SK STŘEŠOVICE 1911 OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

SK STŘEŠOVICE 1911

My jsme Klub

SK STŘEŠOVICE 1911

OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

FK Slavoj Vyšehrad B – MA 0:4 (0:3)

PESACH – Svátek nekvašených chlebů. V židovském náboženství se v těchto dnech připomíná osvobození tohoto národa z egyptského otroctví. Jednou z tradic je tzv. Sederová večeře. Při této večeři se hned 4x připijí vínem, obvykle na počest 4 židovských pramáti Rebeku, Sáru, Ráchel a Leu. A tak jsme si také 4x pomyslně připili před zápasem. Na dobrý vstup do zápasu, na pokoru, na partu a samozřejmě na výhru.

Statistiky 1. poločasu: branky: 0-3, střely: 2-14, rohy: 1-5, faktor xG: 0,15 – 1,88

Statistiky 2. poločasu: branky: 0-1, střely: 5-7, rohy: 8-5, faktor xG: 0,68 – 0,76   

Nastoupila tato sestava:
Sestava SKS:  Pospíchal – Štyks, Vyjdák, Němec T. (82´ Věchtík P.), Charvát (C) – Rothe (82´ Rožec), Kříž (77´ Fischer), Věchtík D., Oblozhok (67´Zvolenský) – Kouklík, Burýšek. Připraven Alba, Hampl, Štefan.

10´ Po centru Davida Věchtíka se hlavou prosadil Vojtěch Burýšek 0:1

Chtěli jsme vstoupit aktivně do zápasu, což se nám v předchozích duelech příliš nedařilo. A to se také splnilo. V prvním poločase jsme soupeře doslova válcovali, což ukazují i statistiky. Kříž mohl hned v úvodu z prostoru penalty otevřít skóre. K další střele se z vápna se totálním bodlem odhodlal Oblozhok.

10´ Standardní situace od postranní čáry se chopil David Věchtík. Poslal centr do vápna, který prodloužil vyšehradský stoper na zadní tyč, kde pohotově hlavičkoval Burýšek za záda Sulanského. Asistent rozhodčího nejprve zvedl praporek, kvůli postavení mimo hru, vzápětí po domluvě s hlavním rozhodčím branku uznali. GÓL. VOJTĚCH BURÝŠEK 0:1 (as. DAVID VĚCHTÍK)

15´ Přišel ojedinělý náznak hrozby ze strany Vyšehradu. Nenápadná střela ze strany hranice vápna trefila SPOJNICI branky.

19´ Nejprve skrytá Rotheho střela nadělala gólmanovi Vyšehradu značné potíže. O minutu později právě Rothe rozehrál šablonu. Po lajně vysunul Kouklíka, ten se odvážil k ostrému centru levačkou do vápna, kam si seběhl opět Burýšek a neomylně trefil. GÓL. VOJTĚCH BURÝŠEK 0:2 (as. Tomáš Kouklík, Tomáš Rothe)

22´- 27´ Nejprve tato pětiminutovka začala obrovskou šancí Kříže, který hlavičkoval ze 2m těsně vedle, poté, co mu přes hlavu nahrál Burýšek. Pak Pospíchal zboural nabíhajícího útočníka mimo vápna. Naštěstí uviděl pouze žlutou kartu, i když situace byla hodně oranžová. Následný přímý kop pak skvělou robinsonádou Pospíchal zneškodnil.

42´ Před další gólovou situací přišla ještě příležitost Oblozhoka, která řvala z plných plic po gólu. Burýšek totiž sklepl míč do vápna právě pro Oblozhoka, kterému míč parádně skočil, těžko chytatelná pumelice však šla těsně nad. Pak přišel rohový kop Rotheho, který prošel skrz malé vápno až ke Kouklíkovi. A ten doslova genitálně míč dostal za brankovou čáru. GÓL. TOMÁŠ KOUKLÍK 0:3 (as. Tomáš Rothe)

45´ Povedený první poločas jsme mohli korunovat třešničkou na dortu v podobě přečíslení 5 na 3. Ve finální fázi Rothe přenesl dlouhý kříž do vápna na Davida Věchtíka. Ten zkusil vyšperkovat celou akci pohotovým volejem, bohužel chtěl až příliš a poslal míč nad.

Oslava gólu nikdy neomrzí.

46´ – 75´ Přestože jsme chtěli navázat na první poločas, přišel útlum. Hráli jsme ve velmi volném tempu a drželi výsledek. I proto se hra vyrovnala a soupeř se snáze dostával na dostřel naší branky. Dovolili jsme soupeři dokonce 8 rohových kopů za jeden poločas. K šancím se však soupeř propracovával velmi obtížně. Nakonec vydoloval dvě velmi nebezpečné střelecké pozice, jenže nedokázal z nich zahrozit natož z nich vytěžit nějakou korekci výsledku. Jak poznamenal trenér Havlík: „Chytře, ne pomalu.“

77´ Dvakrát nám rozhodčí neuznali branku. Dvakrát asi správně. Nejprve v ofsajdu rozhodčí usvědčili skórujícího Věchtíka, později Burýškovo proměněné sólo z poloviny hřiště zastavil také praporek asistenta rozhodčího. A tak jsme se branky dočkali o něco později. Zvolenský si nedokázal v dobré pozici lépe připravit míč pro střelu, posunul na vápno, odkud krásnou střelu do šibenice vypálil Kříž. GÓL. ZDENĚK KŘÍŽ 0:4 (as. Stefan Zvolenský)

90´ Domácí spálili největší svou šanci zápasu. Z malého vápna došlo k překopu branky a tak čtyři poháry se naplnily do poslední kapky. A mohli být po zásluze vypity až do dna.

Už v sobotu, 15. dubna od 17 hodin na domácím, snad travnatém hřišti, které už dovršilo svou revitalizaci, se porveme o další tři body s týmem SK Uhelné Sklady Praha. Přijďte nás podpořit. SKS 4EVER.

10/4 2023 Zizzé