SK STŘEŠOVICE 1911 OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

SK STŘEŠOVICE 1911

My jsme Klub

SK STŘEŠOVICE 1911

OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

FK Slavoj Vyšehrad – U17 1:2 (1:1)

Vyšehrad – Jarní skóre domácích Šemíků bylo před výkopem 26:5 s bilancí čtyř výher a jedné remízy (průměrně na zápas 5,2:1). Výkony hodné respektu a ostražitosti před samotným kláním. Stejně tak nastavená taktika proti zdatnému protivníkovi, jenž by se v případě výhry posunul na první místo v tabulce. Sídlo prvního českého krále (Vratislav I. koncem 11. století) jsme přijeli dobýt a ukořistit tři body.

V motivačním proslovu před zápasem jsme vzpomněli na tradičního kapitána Havla, kterého kvůli zranění budeme nějaký čas postrádat. Výhra z venku by mu udělala velkou radost a i proto kluci vstoupili do zápasu s velkým nasazením a odhodláním uspět.

Od začátku zápasu se domácí pustili do útoku. Snažili se hrát rychle, kombinačně, ale k šancím to nevedlo. Byli jsme to my, kdo byl nebezpečnější zejména efektivní. Poprvé v sestavě se objevivší Kysel neváhal proměnit svou první šanci v gól po chytré zasekávačce. Z vedení jsme se neradovali dlouho (nikoli poprvé v sezóně) a v 18. minutě byl stav po střele Sommera srovnán na 1:1. Obraz hry se za první poločas příliš neměnil. Míč na kopačkách měli více domácí, ale naráželi na hermeticky uzavřený prostor vytyčený naší obrannou hradbou. Z nepřesností modrobílých jsme mohli těžit bleskovými protiútoky, ale žádný se nám nepodařilo přetavit v branku. Do šaten se odcházelo za nerozhodného stavu.

V druhém poločase domácí postupně zvyšovali tempo. Snažili se utavit naše hráče ve svém fotbalovém kotli, ale jejich útoky byly neúnavně odráženy skvěle fungujícím strojem poháněném našimi hráči. Pokud byli naši hráči v poli již překonáni, do cesty se postavil skvěle chytající Halák. Rozhodující chvíle zápasu se odehrála v 58. minutě. Brož vyvezl po sérii soubojů uprostřed pole míč a hnal se do útoku. Chytře si přitom všiml vysoko postaveného brankáře a k překvapení všech sledujících překonal dalekonosnou střelou brankáře a poslal nás do vedení. I přesto, že domácí měli ještě do konce utkání hodně času na změnu skóre, nestalo se. Na závěr vrhli domácí vše do útoku. Zvýšili počet útočících hráčů na maximum, zapnuli Warp pohon (terminologie ze Star Treku) a hledali cesty k naší brance zleva, zprava i středem. Ve všech cestách vždy stál některý z našich hrdinů. Branku jsme měli zamčenou a nedalo se s tím už nic dělat. Naši hráči to nepřipustili a uhráli skvělý výsledek na horké vyšehradské půdě.

Základní sestava:
Halák – Schürrer, Kučera(K), Bouček – Dasbach, Bazala, Kubička, Brož, Rubáš – Frývaldský, Šebesťák
Střídali:
Burger, Kysel, Báča, Vosický, Kuzhman, Weinrich
Góly: Kysel, Brož
Hráč utkání: všichni

„Pokud nevěříte v to, že můžete vyhrát, nemůžete vyhrát.“
Muhammad Ali, bývalý americký profesionální boxer

Daniel Klír, 23.04.2023