SK STŘEŠOVICE 1911 OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

SK STŘEŠOVICE 1911

My jsme Klub

SK STŘEŠOVICE 1911

OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

U17 – Sokol Stodůlky 1:1(0:1)

Střešovice – Nejen milovníci římských dějin jistě znají přísloví „Fortes fortuna adiovat“ neboli -> štěstěna přeje odvážným. Vzhledem k nepříznivě se vyvíjejícímu průběhu utkání jsme museli přijmout bod s povděkem a byli jsme za něj rádi. Cesta k němu byla strastiplná, ale stála za to!

V druhém domácím klání v jarní části jsme doma přivítali tým ze Stodůlek. Měli jsme co vracet, neb jsme na podzim u soupeře tvrdě narazili a odjížděli jsme s výpraskem 3:0. Navíc bez vytvořené šance. Vzhledem k předpokládanému rozestavení soupeře jsme zahájili utkání se třemi stopery a paradoxně bez zdravotně indisponovaných klasických útočníků Fibingera s Frývaldským jsme poprvé vyrukovali s dvojicí útočníků (Šebesťák, Weinrich).

Do utkání jsme vkročili dobře. Hráli jsme po zemi, zdařile jsme kombinovali a pomalu jsme si klestili cestičky k tvorbě šancí. Ve finální fázi jsme však byli nepřesní a v zásadě jsme se tak nedokázali probít až k zakončení. Hostům hra drhla, světlou vyjímkou byl střední obránce a kapitán, který byl u zrodu všech rozvíjejících se akcí. Všechny však končily na hranici vápna. Svěží vítr do hry přinesl čerstvý Kuzhman, který se krásně proklestil až před bránu, ale jeho akce brankou taktéž neskončila. Když už jsme měli v hlavě utříděny myšlenky na poločasové hovory, tak se soupeř ujal vedení jako blesk z čistého nebe. Po „faulu“ Schürrera v bezpečné vzdálenosti od brány rozehrál Bauer přímý volný kop a střelou spadnuvší přímo pod břevno za překvapeného Haláka poslal hosty do vedení a udělil nám nepříjemného „šatňáka“.

Soupeř v průběhu první půle pozměnil rozestavení, takže jsme rovněž zareagovali a přepínali jsme z 3-5-2 na 3-6-1. Soupeře jsme přehrávali a branka visela ve vzduchu. Kuzhman se dostal do nebezpečného zakončení, ale skvělý brankář Hataš byl proti. Další skvělý zákrok vytáhl o několik momentů později proti dobře mířené střele Schürrera. 57. minuta přinesla nepříjemné rozpaky. Po druhé žluté kartě byl vyloučen Brož (Existuje 19 případů pro udělení napomenutí, z nichž se hráč ani jednoho nedopustil. Přesto byl dvakrát napomínán a vyloučen, nesmí hrát příští utkání a my jsme dohrávali 33 minut v oslabení). Museli jsme tedy opět míchat sestavou, ale vzhledem k nepříznivému stavu jsme nepřistoupili na zesílení defenzívy. Hráli jsme tedy 3-5-1. Čas ubíhal, hosté se dostávali do nebezpečných výpadů, ale bez střeleckého vyjádření. V samém závěru jsme přešli na 3-4-2 s improvizovanou útočnou dvojicí Bouček, Šimánek. Prvně jmenovaný prodlužoval hlavou rychle rozehraný aut do roztrhané obrany, ke kterému se jako první dostal Šimánek a chytrým lobem srovnal stav na 1:1. Poslední úprava rozestavení na 4-4-1 a po pár minutách jsme se tentokráte mohli radovat z vydřeného bodu.

S odstupem času je nám samozřejmě líto, že jsme nezvítězili. Otáčet zápas je však v podčíslení samozřejmě složité. Všichni si zaslouží pochvalu za úsilí a odvahu, kterou do utkání vložili. 

Základní sestava:
Halák – Schürrer, Kučera, Bouček – Havel(K), Brož, Kubička, Bazala, Dasbach – Šebesťák, Weinrich
Střídali:
Kuzhman, Vosický, Burger, Šimánek
Branka(asistence): Šimánek (Bouček)
Nejlepším hráčem utkání byl zvolen Kučera.

Daniel Klír, 01.04.2023