SK STŘEŠOVICE 1911 OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

SK STŘEŠOVICE 1911

My jsme Klub

SK STŘEŠOVICE 1911

OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

FA Praha – U16 2:7 (1:6)


Na půdu posledního celku tabulky jsme symbolicky přijeli odehrát poslední kolo soutěže s jasným cílem vyhrát a poprvé si z venkovního klání odvést plný počet bodů. Jak utkání probíhalo popisuje náš útočník s číslem 14 – Filip Řechtáček.

Střížkov – Do posledního utkání sezóny jsme vstoupili velmi dobře. Hned v první minutě skóroval z levého křídla Adam Novotný. Pokračovali jsme ve stejném tempu a v jedenácté minutě se trefil Hynek Dorner. Za další dvě minuty jsme naše vedení navýšili na 0:3 gólem Davida Vihana. Poté jsme ale z mně neznámého důvodu přestali hrát jako v prvních minutách a naše akce byly zbytečně uspěchané a nepřipravené, což nás stálo mnoho sil. Do konce první půle se nicméně stihl prosadit znovu David Vihan, Denis Veselý a také Šimon Masopust. Domácím se povedl jeden z několika protiútoků i my jsme do přestávky inkasovali.

Do druhé poloviny zápasu jsme šli s tím, že chceme hrát kombinačně a pečlivě si připravovat gólové šance. V 79. minutě dovršil svůj hattrick David Vihan. Poslední branku utkání však vstřelil soupeř a snížil tak na konečný stav 2:7.


Pohledem trenéra:
Soutěž je za námi a je dobře, že jsme se rozloučili výhrou. Do utkání jsme vstoupili výborně a za několik minut bylo o zápase prakticky rozhodnuto. Otázka tak již nebyla jestli vyhrajeme, ale o kolik vyhrajeme. První poločas skončil 6:1 v náš prospěch, ale vzhledem k obrovskému množství neproměněných šancí mělo být skóre dvojnásobné. Druhý poločas jsme odehráli vysloveně lajdácky a celkové skóre 2:7, byť v náš prospěch, nemohu hodnotit jinak, než jako promarněnou příležitost. Celkové skóre v soutěži máme 58:58. Na závěr chci poděkovat Martinu Davalosovi, pro kterého to bylo poslední utkání ve střešovickém dresu. Jeho práce pro klub byla příkladná. Po zápase jsme mu v šatně všichni zatleskali a v jeho dalším působení v Turecku mu budeme držet palce a věříme, že s námi zůstane v kontaktu.

Hráli:
Nahorianskyi(6,5), Dušek(6,5), Přikryl(K; 6), Veselý(6,5), Drličiaki(5,5), Dorner(6), Davalos(6,5), Krajcer(6.5), Masopust(6), Vihan(6,5), Novotný(6), Řechtáček(6), Grégr(6)

Celkové hodnocení týmu:
6,0

Gól(Asistence):
1´ 0:1 Adam Novotný (Daniel Krajcer)
11´ 0:2 Hynek Dorner (Daniel Krajcer)
13´ 0:3 David Vihan (Dalibor Dušek)
24´ 0:4 David Vihan (Hynek Dorner)
26´ 0:5 Denis Veselý (Daniel Krajcer)
34´ 1:5 Jakub Vodička
37´ 1:6 Šimon Masopust
79´ 1:7 David Vihan
87´ 2:7 Jakub Vodička

Hráč utkání:
Daniel Krajcer

Hráčská jubilea:
Martin Davalos – 45. start za SKS
Šimon Masopust – 100. start za SKS
Filip Řechtáček – 90. start za SKS
Denis Veselý – 5. gól za SKS
David Vihan – 15. gól v sezóně (celkem 16 v sezóně; celkem 24 za SKS)

Foto:
DB3, Daniel Klír

Text:
Filip Řechtáček, Daniel Klír

Citát:
„Řekl jsem si, že přestanu hrát fotbal, protože jsem ho už nepoznával. Dnes mladí hráči myslí na jiné věci. Jako dítě jsem myslel jen na to, abych trénoval a stal se někým v tomto sportu, který jsem vždycky miloval. V Laziu i v reprezentaci jsem se po každém tréninku naložil do vany plné ledu, abych se vyhnul zranění. Ale mladí hráči v týmu to systematicky odmítali.

Když mě viděli, jak na konci tréninku sbírám pytle s míči, abych je uklidil, řekli mi: „Ale kdo ti to nařídil?“. 

V tu chvíli jsem si řekl: „Je ti dvacet let a nedokážeš pomoci šedesátiletému dělníkovi?“. 

Víc je zajímá, jestli jim jdou boty k ponožkám. Proto jsem řekl stop. Fotbal, který jsem znal, už neexistuje.

Dnešní mladí hráči myslí především na auta, smlouvy se sponzory a na své nové kopačky. Teprve po všech těchto věcech přichází na řadu fotbal. Pro ně je nejdůležitější jejich image. Zatímco pro mě byl důležitý jen fotbal ve své nejčistší podobě.“

Miroslav Klose, bývalý německý fotbalový útočník, mistr světa z roku 2014, nejlepší střelec německého národního týmu v historii a nejlepší střelec historie světových šampionátů (narozen 9.6.1978, Opolí, Polsko)


Zde nás můžete sledovat na sociálních sítích:
SK Střešovice 1911 (@Stresovice1911) / X
SK Střešovice 1911 (@skstresovice1911) • Fotky a videa na Instagramu

Zde můžete poslouchat klubový podcast 19:11.
Podcast 19:11 – Sportovní Klub Střešovice 1911 (sk-stresovice-1911.cz)