SK STŘEŠOVICE 1911 OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

SK STŘEŠOVICE 1911

My jsme Klub

SK STŘEŠOVICE 1911

OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

MA – Kopanina 2:0 (1:0)

Sk Střešovice 1911 – FC Přední Kopanina B

Střešovice – KFC. Podoba restaurační sítě s dnešním soupeřem FCK byla inspirací pro předzápasový příběh. Kyblík z roku 1955 Colonela Harlanda Saunderse měl být motivací k tomu, co chceme do zápasu vznést. Včetně motta: „V tom, co děláš, se maximálně angažuj a dělej to tak, jak nejlépe umíš.“  Tak jsme vlétli na plac a dělali jsme to, co umíme. 

 4´ Úvodní čtvrthodina byl dominantní. Nasadili jsme neskutečné tempo. A soupeři z Kopaniny to vůbec nechutnalo. Alba málem trefil jackpot z poloviny hřiště. Brankář hostů Vávra by jenom v bezmoci zvedal ramena.

10´ Logické vyústění našeho nasazení. Rothe skvěle patou uvolnil křídelní prostor pro Charváta, ten poslal jemný centr na přední tyč do vápna a Burýšek hlavou vsítil 21. branku této sézony. GÓL. VOJTĚCH BURÝŠEK 1:0 (as. Martin Charvát, Tomáš Rothe)

11´ Rozebrali jsme soupeře brzy znova. Rothe poslal na zadní tyč přesný centr a Rožec měl na noze tutovku. Trefil pouze brankáře, vzápětí Štyks poslal míč do nebes. 

14´ A do třetice přesná rozehra Rotheho, tentokrát vysunul do šance Albu. I Alba trefil přímo na střed a Vávra jeho dělovku kryl. 

19´ Věchtík musel krátce za lajnu ošetřit zranění a hned jsme to pocítili. Přišla jediná šance Kopaniny v první půli. Na zadní tyči se k nebezpečnému míči dostal Bradáč. Naštěstí jeho volej mířil metr od pravé tyče Hamplovy branky.

36´ Za zmínku stojí pohotové zakončení Alby. Zpracoval si míč na prsa a ostrou ranou těsně přestřelil. . 

Za zmínku stojí i komentář z naší lavičky: “ Tady jsi na Cukrovarnický 62!“.

55´ Druhý poločas začalmnohem opatrněji. Šlo především o střed hřiště. My jsme ho úspěšně v bloku zavírali, soupeř byl nucen míče nakopávat, my jsme rovněž si nic nekomplikovali a maximálně jsme se snažili nedostat Kopaninu do hry. Úspěšně. A trpělivě čekali na chybu. Ve vápně se mezi třemi hráči pohotovým volejem opět prosadil Burýšek. Vávra byl připravený.

58´ Mařík mohl využít nedůraz obrany. Dostal se za stopery a hlavou málem nachytal i Vávru.

75´ Opět Mařík. Jeho náběh mezi stopery správně využil nahrávou Štyks a Mařík našel skulinu mezi betony brankáře Kopaniny. GÓL. JAKUB MAŘÍK 2:0 (as. Martin Štyks)

78´ Přišla 2. žlutá karta pro hráče hostí Roberta Vágnera. Tu první dostal za zbytečné průvodky směrem k rozhodnutí hlavního rozhodčího. Druhá byla za poměrně tvrdý zákrok na polovině hřiště. A tak šlo jen o to, abychom si zápas pohlídali. 

85´ Štyks u střídaček vybojoval míč, poslal do křídla Burýška, ten mu vrátil do ideální pozice pod sebe na vápno. Určitě Štyks z této možnosti mohl vytěžit víc, než střelu doprostřed. 

90´ Opět Štyks, tentokrát z rohového kopu posadil míč na hlavu Burýškovi. Chyběl kousek k pečetění naší výhry. 

93´ Čtyřminutové nastavení vyústilo k trestnému kopu v nebezpečné vzdálenosti. Sebastian Razetto zakroutil svou střelu do tyče. TYČ. 

Derby Prahy 6 zcela zaslouženě patří nám. Pomyslný klíč od Šáreckého údolí za výhry nad Aritmou, Nebušicemi a nyní i nad Kopaninou je bonusovou třešničkou nad zatím odehraným podzimem 2022. Jistý nestřešovický fanoušek zpoza klandru komentoval zápas. První tým tabulky a jen nakopává míče. No třetí tým tabulky také jen nakopává míče. Protože se hrálo od podlahy. Rychle, tvrdě, důrazně. Každá chyba mohla být potrestána. A takhle se zápasy o první místo hrají. A my jsme ho zvládli svým přístupem, nasazením a kompaktností. 

Příští zápas budeme chtít opět zvládnout. Již příští sobotu 5. listopadu od 14 hodin doma proti FK Zlíchov 1914. Děkujeme všem fanouškům za podporu. Za týden zas. 

Statistiky zápasu: branky:2-0, střely: 19-9, střely na branku: 8-5, rohy: 5-4, žluté karty: 3-5, faktor xG: 1,42 – 0,43

Sestava SKS:  Hampl – Štyks, Vyjdák, Němec Tomáš, Charvát(C), – Rožec, Věchtík D. (89´Němec Jiří), Kříž, Rothe (78´Zvolenský)  –   Alba (52´Mařík, 89´Zumr), Burýšek. Do hry nezasáhli Pospíchal, Morgenstern. 

Očima trenéra Havlíka:

Již brzy.

28. 10. 2022 Zizzé