SK STŘEŠOVICE 1911 OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

SK STŘEŠOVICE 1911

My jsme Klub

SK STŘEŠOVICE 1911

OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

SK Vyžlovka – U14 0:2 (0:1)

Vyžlovka – K 27.kolu naší soutěže jsme se vydali do obce Vyžlovka, předposlední tým tabulky, jsme dom porazili na podzim 5:1 a tak jsme byť opět v nekompletní sestavě chtěli bodovat naplno.

Sestava až na drobné změny byla velmi totožná jako ta vítězná z Varnsdorfu a na střídaní připraven pouze žolík Vihan.

V deštivém marastu jsme se zmocnili hned na úvod míče a diktovali tempo hry. Dokázali si vypracovat i dobré brankové příležitosti, ale těžký terén si vybíral svou daň. Bezbrankový stav už nevydržel náš nový vytáhlý hrotový útočník Svoboda K. Ten naskočil poprvé d základní sestavy a hned dal trenérovi k zamyšlení častější nasazování. Už ve 12.minutě uzmul míč pro sebe, protancoval podařenou kličkou mezi čtyřmi bránícími hráči a umístěnou střelou k tyči nás poslal do vedení.

Nutno podotknout že Kristián Svoboda na sobě neustále pracuje, a jeho výkonnost stoupá. I po zbytek utkání byl společně s Bouzkem a Karasem pro soupeře velkou hrozbou. Bohužel nastolený trend v podobě promarněných šancí z našich kopaček pokračoval a tak jsme se navýšení skóre v prvním poločase již nedočkali.

Zápas jsme měli technicky jasně pod kontrolou, a chtěli jsme ho co nejdříve rozhodnout. V 55.minuntě jsme do hry poslali jediného náhradníka Vihana, aby oživil náš uvadající zápal, který soupeř byť se dostal do pár slibných zakončení nevyužil. Naše obrana pracovala velmi dobře, ale nedařilo se nám stále vstřelit rozhodující branku.

Až v samém závěru navrátilec do sestavy Martinka vystřelil z dobrých pětadvaceti metrů, jeho střela skončila na břevně domácí svatyně, nejrychleji na odražený míč zareagoval právě „žolík“ Vihan a připsal si první branku v divizní soutěži (podobně jako Svoboda K.) a nám pojistil tři body.

Dalo by s říct šťastná ruka trenérova 😀 oba hráči z nového dua se prosadili.

Očima trenéra: Utkání bylo o mentální síle, kluci to dnes odmakali na plno. Překonali únavu i velmi nepříznivé počasí a za to byly odměněni výhrou. Mám pro kluky jen slova chvály. Velmi nabitý program zápasů zvládají hrát s nasazením a intenzitou, dodržují náš nastavený plán v utkání a snaží se hrát pohledný a rychlý fotbal. Musíme zapracovat na koncovce ta nás trápí a stála nás již pár bodů.

Branky SKS1911: Svoboda K., Vihan

Sestava: Setinský – Kubíček, Šimek, Svoboda K. (55.Vihan), Hvalena, Martinka, Karas, Bouzek, Macourek, Vyhlíd, Bílek

Další utkání hrajeme doma v neděli 26.5.2024 od 14:30 proti Sokolovu! Přijďte nás podpořit.

Raphael Belei