoval překročení brankové čáry, HR odpískal gól, gestem nás poslal na půli a my jsme šli slavit ! 

Trvalo to bohužel jen pár minut, během nichž se bojovníci z Tróji slétli na rozhodčí a agresivním způsobem si vynutili změnu jejich rozhodnutí ve svůj prospěch = odvolání odpískané branky.. Trenérská filosofie, pokyny hráčům:  „…respektujte rozhodnutí R, nenapadejte ho, své rozhodnutí nezmění….“ tedy tato filosofie se (opět) ukázala jako chybná…:-(  Bez ohledu na to, byl-li nebo nebyl míč celým objemem za brankovou čarou (z laviček nelze samozřejmě posuzovat a VAR ani Goal-line technology nebyla tentokrát na náš zápas nasazena), je skutečností, že AR1, který má (mimo jiné) za úkol sledovat pozici míče vzhledem k brankové čáře, gól jasně signalizoval a HR zcela jasně gól odpískal. Následně – na základě ataků hostujících hráčů (!) – HR rozhodnutí změnil v jejich prospěch…

V závěru jsme již gól vstřelit nedokázali a tak jsme do kabin odešli s prázdnou .. „Bodový zisk“ odpovídal minulému zápasu, hra byla lepší, naši borci odvedli (s výjimkou koncovky) dobrou práci.

SESTAVA SKS : MULAČ – MINAŘÍK, KÁRA, NĚMEC, KREJČÍ (60.YELINSKYI) – DEMUTH, SMEJTEK, BURGER, VONDRÁŠEK – MICHALANSKÝ (77.KRUTINA), ŠPERL. Dále připraven: Hrdlička. 

RT