SK STŘEŠOVICE 1911 OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

SK STŘEŠOVICE 1911

My jsme Klub

SK STŘEŠOVICE 1911

OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

Libuš – MA 1:5 (1:4)

SK Libuš – Sk Střešovice 1911

Libuš – DEMOLICE KAMZÍKŮ Z KAMÝKU. Druhý zápas. Opět venku. Sobota dopoledne. Zápas o tom, kdo komu vystaví STOPKU. My jsme si však přijeli pro 3 body. A prvních pětadvacet minut to byl kolotoč – fičák. 

 1´ Fischer vymyslel dloubnutí za beky na Kouklíka, ten si to sice skvěle zpracoval, střelu však z jasné pozice nezacílil. Že bychom pokračovali tam, kde jsme na Slivenci skončili? xG 0,15

2´ Alba hrál tentokrát netradičně krajního halfa, jeho pas našel na malém vápně Rothe. Druhá obrovská tutovka, gólově jsme opět vyšli naprázdno a trenér Havlík nelibě otáčel hlavou. xG 0,33 

7´ Hned dvakrát se vyznamenal Hampl v naší brance. Double tutovka během vteřiny. Nejprve po přetaženém pase na zadní tyči zblízka střílel kapitán domácích Šupina, následnou dorážku z malého vápna, dokazál Hampl bravurně zastavit na brankové čáře. xG 0,25 – 0,33

10´  Alba vyzkoušel z dálky svou levačku a gólman domácích Kořínek musel také vytáhnout povedený zákrok. Následný rohový kop Charváta usměrnil Burýšek lehkou tečí do sítě. GÓL. BURÝŠEK VOJTĚCH 0:1 (as. Martin Charvát) xG 0,25 – 0,38

12´ Dostali domácí příležitost v podobě trstného kopu z ideální palebné pozice. Šupinovu střelu si Hampl pohlídal. 

18´ Kouklík vydřel a vydoloval na polovině hřiště míč, posunul do středu na Kříže, který ihned využil otevřeného prostoru na druhé straně, kam si seběhl Alba, jeho levačka už byla nekompromisní. Kat, který čistým sekem hlavu sťal. GÓL. ALBA ROMAN 0:2 (as. Zdeněk Kříž) xG 0,25 – 0,54

20´ Náš defenzivní středový štít, Kříž, se vydal do křídelního prostoru. Odtud poslal na malé vápno centr, na který si naskočil Burýšek a hlavou přidal další úspěšný zásah. GÓL. BURÝŠEK VOJTĚCH 0:3 (as. Zdeněk Kříž) xG 0,25 – 0,68

23´ Alba i díky skluzu udržel míč na našich kopačkách. Kříž pak využil díry mezi stopery, kam si seběhl Burýšek a své sólo s přehledem zakončil a dovršil HATTRICK. 7 střel a 4 góly. V první čtvrtině totální demolice Kamýku. GÓL. BURÝŠEK VOJTĚCH 0:4 (as. Zdeněk Kříž) xG 0,84.

29´ Rozhodčí pak povolil COOL PAUSE, čímž jsme trochu ztratili rytmus. Krátkodobou ztrátou koncentrace jsme dovolili lacině soupeři snížit. Z nepřehledné situace v našem vápně se míč ocitl na zadní tyči u osamoceného Klimeše, ten trefil napříč brankou k tyči. Klimeš Kryštof 1:4 xG 0,32 – 0,84

39´ Do poločasu jsme však mohli mít náskok zpět. Rothe z křídla si všiml náběhu Alby na zadní tyč, poslal mu přesný míč. Volej z malého vápna však Albovi nesedl tak, jak si představoval. xG 0,32 – 1,07

42´ Žlutou kartu zblízka spatřil Štyks za podražení soupeře. 

     Do druhého poločasu jsme chtěli jít z pozice týmu, který vede o tři branky. Kontrolovat hru, soupeře nepustit do zápasu a využít nějaký brejk. Do puntíku splněno. Soupeř se ve druhém poločasu dočkal jedné střely.

 56´ BURYNÁDA. Burýšek si otevřel na Libuši střelnici. Převzal na vlastní polovině míč, narazil si s Křížem, ten dloubl přes beky a Burýšek už se opět řítil sám na branku a opět s přehledem zavěsil. GÓL. BURÝŠEK VOJTĚCH 1:5 (as. Zdeněk Kříž) xG 1,25

63´ Nechybělo moc a Burýšek mohl slavit pátý úder. Kouklík vybídl Rotheho, který ještě vylepšil pozici Burýškovi, jeho technickou střelu však tentokrát Kořínek v brance lapil. xG 1,43

73´ Rotheho tutovka. Alba čistě odebral soupeři míč a předložil přesnou přihrávkou za beky Rothemu. Tomu zatím střelecká múza nepřeje. xG 1,61

75´ Dvojitou příležitost ke skórování dostal Rožec. Nejdřív ho do sólového úniku vyzval Kříž. Rožec jen vyprášil brankáři rukavice. Míč se k němu přesto během chvilky vrátil, tentokrát ze vzdálenější pozici z hranice vápna pálil opět jen do Kořinkových rukavic. xG 1,85

83´ V závěru jsme ještě vystrašili únikem střídajícího Morgensterna, Burýškova střela byla však zblokována. Do šance se dostal i Burger, jeho klička a pohotové zakončení levačkou málem gólmana zaskočilo. xG 2,02

Statistiky zápasu: branky: 1-5,  střely: 6-18,rohy: 1-8,žluté karty: 1-1,faktor xG: 0,37 – 2,12

Sestava SKS:  Hampl – Rožec, Zumr, Charvát (C), Štyks – Alba (79´Zvolenský), Kříž, Fischer (75´Němec J.), Rothe (75´Morgenstern) – Burýšek, Kouklík (65´Burger). Připraveni Pospíchal.

       STOPku jsme vystavili v rozjezdu domácím. Snad je to pro nás pozitivní kopanec v našem rozjezdu. Faktor xG dokazuje naši fotbalovou převahu, byli jsme jednoznačně lepším týmem a výsledek odpovídá dění na hřišti. Tak jen tak dál. I příští týden hrajeme venku. Tentokrát derby v rámci Prahy 6. V sobotu 20. srpna od 13 hodin ve Vokovicích proti rezervě Aritmy.  

Očima trenéra Havlíka:

Krásný zápas zvýrazněný výbornými individuálními výkony. Takto se bojuje o body! Je však potřeba takový výkon opakovat a ještě lépe předvádět v každém soutěžním zápase.  

13. 8. 2022 Zizzé