SK STŘEŠOVICE 1911 OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

SK STŘEŠOVICE 1911

My jsme Klub

SK STŘEŠOVICE 1911

OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

MA – Zlíchov 2:1 (1:1)

Sk Střešovice 1911 – FK Zlíchov 1914

Střešovice – MINEIRÃO. Je fotbalový stadion v brazilském Belo Horizonte, který v roce 2014 byl svědkem největší brazilské fotbalové trágédii. V semifinále domácího mistroství světa zde kanárci dostali od Němců výprask 7:1. Němci tehdá hráli působivě, organizovaně, dodržovali taktiku a hlavně hráli s odhodláním, jak napsal brazilský list Estado de Sao Paolo. Chtěli jsme být v dnešním zápase jako Němci. 

 Nastoupili jsme ve stejné sestavě jako minulý týden. Tedy: Hampl – Štyks, Němec T., Vyjdák, Charvát (C) – Rožec, Věchtík D., Kříž, Rothe, – Burýšek, Alba. Do zápasu velmi rychle naskočil Němec J., (34´), později Kouklík (72´) a nakonec Zumr (89´). Připraveni byli Morgenstern, Zvolenský a Mařík. 

8´ Věchtík uvolnil nahrávkou Albu, ten si počkal na náběh Burýška a fantasticky načasovanou kolmicí mezi beky zařídil první šanci zápasu. 22. branka v sezóně pro Burýška byla rázem na světě. S velkým přehledem se zabijáckým instinktem nás měl posait do sedla. GÓL. VOJTĚCH BURÝŠEK 1:0 (as. Roman Alba, David Věchtík)

10´ Vstřelená branka však nakopla našeho soupeře. Vzápětí přišla kolmice i do našeho vápna a Nykl pálil z dobré pozice, byť z úhlu. Hampl si však přední tyč pohlídal. Vzápětí přišel rohový kop soupeře a s ním další dvě nebezpečné střely. V obou případech si Hampl dokázal poradit. 

23´ Soupeř hrál mnohem agresivněji, přesněji, rychleji a s postupujícím časem získával víc a víc ze hry. Dalekonosný polocentr-střela nadělala našmu brankáři poměrně dost starostí. Vzápětí kopnutý rohový kop na zadní si našel Schulz a cinklo BŘEVNO. Vzápětí další centr do vápna našel hlavičku kapitána hostů Vošty. Jeho střela však těsně minula branku. 

38´ Naši obránci zaspali a pustili za sebe hráče Zlíchova. Naštěstí se Minha rozhodl brankáře lobovat, což se neukázalo jako štastné řešení. Zlíchovský varovný prst.

39´ Další varování opět vyslal Nykl, po centru do vápna však míč pouze lízl. První poločas byl zlíchovský válec. A začalo se očekávat, kdy se přetaví ve vyrovnávací branku.

42´ O tři minuty později ta situace nastala. Kapitán Charvát sice zabránil průniku zlíchovského hráče, jenže nešťastně tím připravil pozici na hranici vápna právě pro Nykla. A ten trefil parádně. Petr Nykl 1:1

Statistika prvního poločasu je jednoznačně vypovídající. 

Statistiky 1. poločasu: branky:1-1, střely: 4-14, střely na branku: 2-7, rohy: 1-3, faktor xG: 0,32 – 1,42

47´ Především minimalizovat hrozbu soupeře v naší obranné třetině. Zlepšit pohyb, důraz. Být Německem, nikoli Brazílií. Nebýt u všeho druzí. Tečovaná střela z vápna Kříže nás měla nasměrovat k lepšímu druhému poločasu. 

51´ Alba mohl ohrozit branku Zlíchova z dobrého pozice rozehráním trestného kopu. Vzápětí přišla po rohovém kopusoupeře nebezpečné zakončení Schulze.

59´ Jsme opět přežili sérii rohů soupeře. Odražený míč a tečovaná střal z vápna minula naší branku o vlásek. 

71´ Konečně pohledná a nebezpečná situace i z našich kopaček. Navíc tato akce otočila kormidlem vnímání nadvlády Zlíchova v tomto zápase. Rázem jsme začali být nebezpeční my, jakoby Zlíchovu docházel dech. Hampl poslal dlouhý výkop až k vápnu soupeře, Alba brilantně zalepil, počkal na náběh, podíval se a nasměroval přesný míč do vápna, kde ve skluzu pohotově pálil Kříž. Tentokrát stálo štěstí na straně našeho soupeře. 

77´ Pro změnu Burýšek mohl využít trestný kop z dobré pozice k ohrožení branky. Ohrozil, i když netrefil. 

87´ Několik krátkých nahrávek. Snažili jsme se vyťukat soupeře. Ve finální fázi si střídající Kouklík narazil se Štyksem, ten mu míč vzápětí vrátil, Kouklík si ho ještě špičkou srovnal na hranici vápna míč a tvrdou, rychle padající střelou vytvořil další legendární moment této sezóny. Jeho střela totiž skončila pod víkem a šlo se slavit. GÓL. TOMÁŠ KOUKLÍK 2:1 (as. Martin Štyks, Jiří Němec)

93´ Burýšek na polovině hřiště si vzal míč, všem bránícím hráčům utekl, ve vápně zasekávačka, podíval se, jenže už nedokázal přesně uklidit a pojistit naše vedení. Přesto můžeme být velmi spokojeni s výsledkem, protože pětiminutové nastavení jsme si už dokázali pohlídat. Dnes nevyhrál lepší tým. Dnes pomohlo i štěstí. A rozhodně pomohla velmi pozitivní a povzbuzující lavička, která hnala se spoluhráče do poslední hlasivky. 

Příští týden, v sobotu 12. listopadu od 13:30 budeme hrát poslední mistrovské utkání podzimní části proti SK Zbraslav. A bude přímý souboj o první místo a mistra podzimní části.    

 Statistiky zápasu: branky:2-1, střely: 11-18, střely na branku: 7-10, rohy: 2-6, žluté karty: 1-3, faktor xG: 0,98 – 1,72

Očima trenéra Havlíka:

 Soupeř byl velmi dobře připraven a předváděl nebezpečnou, důraznou nátlakovou hru, se kterou jsme měli (především v prvním poločase) určité problémy. Hráči zaslouží pochvalu za vůli, se kterou utkání dovedli do vítězného konce

5. 11. 2022 Zizzé