SK STŘEŠOVICE 1911 OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

SK STŘEŠOVICE 1911

My jsme Klub

SK STŘEŠOVICE 1911

OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

SK Hostivař – U16 4:1 (3:0)

Hostivař – V nedělním slunečném odpoledni jsme zavítali na půdu zatím stoprocentní Hostivaře. Klub založený (díky věnování pozemků tehdejším ministrem vnitra a pozdějším předsedou Československé vlády Antonínem Švehlou) v roce 1919 nás uvítal v (minulém roce) zrekonstruovaných pěkných prostorných šatnách. Místní borci mají k dispozici k mistrovským utkáním pouze jediné travnaté hřiště, které si nutně vybírá svou daň. Být místním trávníkářem musí být opravdová řehole.

Nyní k utkání. Domácí hráli velmi jednoduše, dva vysocí hráči (jeden na pozici SO, druhý na pozici SÚ) byli základním stavebním kamenem hostivařské strategie a na naši snahu o trpělivé dobývání byla tvrdost tohoto kamene dostatečná. Do utkání jsme nevstoupili špatně a snažili jsme se opět o kombinační hru, založenou na rychlém přenášení těžiště z jedné strany na druhou. V první dobré příležitosti se ocitl na křídle hrající Slezák, který se po pěkné kombinaci na jeden dotek ocitl v samostatném nájezdu, avšak mířil hodně mimo bránu. Domácí nás nekompromisně vytrestali prvním dlouhým nákopem na těžko zastavitelný tank zosobněný Jakubem Vlčkem. Ten se bez větších nesnází zbavil supících Dostála s Grégrem a střelou na vzdálenější tyč nedal Havránkovi šanci (12´ 1:0). Je třeba uznat, že nás tato branka vyvedla z míry a našim hráčům se slovo trpělivost zatoulalo do části mozku určené pro spánek. Tudíž jsme s útoky pospíchali, tyto byly nepřipravené a tudíž naráželi na naopak dobře připravený obranný val, či mířily až za něj, kde si pro míče v klidu vybíhal domácí Zmátlo. Na útoky po stranách jsme rezignovali a hledali jsme nejkratší a nejrychlejší přenesení míče “nahoru”. Voda na domácí mlýn. Po jednom z takových našich “útoků” se míč odrazil do středu pole, nezachycen naší (v tu chvíli pouze na útok myslící) záložní řadou, následovaný dlouhým míčem za naši obranu. Opět Jakub Vlček a opět bezmocný Havránek (28´ 2:0). Než jsme se stihli vzpamatovat, tentokráte po povedené akci, zvyšuje domácí “hattrick-hero” Vlček již na rozdíl do nebe volajících tří branek (32´ 3:0). Nemohu nezmínit, že i když jsme se nedrželi úplně herního plánu, tak na hráčích je vidět notný posun v myšlení a řešení některých herních situací. I přes časnou netrpělivost, několik šancí na vstřelení branky jsme si vypracovali, avšak v koncovce jsme byli nepřesní, nebo nedůrazní. Stále ještě několik hráčů nemá zažité herní návyky a automatismy při zakládání útočných akcí, ale to jsou odstranitelné problémy a jen otázka času. První poločas nám tedy opět hrubě nevyšel výsledkově, ale z hlediska hry to byla zatím jedna z nejhezčích prezentací.

Ještě lepší dojem jsme zanechali v první polovině poločasu druhého. Byť jsme do něj vstoupili přímo katastrofálně a mohli jsme inkasovat po několika vteřinách. Domácí mířili vedle. Ve 49´ jsme si vypracovali obrovskou příležitost po krásné kombinaci, ale střelecky jsme byli opět neúspěšní. V 54´ nás podržel Aleš Havránek, který vyrazil nebezpečnou příležitost na roh. V 59´ jsme již mohli zařvat GÓÓÓÓÓL. Po dobrém napadání zachytil rozehrávku Přáda, jeho střelecký pokus ještě brankář odvrátil, ale na dorážku pohotového Dornera byl již krátký. V 64´ domácí zahrozili dalším protiútokem, který opět hasil Havránek na brankové čáře. V 68´ jsme podnikli další podařený útok, ale Přáda v dobrí pozici bránu přestřelil. V 82´ byl náš osud definitivně zpečetěn, když jsme inkasovali velmi lacino branku po rohu. Drličiak sice u zakončujícího Březiny stál, ale opravdu jen stál.
Suma sumárum, prohráli jsme vysoko. Příliš vysoko. Chlapcům opět neupíráme dobré nasazení i snahu o fotbal. Posun k lepšímu nelze nevidět. Prohra proto samozřejmě bolí.

V dalším utkání vyzveme na domácí půdě v sobotu lídra tabulky z Uhříněvse. Na výzvu se těšíme.

Základní sestava:
Havránek(7.4) – Krajcer(6.7), Dostál(7.1), Grégr(K, 7.1), Veselý(7.0) – Přikryl(7.6), Stára(6.9), Přáda(7.3) – Slezák(6.4), Vihan(6.9), Dorner(7.2)
Střídali:
Drličiak(6.5), Škába(6.3), Masopust(6.8), Řecháček(7.0), Tichánek(6.8)
Góly:
Dorner
Hráč utkání:
Vítek Přikryl

“Někdy je těžké vyhrát, i když jste nejlepší tým. Pokud nejste, je to ještě těžší.”
Maurizio Sarri (dat. nar.: 10.01.1959), italský fotbalový trenér (vítěz Italské Serie A, vítěz Evropské ligy UEFA)


Daniel Klír, 18.09.2023