MA – 1999 Praha 5:1 (3:0)

Sk Střešovice 1911 – 1999 Praha

Střešovice – OLDA a STUDNA. Poprvé doma. Po vydatných deštích jsme byli nuceni odehrát zápas v srpnu na UMT. Jinde se zápasy ani nehrály. UMT, neUMT, výhra, třetí v řadě, ta nás zajímala. Tentokrát jsme do zápasu vkročili poněkud vlažně.

15´ První čtvrthodina nepřinesla příliš zajímavých momentů. Chyběl nám pohyb a větší zápal. Soupeř na míči nepůsobil špatným dojmem. Věděli jsme, že cesta k úspěchu vede přes kondici. První náznak šance připravil z levé strany Rothe. Jeho centr si našel ve vápně Burýšek, byl však příliš brankové čáře, aby dokázal víc ohrozit soupeře. xG 0,12

16´ Jednoduchá souhra naznačila, kudy povede cesta přes 1999. Rychlost. Tu uplatnil Burýšek. Z vlastní poloviny si navedl míč do sólového úniku. Hostující stoper zatáhl poslední brzdu a skluzem se vrhl pod nohy Burýška. Ten však červený skluz ustál, udělal kličku brankáři Němcovi a z úhlu poslal míč do branky. Na brankové čáře však obětavým zákrokem bek zastavil gólové oslavy. Byla z toho pouze TYČ. xG 0,46

20´ Přinesla konečně gólovou radost. Charvát vysunul kolmicí Burýška. Ten předvedl parádní stahovačku, kterou se dostal přes bránícího hráče, poslal po zemi ostrou přihrávku k penaltovému puntíku proti noze nabíhajícímu Fischerovi a ten z první mohl zapsat svůj první vstřelený gól v mistrovském zápase za střešovický A tým. GÓL. FISCHER FRIEDRICH EMANUEL 1:0 (as. Burýšek Vojtěch, Charvát Martin) xG 0,68

28´ Výrazně se přihlásil o pozornost i soupeř z Nuslí. Jeho závar před naší brankou křičel po gólu. Série hned tří střel, z nichž nejnebezpečnější byla z pouhých 7m. Hampl však ukázal své kvality a vyrovnávací branku soupeři nedopřál. xG 0,32

30´ Hra byla vyrovnaná. Statistiky rovněž. 1999 Praha byl nepříjemně dotěrný především v útočné fázi. Potopit jsme je mohli z brejků. Sporné ofsajdové postavení mohl využít Rožec. Dva na jednoho. Kříž nabíhající ve středu hřiště mohl slíznout smetanu a střílet do prázdné branky. Stačilo dostat k němu míč. To se však Rožci nepodařilo. xG 0,82

33´ Velmi aktivním vyzyvatelem ke vstřelení gólů byl Alba. Nabízel svým spoluhráčům nebezpečné průnikovky. Tentokrát vymyslel ideálně načasováný pas za beky. Do kapsy si naběhl kapitán Charvát, přihrávkou do vápna vyautoval brankáře a Burýšek mohl nikým neatakovaný posunout míč do prázdné branky. GÓL. BURÝŠEK VOJTĚCH 2:0 (as. Charvát Martin, Alba Roman) xG 1,25

35´ V této fázi jsme soupeře drtili především svou kondicí. 1999 Praha nestíhal a my jsme valili na jejich obranu jednu šanci za druhou. Po ošetření naskočil Rožec na malý moment do útoku. Hned dostal gólovou navštívenku od Alby. Svůj sólový únik však naprášil pouze do brankářských rukavic. xG 1,45

36´ Burýšek si dovolil průnik po brankové čáře a jeho střela po stejné čáře prošla brankáři mezi nohami a skončila na tyči. K dorážce se však nikdo neměl. xG 1,52

38´ Ke skórování vybídl Kříže opět Alba. Ten však volil prudkou střelu opět pouze do rukavic gólmana. xG 1,66

42´ V poslední čtvrthodině prvního poločasu jsme ze 16 střel vyprodukovali 10. Z toho polovina volala po vstřelení branky. Uklidnění do kabin nakonec přidal Kříž. Odražený míč na vápno, kde se z voleje opřel právě Kříž a trefil přesně k tyči. GÓL. KŘÍŽ ZDENĚK 3:0 xG 1,78

Druhý poločas jsme chtěli začít klidněji. Odpustit si zbytečnou nervozitu, zbrklost. Stáhnout emoce. Zvládnout úvodních dvacet minut. Zvládli jsme. Do 65. minuty jsme totiž nebyli vidět.

51´ Po rohovém kopu soupeře hlavičkoval Měska. BŘEVNO. xG 0,48

66´ Ukázkový útočný přechod. Takových, kdyby bylo víc. Brankář Hampl nahrál Věchtíkovi, který si pro míč seběhl ze středu hřiště. Narazil si míč do kraje s Yelinskyi, přihrál do středu na Charváta, ten posunul do lepší pozice ve středu hřiště Křížovi. Kříž přenesl míč na druhou stranu do kraje Rothemu. Díky naběhům útočníků se Rothemu otevřel prostor do kterého si na střed navedl míč a tvrdě vypálil na přední tyč. A bylo to. Nádhera. GÓL. ROTHE TOMÁŠ 4:0 (as. Kříž Zdeněk, Charvát Martin, Věchtík David) xG 1,85

84´ V další fázi šel náš výkon lehce nahoru. Měli jsme i nkolik zajímavých střel. Pálili Burýšek nebo Rothe. Nakonec se dočkal Alba po závaru před brankou. Burýšek dokázal udržet na hrací ploše míč a nabídl ho Albovi, který našel hlavičku Burgera. Jenže té chyběl důraz a obránce ji dokázal na brankové čáře odvrátit, akce však pokračovala. Míč si našel David Věchtík, opět vrátil před branku, kde osamocený Alba musel trefit do černého. GÓL. ALBA ROMAN 5:0 (as. Věchtík David) xG 2,02

85´ Jsme byli velmi nedůslední ve vlastním vápně. Po rohovém kopu jsme měli ve špatné pozici hráče na přední tyči, neregeagovali jsme ani na míč ani na hráče soupeře v pohybu. Velmi snadno hlavičkoval osamocený Štefánek z prostoru malého vápna. ŠTEFÁNEK JAN 5:1 xG 0,64

V závěru zápasu ještě dvakrát zkusil ohrozit branku David Věchtík. Druhý poločas byl však velmi slabý. Z hlediska zisku tří bodů, z hlediska skóre o čtyři branky je výsledek dobrý. Všichni jsme však cítili, že máme na mnohem víc. Umíme víc. Příště nás v Cholupicích čeká mnohem těžší prověrka. V neděli 4. září od 17 hodin. TJ Sokol Cholupice.

Statistiky zápasu: branky: 5-1,  střely: 25-13, rohy: 9-5, žluté karty: 1-3, faktor xG: 2,08 – 0,64

Sestava SKS:  Hampl – Rožec (46´Yelinskyi), Zumr, Charvát (C), Štyks (82´Burger) – Alba, Kříž, Fischer (64´Věchtík), Rothe (82´Zvolenský)  – Burýšek, Kouklík (46´Němec J.). Připraveni Pospíchal.

Očima trenéra Havlíka:

První utkání v této sezóně na domácím hřišti bylo hodně nervózní. Tentokrát nám nevyšly vstupy do obou poločasů. Dle mého názoru toto utkání rozhodla lepší fyzická připravenost.