SK STŘEŠOVICE 1911 OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

SK STŘEŠOVICE 1911

My jsme Klub

SK STŘEŠOVICE 1911

OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

MA – Královice 3:4pk

Sk Střešovice 1911 – TJ Sokol Královice 3:3 (2:1) pk-2:4

Střešovice – BIRDIE VS. BOGEY. Pohárové utkání nás dovedlo ke konfrontaci ze soupeřem, který aktuálně drží 11. příčku v pražském přeboru. Jelikož se soustředíme především na vlastní soutěž, nechali jsme klíčové hráče odpočinout a naopak jsme zápas využili pro vyzkoušení hráčů, kteří nemají takové využití v mistrovských zápasech. To však neznamená, že jsme nechtěli postoupit.

Chtěli jsme po hráčích, aby ve svých statistikách především řešili poměr získaných a ztracených míčů. BIRDIE, neboli úspěšný ptačí výstřel měl symbolizovat nadstandardní přihrávku, střelu, vyhraný souboj, ubraněný zákrok apod. Termín BOGEY, což znamená označení bogey-man, muž, co ztratil koncentraci, měl označovat přesný opak. Mimochodem termín PAR, tedy standardní kvalitní hra, byl v golfu zaveden právě roku 1911. V roce vzniku našeho klubu. Pro úspěch v zápase je třeba hrát par, občas zahrát birdie, vyvarovat se však bogey. S tím nastoupil náš tým na favorizovaného soupeře z nejvyšší pražské soutěže.  

6´ Start do zápasu byl příkladný. Zatímco Alba, Burýšek, Věchtík, Rothe, Charvát, Štyks či Hampl  si dopřávali zápas z lavičky, na hřišti naš hráči nasadili vysoké tempo, které prvních dvacet minut dělalo soupeři značné problémy. Po úvodním zámku Královic na jejich polovině zahrál Němec T. malou domů, Pospíchal v brance ukázal, jak výrazně zlepšil hru nohou a přesným pasem otočil míč na druhou stranu na Zvolenského. Na konci celé akce byl zblokována střela Kříže. 

8´ Paráda z kopačky Kouklíka. Velmi aktivní Zvolenský poslal centr zprava do vápna, Burger sice netrefil, jenže na vápně se z voleje do míče opřel Kouklík a rána po zemi k tyči dostala poprávu označení BIRDIE-STŘELA. GÓL. KOUKLÍK TOMÁŠ 1:0 (as. Stefan Zvolenský) 

24´ Soupeř z Královic se probudil, zatímco naše tempo pomalu uvadalo, soupeř výrazně zlepšil pohyb a bylo to znát. Po centru na zadní tyč se do vzduchu zavěsil protihráč a hlavičkou do protipohybu naštěstí minul branku. Přesto ještě tuto hlavičku stihl na branku poslat další z jeho spoluhráčů. TYČ. 

38´ Soupeř převzal taktovku zápasu a nakonec byl podle statistik nebezpečnější. Po tlaku v našem vápně se ke střele z vápna dostal Nejschleba, jeho střela se odrazila od Fischera k druhé tyči než stál brankář. Přesto tato branka zaváněla porušením pravidla. V ofsajdové pozici totiž zůstal hráč soupeře, který stál přímo před brankářem Pospíchalem a bránil mu ve výhledu, čímž se podle pravidel aktivně zapojil do hry. Tak to také vyhodnotil asistent rozhodčího Irak. Po signalizaci ofsajdu k němu přiběhl hlavní rozhodčí Nebáznivý a nakonec sám rozhodl, že branka platí. Dle jeho vysvětlení v poločasové přestávce brankář viděl. Škoda, že toto pravidlo neposuzuje to, zda gólman vidí, posuzuje postavení útočíčího hráče. Vlastní branka 1:1

40´ Naše odpověď na tuto křivdu byla ukázková. Rohový kop zahrál právě Fischer, poslal míč na zadní tyč, kam si naskočil Mařík a zahrál brankáři Královic Frýdlovi na housle. BIRDIE-ROH přinesl BIRDIE HLAVIČKU. GÓL. MAŘÍK JAKUB 2:1 (as. Emanuel Friedrich Fischer)

43´ Mohli jsme zasadit soupeři dvojitý úder. Burger vymyslel BIRDIE-KOLMICI pro nabíhající Maříka, ten šel sám na branku, snažil se vybíhající Frýdl dloubnout, což se sice povedlo, ale Frýdl konečky prstů míč dokázal vytěsnit mimo branku. 

49´ I po přestávce jsme chtěli hrát aktivně a znepřijemňovat soupeři zápas především naším dobrým pohybem. V prvním poločase se nám dařilo se i vyhýbat zahraným BOGEY. Na úvod druhé půle jsme navíc šli do dvoubrankového vedení. Nejprve se ve vápně soupeře zjevil osamocený Mařík, než stihl zakončit míč mu utekl, následně se však míči dostal Zvolenský, který tvrdě vypálil, brankář Frýdl pouze vyrazil a dorážející Kouklík už věděl, co má udělat. GÓL. KOUKLÍK TOMÁŠ 3:1 (as. Zvolenský Stefan)

56´ Soupeř se však nevzdával. Svým tlakem si vynucuval jeden rohový kop za druhým. Celkově zahrával 18 rohových kopů. My zahrávali pouze 9. I to však svědčí o tom, že z pohledu diváka šlo o velmi atraktivní zápas, který nenudil. Bohužel jsem příliš brzo a trochu lacině dovolili soupeři snížit. Kučera si navedl míč přes čtyři naše hráče do ideální středové pozice na vápně a vystřelil. Přestože si Pospíchal na střelu sáhl, vytěsnt už ji nedokázal. Kučera Karel 3:2

60´ Tlak soupeře se stupňoval. V obrovské šanci na malém vápně se ocitl královický útočník, vyprášil však pouze Pospíchalovy rukavice. 

66´ Bylo srovnáno. Nejprve se zaskvěl BIRDIE-ZÁKROKEM Zvolenský, který z brankové čáry vyhlavičkoval gólovou střelu. Z následného rohového kopu nastala trma vrma před brankou. Pospíchal neudržel míč a nakonec Královice míč přetlačily za brankovou čáru. Ještě jsme zkusili reklamovat faul na brankáře, marně. Chalupa Vojtěch 3:3

73´ Přišla obrovská chyba hlavního rozhodčího, bohužel v náš neprospěch. Rychlý brejk našich hráčů totiž rozhodčí Nebáznivý podcenil. Rothe přenesl dlouhý křížní pas do vápna soupeře, kam si za beka zaběhl Zvolenský, zpracoval si míč na prsa a dostal se přes něj, v momentě střely ho doslova zalehl bránící hráč. Přesto píšťalka rozhodčího, který byl od situace trestuhodně daleko, zůstala němá. Rozhodčí nám tak sebral příležitost v podobě pokutového kopu. 

90´ Zápas skončil nerozhodně. Což je velmi potěšující výsledek pro naše hráče, byť jsme cítili, že postup si zasloužíme víc. O postupu do dalšího kola rozhodli pokutové kopy.

1. série – Soupeř nedal. Pospíchal vystihl jeho úmysl a skočil si pro míč k levé tyči. Roman Alba nekompromisně poslal míč za háčky. 1:0

2. série – Soupeř bezpečně proměnil. Pospíchal šel na jinou stranu. Vojtěch Burýšek ostrou střelou oraztkoval TYČ. 1:1

3. série – Soupeř opět poslal Pospíchala na opačnou stranu. David Věchtík poslal technickou střeluk pravé tyči, Brankář Frýdl však na ni dosáhl. 1:2

4. série – Soupeř opět poslal Pospíchala na opačnou stranu. Tomáš Rothe tvrdě pálil nahoru a nedal gólmanovi šanci. 2:3

5. série – Soupeř dloubl míč přes padajícího Pospíchala a rozhodl o postupu Královic do dalšího kola. 2:4

Sestava SKS:  Pospíchal – Rožec, Zumr (75´ Charvát), Němec T., Němec J. – Zvolenský (86´Alba), Fischer, Kříž (63´ Věchtík D.), Mařík (63´ Rothe) – Burger (75´Burýšek), Kouklík. Do hry nezasáhli Hampl, Štyks. 

Statistiky zápasu: branky:3-3,  střely: 14-12, rohy: 9-18, žluté karty: 0-1, faktor xG: 0,86 – 1,34 (po 1. poločase 0,48 – 0,52)

I přes vyřazení náš tým odehrál s těžkým soupeřem velmi dobrý zápas. A můžeme si dál hýčkat formu. Hlavně držet kvalitu PAR, občas BIRDIE, ideálně EAGLE. V sobotu 17. června v 10:30 sehrajeme zápas 7. kola proti SK Uhelné Sklady. DĚKUJEME ZA PODPORU VŠEM FANOUŠKŮM SKS, především našemu mladému fanouškovskému kotli ULTRAS. 

15. 9. 2022  Zizzé