SK STŘEŠOVICE 1911 OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

SK STŘEŠOVICE 1911

My jsme Klub

SK STŘEŠOVICE 1911

OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

U16 – Loko Vltavín „U17“ 5:1 (2:0)

Střešovice – Jeden z nejstarších českých klubů (1898) nám před zápasem dodal povolený doping, když se s námi nedohodl na travnatém povrchu a my jsme si mohli z předzápasové přípravy škrtnout připravenou motivační řeč. V černých dresech (ve kterých výkladní skříň střešovického fotbalu (A-tým mužů) minulý týden učinil první krok k cestě za trofejí a postoupil na Čechii Smíchov do osmifinále TESKAHOR Poháru PFS) jsme letos ještě nehráli a chtěli jsme je pokřtít plným počtem bodů.

Cesta za body se rodila z obezřetnosti a trpělivosti. Posléze gradovala do sebevědomí a férové agresivity. Vyústila do jednoznačného výsledku, uspokojivého výkonu a nastřílením několika branek.

Největším rizikem pro nás tradičně bývají standardní situace a fyzická převaha soupeře. Zeleno-bílým hostům jsme některé standardní situace nabídli, avšak žádný gól ani výraznou šanci z nich holešovičtí nevydolovali. Střely, pokud nějaké, byly z bezpečných vzdáleností a pokud mířily na branku, Aleš Havránek s nimi neměl žádné problémy. Defenzivní činnost byla z naší strany (až na některé pozdní návraty do obranných pozic a místy prohrané osobní souboje) v pořádku. Směrem dopředu jsme byli poměrně trpěliví, ale opět zejména na naší polovině. Ztráceli jsme hodně míčů (v neopodstatněné panice) a řešení řady útočných akcí bylo špatné (přihrávky v nouzi, místo kombinace snaha projít přes všechny hráče na hřišti atd…) Do vedení jsme se dostali po krásné brance nekompromisní hlavičkou Vihana, který neodmítl (na zlatém podnose naservírovaný) míč od Víta Přikryla. Druhou branku si zařídil Dalibor Dušek sám, když se sám probil do šance a také si jí proměnil. Stav po poločase 2:0.


V druhé půli jsme se chtěli zlepšit, zapracovat na některých detailech a pojistit vítězství dalšími brankami. To se nám také povedlo. Pravda, soupeř nám to trochu usnadnil. Přikryl si vyzkoušel, jestli se mu nevychýlila muška při střelbě z velké vzdálenosti z předchozího zápasu a ověřil si, že nevychýlila. Chytrou střelou do opuštěné brány nás poslal do bezpečného náskoku 3:0. O minutu později předvedl hostující Benda infantilní zákrok, vyfasoval červenou kartu a šel předčasně otestovat teplotu vody ve sprše. V 52. minutě jsme si vybrali slabší moment a nabídli jsme soupeři po špatné “malé domů” snížení skóre na 3:1. Nastala pro nás hluchá pasáž, ve které jsme ztratili nasazení a soupeř měl v následujících minutách větší elán, než my. Ten však dlouho nevydržel a tak jsme postupně roztápěli pod kotlem. Omlouváme se všem divákům, které dneska v práci bolí za krkem. Nad brankou Adama Drličiaka nešlo dělat nic jiného, než nevěřícně kroutit hlavou. Rána jak z kanónu se od pravé spojnice odrazila do brány a brankář Tater v byl v bráně úplně zbytečný.

Střeleckou tečku za utkáním udělal Slezák, který rovněž povedenou ranou zpečetil skóre na končených 5:1. Branek jsme však mohli a měli vstřelit daleko více. Stejně tak nás musí mrzet obdržená branka, která byla úplně zbytečná. Máme před sebou stále spoustu práce. Hráčům stále chybí sebevědomí. Je to vidět na mnoha odevzdaných, nebo do nebes napálených míčích.

Z výhry máme velkou radost. Je to povzbuzením do další práce.

Základní sestava:
Havránek(7.4) – Houdek(7.4), Dostál(7.4), Sedelmayer(K; 7.5), Dušek(7.5) – Přikryl(7.5), Stára(7.4), Přáda(7.5) – Sanders(7.4), Vihan(7.5), Dorner(7.4)
Střídali:
Drličiak(7.5), Škába(7.4), Slezák(7.4), Novotný(7.4), Nahorianskyi*
*pro nízký počet odehraných minut nehodnocen
Góly(Asistence):
Vihan(Přikryl), Dušek, Přikryl, Drličiak, Slezák
Hráč utkání:
Šimon Přáda

Jubilea:
Dalibor Dušek – 140. start za SKS
Vít Přikryl – 150. start za SKS
Dominic Sanders – 55. start za SKS
Sedelmayer Jan – 15. start za SKS


Video ze zápasu: z technických důvodů zatím není k dispozici
Foto: Jan Syrový

„Vůle k vítězství, touha uspět, snaha naplno využít svůj potenciál… to jsou klíče, které vám odemknou dveře k osobní dokonalosti.“

Konfucius(✵ 551 př. n. l. – 479 př. n. l.) byl čínský filozof, sociální politik a státník. Jeho morální filozofie vycházela z náboženské úcty. V návaznosti na Konfuciovo učení se rozvíjí konfucianismus, který výrazně zasáhl do dějin náboženství východní Asie. 

Daniel Klír, 29.09.2023