SK STŘEŠOVICE 1911 OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

SK STŘEŠOVICE 1911

My jsme Klub

SK STŘEŠOVICE 1911

OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

MA – Vyšehrad 7:1 (2:1)

Sk Střešovice 1911 – FK Slavoj Vyšehrad B

Střešovice – B52. Barman Peter Finch z amerického města Banff v Albertě se nechal inspirovat svou oblíbenou hudební skupinou a zároveň americkým bombardérem, které v době viatnamských válek shazoval zápalné bomby. Vymyslel unikátní hořící drink ze tří vrstev. Kahlúa, Baileys a Grand Marnier. Pro rezervu Vyšehradu jsme také namíchali svou střešovickou B52. A chtěli jsme se domácí výhrou katapultovat na první místo v tabulce.

     Začátek vlastně nebyl špatný. Chyběl nám však větší klid. Působili jsme hrozně zbrkle, přestože proti nám nastoupil velmi mladý tým. Přijemná divácká kulisa se střešovickým kotlem viděla hodně nervózní první poločas. B52 jsme sice nalili, chyběl nám však oheň k zapalání a dotvoření dokonalého zážitku. 

7´ Nejprve zahrozili hosté. Dlouhý nákop za naší obranu nám nadělal potíže. Brankář Hampl byl příliš vysoko a mrštný Šrejber se dokázal běžecky prosadit přes naši obranu. Jeho poloobstřel či lob naštěstí nebyl přesný.

8´ Jsme srovnali na šance. Charvátem rozehraná standardka našla na malém vápně naskakujícího Albu. Ten hlavičkoval do země přilíš prudce, takže odraz bohužel přeskočil branku. 

10´ Pozoronost na sebe poutal velmi aktivní Alba. Jeho plovoucí pumelice nadělala starosti brankáři Steinerovi, brankáři se střešovickou historií v dresu hostí.

18´ Našli jsme zapalovač. Alba roztočil kolotoč a pak vymyslel excelentní kolmici do vápna, tam si seběhl Kouklík, zvedl hlavu, podíval se a technickou střelou k protilehlé tyči rozvlnil síť. GÓL. KOUKLÍK TOMÁŠ 1:0 (as. Roman Alba)

26´ Bohužel nalezený zapalčovač se nepodařilo rožhavit. Nedůraz v našem vápně vyvolal další tutovku pro našeho soupeře. Z malého vápna však nedokázali hráči v modrém uspět. 

29´ Stalo se to, o co jsme si koledovali. Zbytečná komplikace. Inkasujeme. Dlouhý nákop za stopery, náhravka zleva doprava a do prázdné branky trefuje Marek Schrank 1:1. Jak když drink, který jsme pracně nachystali, lacině vybryndáš.

35´ Opět svitla naděje. Věchtík poslal míč přes hlavu za sebe, kam si naběhl Štyks, který využil svou rychlost k tomu, aby se dostal k nadějnému zakončení. Bohužel minul branku. 

39´ Nepříliš výrazný Burýšek na sebe konečně strhl pozornost. Skvělou práci odvedl Fischer. Středem hřiště navedl míč a kolmicí mezi beky dostal Burýška za beky. A ten už si věděl rady. Tak jak ho známe. Rychlé nohy, krátké zadrobení, blafák, tentokrát na pravou ruku a z úhlu úspěšně zasunul za bezmocného gólmana. GÓL. BURÝŠEK VOJTĚCH 2:1 (as. Friedrich Emanuel Fischer) 

       V poločase jsme hledali sirky. B52 bylo třeba co nejdřív zapálil a podávat netrpělivým divákům. Především však bylo třeba zbavit se negativní energie a nálady. A ukázat a potvrdit, že jsme týmem, který dokáže v sobě najít oheň. 

58´ Škrtáme sirky a ony se lámou, a lámou a lámou. Alba sklepl míč pro Štykse, další nevyužitá tutovka. 

65´ Jsme předvedli konečně pořádný závar před brankou. Sirka konečně chytla. Ještě zapálit drink. Štyks náběh po lajně, hlavička Alba , na zadní míč udržel Rothe. Pod sebe Věchtíkovi, ten připravuje pozici pro Fischera. Střela. Je to blízko.

72´ Bolestivý štastný moment pro aktivního Rožce. Na příliš dlouhý pas sice nedosáhl, jenže hodně vyběhnutý brankář Steiner při odkopu nechtěně trefil do obličeje právě atakujícího Rožce. Míč se odrazil tak nečekaně, že se míč dokutálel přímo do prostoru branky. GÓL. ROŽEC FRANTIŠEK 3:1. 

75´ B52 konečně vzplála. A mohlo se servírovat. Párty začala. Zelenobílé chorály. Cesta vzhůru na pomyslný trůn. Přišla Albova spanilá jízda. Hitparáda. Stahovačka, štouchanec, dalších štouchem se dostal za beky, co se skákajícím míče na velkém vápně. Lobnem to. GÓL. ALBA ROMAN 4:1

78´ Přišel nečekaný moment v obraně. Rothe na hranici vápna klopýtl tak smolně, že spadl na hráče za sebou. Prý to bylo v našem vápně, takže pokutový kop? Bohužel ano. A tak se do příběhu mohl zapsat výrazněji i brankář Hampl. Penaltu chytil. CHYCENÝ POKUTOVÝ KOP. HAMPL PAVEL

84´ Kapitán Charvát využil volného prostoru při autovém vhazování a hodil míč až do maléh vápna. Alba netrefil čistě, jenže na zadní tyči se ještě zjevil osamocený Štyks. I s míčem doběhl do sítě. GÓL. ŠTYKS MARTIN 5:1 (as. Roman Alba, Martin Charvát)

86´ Přetažený centr Věchtíka, sklep Alby a z hranice šestnáctky vše k tyči propálil Burger. GÓL. BURGER JONÁŠ (as. Roman Alba, David Věchtík)

88´ U rohového praporku vybojoval míč Štyks, nahrávka Věchtíkovi, posunutí na hranici velkého vápna a utažená placírka Burýška. GÓL. BURÝŠEK VOJTĚCH 7:1 (as. David Věchtík) 

Parádní čtvrthodina nás dovedla na vrchol 1.A třídy. Jenže je teprve 6. kolo. 24 kol do konce. Bude pořád nesmírně těžké se na vrcholu udržet. A nezpychnout. Je to však slibný začátek. Jen tak dál hoši. Příští kolo hrajeme v Košířích. V sobotu 17. září v 10:30 proti Uhelným Skladům. Budeme pokračovat ve vítězné šňůře? Uprostřed týdne navíc sehrajeme pohárové utkání. Ve středu od 19 hodin doma proti Sokolu Královice. 

Sestava SKS:Hampl – Rožec (80´Zvolenský), Zumr, Charvát (C), Štyks – Alba (87´Yelinskyi), Věchtík David, Fischer (80´Burger),            Rothe (87´Mařík)  – Burýšek, Kouklík (46´Němec Tomáš). Připraveni Pospíchal.

 Statistiky zápasu: branky: 7-1,  střely: 19-8, rohy: 6-8, žluté karty: 3-4, faktor xG: 2,28 – 0,84 (po 1. poločase 0,82 – 0,64) 

Očima trenéra Havlíka:

Tentokrát nejsem s výkonem mužstva zcela spokojen.V určitých pasážích hry jsme hráli chaoticky, zbrkle a nedisciplinovaně. Na druhou stranu jsme utkání zvládli a to je dobře, protože ne vždy se nám to v předešlém ročníku dařilo.

Pohled soupeře: Slavoj Vyšehrad

10.9.2022 Zizzé