SK STŘEŠOVICE 1911 OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

SK STŘEŠOVICE 1911

My jsme Klub

SK STŘEŠOVICE 1911

OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

MSM – MB 2:3 (2:2)

Podvinný mlýn – Sbornaja komanda MSM nás na podzim doma výrazně přehrála (1:5), my jsme si potřebovali spravit náladu po Lipencích a brali jsme v úvahu i porážku MSM minulý týden na malé umělce na Bílé Hoře …Očekávali jsme tedy zápas ve výrazném tempu s mladým, fotbalovými dovednostmi vybaveným soupeřem.

Kdo z diváků se na chvíli opozdil u bufetu, jistě litoval: 2. minuta – faul soupeře a volný kop M.Vejvody po zemi přes malé vápno uklidil do prázdné brány na zadní tyči A.Šperl (0:1), 3. minuta – míč si u půlící čáry převzal „ukrajinský Burýšek“ (hráč Koval, 36 branek v tomto soutěžním ročníku), sprintem – aniž jsme jej vůbec atakovali – ho dovedl až do vápna a prostřelil V.Hrdličku (1:1)… V další fázi utkání se hrál svižný a důrazný fotbal, hra byla vyrovnaná, vzadu jsme nijak „nehořeli“, soupeře se nám dařilo dostávat pod tlak a nutit k chybám, na gól jsme si však museli počkat další půlhodinu: rohový kop opět uklidil do brány, opět na zadní tyči opět A.Šperl (1:2). Ani tentokrát jsme vedení nepodrželi dlouho, za pár minut domácí srovnali rychlou akcí několik vteřin po našem výkopu od brány…

Přestávku za nerozhodného stavu jsme strávili na hřišti a shodli se, že pokud udržíme způsob hry a tempo zápasu, můžeme uspět. Začátek druhé půle nám vyšel dobře: byli jsme dostatečně aktivní, nejprve jsme neproměnili samostatný nájezd po pěkné přihrávce za beky a brzy poté už si J.Burger poradil „z oči v oči“ s golmanem MSM s přehledem (2:3). Šlo tedy o to, abychom dokázali co nejdéle – nejlépe do konce zápasu – oddálit třetí dnešní vyrovnání ze strany soupeře. Nějakou dobu se nám to dařilo dobře, bez výrazných potíží a mohli jsme mít víc klidu i po vstřelení čtvrté branky. HR jí však neuznal pro předcházející srážku domácího golmana s vlastním obráncem. Časem nám však začaly docházet síly (naštěstí i borcům MSM) a tak jsme zažili i horké chvilky: odražený míč poté, co náš gólman při odkopu nastřelil hráče se nám podařilo uklidit včas do bezpečí a nepříjemnou střelu domácího útočníka na bližší tyč V.Hrdlička kryl. Poslední čtvrthodinu jsme již míč neudrželi na svých kopačkách, byli jsme pod tlakem, zodpovědně a s plným nasazením jsme bojovali (a tlačili hodiny dopředu..). Několik standartek jsme odvrátili a nebezpečné zakončení již nepřipustili.

MSM byl nejsilnější protivník, s nímž jsme se na jaře utkali, vezeme (zasloužené) tři body. Důvodem je bojovný, zodpovědný a po většinu utkání i vysoce aktivní výkon všech borců našeho teamu.

Sestava SKS: Hrdlička – Barták (46. Mařík), Smejtek, Němec, Krejčí – Šperl (84. Demuth), Vejvoda, Papež, Vondrášek – Chvalovský (72. Yelinskyi), Burger

Branky SKS: Šperl 2, Burger

RT