SK STŘEŠOVICE 1911 OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

SK STŘEŠOVICE 1911

My jsme Klub

SK STŘEŠOVICE 1911

OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

TJ Sokol Lipence – MC 2:7 (1:3)    

Lipence – Zápasy s naším dnešním hostitelem hrajeme vždy rádi (dnes jsme se však museli obejít bez některých hráčů Zuzi, Navi, Krejčí, Šáfa, ale je vidět, že kádr máme široký), protože oba týmy vyznávají ofenzivní fotbal, a tak je vidět plno brankových příležitostí a když to hráčům „lepí“ tak i branek …

Nejinak  to bylo i v tomto zápase, kdy platilo, že v první půlhodině domácí nedali nic a my jsme zavěsili z pěti šancí 3x.. Nejprve se krásným obstřelem trefil náš „benjamínek“ Marcel Vlčkov (0:1), pak po krásné kombinaci byl ve vápně podražen M.Rothe a penaltu bezpečně proměnil Roman Kubíček (0:2 – před zápasem jsme mu s trenérem M. Zendulkou prorokovali, že to dnes „protrhne“..) a opět Roman Kubíček po krásné kolmici od Marka Plisky uklidil míč za háčky- 0:3! Naše obrana se někdy těžko vypořádávala s rychlonohými cizinci v domácím týmu a po jednom takovém útoku jsme inkasovali do poločasu -1:3.

Druhý poločas jsme zahájili nuceným střídáním (šlapák na kotník, po kterém odstoupil kapitán) a skoro vzápětí přišla klíčová chvíle zápasu, hráč domácího týmu vběhnul do „vápna“ obhodil si Radka Vrbu a dopadl na jeho nárt s takovou intenzitou, že musel střídat i R. Vrba, jenže mladý rozhodčí posoudil situaci jako penaltu snad proto, že domácí hráč strašně zakřičel a zůstal ležet… Jenže co bylo včera nemusí být dnes, a tak další mladík Matěj Štefan v brance čelil už podruhé za sebou pokutovému kopu, na rozdíl od minulého zápasu, kdy neudělal zákrok, tak se tentokrát vrhl k tyči a jelikož vystihl stranu, stal se hrdinou !  

Za okamžik pohřbil naděje domácích svým prvním mistrovským zásahem náš holandsko – český spoluhráč Daniel Van Der Linden (1:4) a pak přišly velké chvíle „grande Paola“ (Pavla Kopala), který se dostal k odraženému míči a zhruba ze 30-ti metrů přeloboval vyběhnutého brankáře hostů (1:5), další branka v jeho podání byla lahůdková, když si navedl míč na jednoho stopera, krátkou zasekávačkou se dostal blízko ke druhému, ale než ten stačil zasáhnout, tak rychle levačkou poslal křížnou střelu přímo do „vinglu“ bezmocného gólmana -1:6! Domácí poté ještě snížili, ale to byla už jejich „labutí píseň“, neboť i Standa Kupka si chtěl splnit svůj pětiletý plán střílení branek v mistráku, a když se tedy naskytla příležitost tak nekompromisně napálil míč do sítě – 2:7 !

PS. Zdálo se, že není o co hrát, ale my jsme si dali cíl před zápasem, pokusit se vyhrát a přeskočit právě Lipence na 4. místo v tabulce, což se povedlo a ještě podpořené krásným výsledkem a hrou jsme si užili dokopnou ..

My jsme ten klub, který má zvuk, Střešovice drží partu, tu, tu, tu….. !!!    

Sestava:  Štefan – Vrba (56. Kopal)Smejtek D., Yelinskyi, Horvát (63.Bayer), – Van Der Linden (75. Amantur), Rothe Ma.(45.Shaipov), Pliska M., Sidorjak, (75.Kupka) – Kubíček, Vlčkov 

Miroslav Rothe