SK STŘEŠOVICE 1911 OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

SK STŘEŠOVICE 1911

My jsme Klub

SK STŘEŠOVICE 1911

OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

Avia Čakovice – MB 2:3 (1:0)

Čakovice – V Čakovicích se nám nehraje dobře, na domácím hřišti bývají o poznání silnější než venku a naplno jsme u nich ještě nebodovali. Když připočteme jejich letní posílení kádru, fyzické parametry a naše problematické minulé kolo, měli jsme před sebou těžký úkol. Od začátku se hrál bojovný fotbal s množstvím osobních soubojů, většinou mezi vápny.

Domácí šli do vedení z volného kopu, který zahrávali do naší postavené obrany po souboji v blízkosti půlící čáry .. Dlouho letící balón si našel jeden ze soupeřů, (nikým neatakován) pohodlně vrátil  hlavou na malé vápno a jeho spoluhráč (nikým neatakován) měl také lehkou úlohu (18.min 1-0). V prvním poločase již gól nepadl. Hosté orazítkovali 1x (zase hlavou zblízka) břevno naší brány, z naší strany chyběl pohyb – hlavně nabídka pro spoluhráče s míčem, energie v přechodové a útočné fázi, šlo spíše o náznaky šancí, čistou příležitost jsme si nevytvořili. Přesto jsme viděli, že zápas je otevřený a do druhé půle připravili hned trojí střídání (částečně vynucené zdravotními důvody). Po přestávce se ze začátku nezdálo, že bychom byli „vyměnění“ a domácím nějak zatápěli, naopak, míč se pohyboval spíš na naší půli, kde jsme si situaci „občas“ komplikovali sami.. Skórovali jsme ale z prakticky první vydařené akce ve druhé půli : od postranní čáry do vápna, po ose Chvalovský – Šperl – Dobrý vyrovnal zblízka posledně jmenovaný (55.min 1-1 K.Dobrý). To nám pomohlo, naše aktivita znatelně stoupla a v této fázi jsme byli lepším týmem. Zasloužená odměna přišla po jednom z našich rohů (nesehráli jsme – naštěstí :-) náš pověstný signál a tak odvrácený míč kontroloval J.Ridzák, po „trochu“ riskantním průniku středem jej prostrčil na Š.Uhlíka, který si v zakončení sám proti golmanovi věděl rady (71.min 1-2 Š.Uhlík). Chtěli jsme tedy potom hlavně „zavřít“ obranu, soustředit se na brejky a z nich rozhodnout .. Moc nám to však nevyšlo : hned za pár minut jsme vyrobili zbytečný faul v prostoru „zkráceného rohu“ na hráče s míčem, který zády k naší bráně nepředstavoval nebezpečí a čekal na „kontakt“… Volný kop dostal domácí útočník – dnes jak jinak než hlavou, dnes jak jinak než z „malého vápna“ a dnes jak jinak než nekrytý – snadno do naší sítě (74. min 2-2). Od té doby hrála opět na vítězství obě mužstva. Náš golman musel vytáhnout vynikající zákrok proti křižné střele ze střední vzdálenosti, několikrát jsme řešili koncovku soupeře po trestuhodných vlastních nepřesnostech / chybách a pár standartek jsme již dokázali odvrátit úspěšně. My jsme naše akce většinou nedotáhli, jednou jsme se dožadovali penalty po jasné ruce domácího hráče ve vápně (jíž zabránil přihrávce před bránu), ale v závěru jsme se přece jen dočkali : A.Šperl svůj průnik středem hřiště dostal přes stopera domácích až do samostatného nájezdu, orazítkoval tyč a při pokusu o dorážku do prázdné brány byl faulován… Tentokrát domácí nezachránila ani nepřítomnost VAR (88.min 2-3 K.Dobrý z penalty). Závěr jsme pohlídali celkem zkušeně, ohrožení naší brány jsme nepřipustili už ani v nastavení.  

Závěr:  vítězství – mimo jiné náplast na minulý týden – jsme potřebovali a vzhledem k bojovnosti, poctivé práci a nasazení našich playerů zejména ve druhé půli i získali. Je o to cennější, že se nerodilo snadno a často jsme se dnes „prali“ i sami se sebou. Kontakt s vrchem tabulky stále máme a těšíme se na další utkání, tentokrát doma s nováčkem.

Sestava SKS1911: Mulač – Krejčí (46.Ridzák) Veselý Smejtek (46.Papež) Vondrášek – Uhlík Fischer Vejvoda Muroň (46.Šperl) –  Chvalovský (82.Vyskočil), Dobrý. Dále připraven : Barták. Masér : Šiškun.

Góly SKS1911: Dobrý 2, Uhlík.  

RT