SK STŘEŠOVICE 1911 OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

SK STŘEŠOVICE 1911

My jsme Klub

SK STŘEŠOVICE 1911

OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

Spartak Kbely – MA 1:3 (0:1)

NEAPOLSKÝ VOJÁK Tímto názvem označilo za 1. světové války Španělsko smrtící epidemii, která je známá pod názvem Španělská chřipka. Přestože tato chřipka se Španělsku skoro vyhnula, neboť se šířila především díky vojákům, označení „španělská“ dostala právě proto, že neutrální Španělsko jako jeden z mála státu o této epidemii otevřeně psalo. V Senegalu ji však říkali Brazilská chřipka, v Brazílii zase Německá chřipka, v Polsku ji označili dokonce za Bolševickou chřipku. V naší 1.A třídě jsme analyzovali virus v podobě Kbelské chřipky. Kbely totiž na jaře ještě neprohrály. Určili jsme si příznaky Kbelského fotbalového viru, věděli jsme, co nám vir může způsobit. Vyhnout se tomuto viru nešlo, vzít si roušku a doufat, že nás vir nepostihne jsme nehodlali podstoupit, zbývalo být mnohem silnějším virem. Střešovickým virem, který ten Kbelský pohltí. A tak jsme Kbely zmuchlaly a zahodily do koše.

Statistiky 1. poločasu: branky: 0-1, střely: 2-6, rohy: 0-4, faktor xG: 0,23 – 0,62

Statistiky 2. poločasu: branky: 1-2, střely: 5-9, rohy: 3-3, faktor xG: 0,78 – 1,35   

Nastoupila tato sestava:
Sestava SKS:  Hampl – Štyks, Vyjdák, Věchtík P., Charvát (C) – Rothe (83´ Oblozhok), Kříž, Věchtík D., Alba (73´Zvolenský) – Kouklík, Burýšek (92´Němec). Připraveni Zumr, Rožec, Štefan.

1´- 28´ Úvod zápasu poznamenala silná dešťová přeháňka. Největší pochvalu zaslouží střešovičtí FANS, kteří přijeli náš tým podpořit a v dešti bubnovali jako o život. Přestože se nechali na chvilku unést a pořadatel utkání a náš člen realizačního týmu je musel usměrnit, zbytek zápasu nás vytrvale povzbuzovali a po upozornění se již vyvarovali nesportovních komentářů.

Na hřišti se začalo opatrně. My jsme si počkali v bloku a soupeř nevěděl, jak na nás hrát. Klíčový hráč Kbel Jakub Panýrek byl poctěn osobním strážcem v podobě Kouklíka. Kevin Costner by Kouklíka uznale poklepal po rameni, neboť Panýrkovi dovolil všehovšudy tři doteky s míčem. Jakub Panýrek byl SAFE.

Ze standardky zahrozil nejprve domácí, hlavička šla přes, vzápětí z protiútoku jsme naznačili, v čem jsme silní. Sehraná šablona po ose Burýšek pata, Kříž posun na Rotheho, do kraje na Albu a první hrozba z naší strany byla na světě. Skvělý zákrok domácího Malíka. Ve 28. minutě vyšlo slunce.

29´ A začali jsme hrozit. Rohlík Kříže na zadní tyč se k Rothemu o krok nedostal. Vzápětí po rohovém kopu se Rothe dostal ke střele na přední tyč. Malík dokázal nohou vyrazit na další roh.

40´ Náš tlak vyvrcholil faulem domácích na hranici šestnáctky a velmi dobrou brankovou možností v podobě přímého kopu. K míči se postavil Alba a Rothe. A právě Rothe poslal svou výstavní střelu nekompromisně do šibenice. GÓL. TOMÁŠ ROTHE 0:1 (gól lze zhlédnout na videu)

První poločas dopadl přesně, jak jsme si plánovali. Ukázali jsme zodpovědný, takticky vyspělý výkon a hráli jsme přesně to, co jsme potřebovali. Nehráli jsme na krásu, šli jsme si pro 3 body.

55´ Hampl poslal dlouhý výkop, který se na mokré trávě parádně sklouzl a ohrozil branku Kbel. Brankář Malík musel couvat a na poslední chvíli konečky prstů zastavil míč, který mířil pod břevno. Jenže míč vyrazil před sebe, kde byl jenom Alba. A pro něj to byly tekuté hrozny. GÓL. ROMAN ALBA 0:2 (as. Pavel Hampl)

58´ Na hřišti zůstalo jen naše mužstvo. Kbely neměli nic. Statisticky jsme je válcovali. Charvátův nástřel do vápna mohl Burýšek uklidit. V ideální vzdálenosti však na mokré trávě nedokázal vypálil tvrdší projektil.

71´ Zaskočili jsme soupeře rychlou rozehrou z poloviny hřiště. Rothe si navedl míč do vápna a tvrdou pumelicí prověřil pozornost dobře chytajícího Malíka.

80´ Přišla další naše silná zbraň. Rohové kopy. Věchtík poslal nacvičený míč do vápna a Vyjdák se opět proměnil ve střelce. GÓL. MAREK VYJDÁK 0:3 (as. David Věchtík)

87´ Jsme si pokazili dominantní statistiku i jsme se připravili o čisté konto. Smolný okamžik pro Vyjdáka, který při pádu na zem se dotkl rukou míče a byl nařízena proti nám penalta. Tu proměnil Tomáš Panýrek. Panýrek Tomáš 1:3

89´ Domácí ještě jednou zahrozili. Po centru se v dobré pozici dostal k hlavičce Vokoun. Mířil však příliš vysoko. Oslavy mohli vypuknout. A na zítřejší pálení čarodějnic máme parádní náladu.

Příští zápas hrajeme doma, v sobotu 6. května od 17 hodin proti FK Řeporyje-Praha 5. Přijďte nás podpořit. Pomyslné PLAY-OFF pro nás právě odstartovalo. SKS4EVER

Video: Oslava vítězství s našimi mladými FANS.

29/4 2023 Zizzé