SK STŘEŠOVICE 1911 OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

SK STŘEŠOVICE 1911

My jsme Klub

SK STŘEŠOVICE 1911

OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

Nebušice – MA 2:6 (2:3)

TJ Sokol Nebušice – Sk Střešovice 1911

Nebušice – KHAMZAT. Maximálně využít naše silné stránky. Od první minuty nenechat nikoho na pochybách o tom, kdo získá tři body. Chytnout a nepustit. Ve stylu zápasu UFC z karty č. 279, Chimaev versus Holland. My jsme trochu zbytečně vyčkávali až do pátého kola. Nebyl to od nás úplně vydařený zápas. Na druhou stranu hrát špatně a vyhrát 6:2 je v konečném důsledky možná lepší než hrát dobře a prohrát 1:0. Naštěstí jsme se mohli opřít o standardní situace.  

    Naše přání jít brzy do vedení se splnilo. Fischer poslal přesný dlouhý kříž na zabíhajícího Štykse, ten poslal přízemní centr do vápna v duchu tréninkových akcí. Tři hráči v náběhu. Roman Alba mohl otevřít skorekartu dnešního zápasu. GÓL. ROMAN ALBA 0:1 (as. Martin Štyks, Friedrich Emanuel Fischer) 

16´ Přestože ve středu hřiště byla hra víceméně vyrovnaná, v prvním poločase jsme nebezpečnější po všech stránkách byli my. Štyks tentokrát přetáhl svůj centr z levé strany a ve vápně se k akrobatickému zakončení odhodlal kapitán Charvát. Po jeho střele jsme získali první roh.  

18´ Po sérii tří nebezpečných rohových kopů jsme se dočkali další trefy. Kouklí se dostal k vyraženému míč a napříč malým vápnem propálil vše, co stálo v cestě. GÓL. TOMÁŠ KOUKLÍK 0:2 (as. Martin Charvát) 

21´ Vše do sebe zapadalo. V duchu předzápasového příběhu Khamzat držíme soupeřem pod krkem a stačilo už jen držet. Vedeš 2:0 a soupeř nemá nic. Jenže nikterak nebezpečný nákop, nedorozumění v obraně, nedůrazný zákrok brankáře, ztráta koncentrace a soupeř i díky štěstí se dostal k velmi laciné brance. Tomáš Literák 1:2 

35´ Naše rohové kopy byly naštěstí velkou zbrání a příležitostí ke vstřelení branky. Míč z rohu kopnutým Štyksem na přední tyč si na malém vápně našel Alba a bylo to opět o dvě branky. GÓL. ROMAN ALBA 1:3 (as. Martin Štyks) 

37´ První opravdu povedenou akcí domácích, která volala po brance přišla po akci přes Zajíce. Využil okamžiku, kdy jsme na něj zapomněli a tlačil se do vápna ke střele. Po rohovém kopu se navíc na malém vápně k hlavičce dostal nejvyšší muž na hřišti domácí kapitán Jelínek. Naštěstí byl v koncovce nepřesný.  

39´  Přišel velmi netaktický, až přímo hloupý zákrok domácího Galamby. Kouklík se dokázal kolem něho obtočit a mohl jít sám na branku, i když mu míč už trochu utekl. Galamba místo obranného návratu a souboje zvolil cestu faulu v podobě chytnu tě za dres. Červená karta byla nevyhnutelná. Červená karta Galamba František (Nebušice) 

41´ Vše hrálo do karet. Vedení o dvě branky. Soupeř v deseti. Po dalším rohovém kopu zkoušel akrobatické zakončení na zadní tyči Alba.  

44´ A zase zbytečná nevynucená chyba. Nedohoda v obranné řadě a zbytečný faul těsně před šestnáctkou. 5 lidí ve zdi, přímý kop zakroucený k přední tyči. Hampl neudržel a míč pustil 1m za čáru. Gól na 2:3. Přiškrceného soupeře jsme právě pustili, dopřáli mu nadechnutí a sami sebe dostali do křeče. Adam Varkoček 2:3  

53´ Po bouřce v šatně jsme chtěli zlepšit především pohyb a zpřesnit hru. A hlavně jít si pro tři body. Po pase Věchtíka bez přípravy z voleje nebezpečně pálil Alba. 

59´ Klíčový a vlastně i zlomový moment zápasu. Zprava přišel do našeho vápna centr, na který si naskočil kapitán Jelínek a hlavou dostal míč do sítě. Vyrovnání na 3:3 však zabránil praporek asistenta rozhodčího, který signalizoval ofsajdové postavení. Branka tedy neplatila, což značně rozladilo domácí lavičku. 

62´ Rozladění domácí lavičky nabylo na intenzitě. Burýšek se totiž na polovině hřiště obtočil kolem Varkočka, ten ho fauloval a uviděl od rozhodčího přísnou žlutou kartu. Před pěti minutami však Varkoček si nevybíravým způsobem zanadával směrem k rozhodčímu, takže viděl žlutou kartu již o pět minut dříve, tedy teď to byla druhá žlutá, tudíž červená. Nebušice šly do devíti. Červená karta Adam Varkoček (Nebušice)

73´ Deset minut nám trvalo než jsme převzali otěže zápasu. Potřebovali jsme naší rozháranou hru trochu stabilizovat. Burýšek šel sám na branku, úplně minul branku, vzápětí se ocitl na malém vápně, míč spíše krotil jeho, i další tah na branku skončil fiaskem. Prostě to nelepilo. 

85´ Nás vysvobodila standardní situace. Konkrétně rohový kop. Konkrétně Charvát poslal míč na přední a Burýšek konečně uspěl. Jeho gólová hlavička přinesla uklidnění především na naši střídačku. GÓL. VOJTĚCH BURÝŠEK 2:4 (as. Martin Charvát)

89´ Nejprve se neujala povedená střela Zvolenského. Vzápětí Věchtík poslal rozběhnutého Burýška mezi stopery, jeho zakončení bylo sice se štěstím a ušmudlané, jenže úspěšné. GÓL. VOJTĚCH BURÝŠEK 2:5 (as. David Věchtík)

91´ Burýšek se na hranici vápna pokusil přehodit Přerosta. Ten nesmyslně sáhl po míči rukou a spatřil žlutou kartu. I pro něho byla však karta této barvy druhá, uviděl vzápětí i kartu červenou. Červená karta Tomáš Přerost (Nebušice). Povzbuzený dvěma góly si přímák vzal pod křídla právě Burýšek. A tentokrát předvedl střelu z kategorie „de Luxe“. Tvrdou, přesnou střelou po anglicku nedal Šilhavému sebemenší naději na úspěch. GÓL. VOJTĚCH BURÝŠEK 2:6 

    V závěru zápasu jsme soupeře již pořádně přiškrtili. Je však pravdou, že nám to tentokrát soupeř svou nedisciplinovaností dost usnadnil. Zhluboka se nadechnout, trochu se uvolnit a nachystat se na další domácí zápase, který sehrajeme v sobotu 1. října           od 16 hodin proti Spartaku Kbely. 

Statistiky zápasu: branky:2-6,  střely: 7-21, střely na branku: 5-9, rohy: 1-9, žluté karty: 3-0, červené karty: 3-0, faktor xG: 0,44 – 1,61

Sestava SKS:  Hampl – Rožec, Zumr, Charvát(C), Štyks –  Alba, Fischer (75´Burger), Věchtík D., Rothe (81´Němec J.) – Burýšek,            Kouklík (61´Zvolenský). Do hry nezasáhli Pospíchal, Mařík, Shaipov.

Očima trenéra Havlíka:

Špatný zápas s dobrým koncem. V týdnu uvolníme, abychom se zbavili křečovitosti a odpovědnosti, která na nás byla v tomto zápase až moc znát! Musíme se uvolnit a přidat radost s přiměřenou odpovědností k výsledku!

24. 9 2022 Zizzé