SK STŘEŠOVICE 1911 OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

SK STŘEŠOVICE 1911

My jsme Klub

SK STŘEŠOVICE 1911

OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

FK Viktoria Žižkov – U12 3:5 (2:0, 1:3, 0:2)

Koloděje – po dvou výhrách s vedoucími celky naší skupiny jsme v sobotním dopoledni nastoupili na hřišti v Kolodějích proti páté Viktorce Žižkov. Naše ambice nemohly být jiné než oplatit domácím podzimní porážku z poslední vteřiny.

Tento plán dostal první trhlinu hned před utkáním, kdy naši jedničku v brance Chouně přemohla zdravotní indispozice a bylo víceméně jasné, že do utkání nebude moci nastoupit. Po diskusi se sice mezi tři tyče postavil, ale zdravotní stav mu nedovolil vydržet v brance déle než osm minut.

Během nich jsme dvakrát inkasovali z velmi špatné rozehrávky a nabídli tak červenobílým celkem rychlý a pohodlný náskok.

Na oltář brankářského postu jsme obětovali Soukupa, který poslední zápasy odehrál ve velké formě a věřili jsme, že to dokáže předvést i v brance.

Úvodní třetinu jsme byli těmito změnami poznamenáni až moc. Nedařila se kombinaci, které nepomáhal ani nerovný terén, nepracovali jsme rychle a agresivně. A tak jsme se do šancí dostávali sporadicky, naneštěstí i Žižkovští borci nehráli nikterak kompaktně a zaskakující Soukup nemusel řešit nijak zvlášť ohrožující situace.

Do druhé části jsme potřebovali najít hlavně sami sebe, zpracovat fakta v hlavě a sebevědomě začít hrát a střílet z dobrých pozic. Je až s podivem, jak hráči ročníku 2012 dokáží tyto informace zpracovávat, a hlavně je přetavit v realitu.

Během pěti minut bylo vyrovnáno po střelách Rady M. a Tichého. Začali jsme soupeře prohánět a tlačit ho do nevynucených chyb. Náš způsob hry nabízel najednou podařené akce a šance, které jsme nedokázali jen zakončit s větší kvalitou.

Ve 42.minutě nevyšla Soukupovi jedna rozehrávka, a tak šel soupeř opět do vedení po našem „dárečku“. Tři minuty před přestávkou po rychlé kombinaci srovnal Kopřiva.

V poslední části bylo na čase rozhodnout utkání, a to velmi rychle. Opět se ukázala rychlost vnímání našich hráčů. 64.minuta Stanečka přehazuje vyběhnuvšího brankáře kousek pod půlkou. O šest minut později, jarní posila Elshal, zakončuje do prázdné branky po vybídnutí Tabasaranskliyho.

Zápas se víceméně dohrával v poklidu, soupeř se nepropracoval takřka do žádné šance a my jsme naopak nedokázali naše výpady zakončit přesně.

Očima trenéra: Velmi těžké utkání, zejména na psychiku. Začátek zápasu hodně ovlivnilo střídání brankáře. Nehráli jsem tak náročný fotbal jako v minulých utkání, ale o to víc musíme tým pochválit za jejich odhodlání a preciznost v myšlení. Touha po vítězství za našeho brankáře zafungovala jako tužidlo. Dnes jsme k dobrým vlastnostem přidali, nebo spíš viděli další z pozitivních faktorů tohoto týmu, a to je jeho duch! Speciální poděkování patří Soukupovi, který si jakožto náhradní brankář počínal s velkým přehledem a nadhledem.

Střelec SKS1911:  Rada M., Tichý, Kopřiva, Stanečka, Elshal

Sestava SKS1911: Chouň –  Elshal, Hofer, Janovec, Kopřiva, Pecháček, Rada D., Rada M., Soukup, Stanečka, Tabasaranskliy, Tichý  

Další utkání hrajeme už tuto středu 1.5.2024 od 14:00 proti Pražské Dukle! Přijďte nás podpořit, budeme vás potřebovat!

Syra