SK STŘEŠOVICE 1911 OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

SK STŘEŠOVICE 1911

My jsme Klub

SK STŘEŠOVICE 1911

OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

FC Háje Jižní Město – U16 3:3 (3:0)

Háje – Tabulkově vyrovnaní FC Háje a SK Střešovice se v sobotu 4. 5. setkali na hřišti na Jižním Městě. Rozdíl v tabulce byl pouze jednobodový, proto oba týmy chtěly za každou cenu zápas vyhrát.

Počasí bylo na zápas ideální, čas zápasu stanovený na 9:00 byl pro hosty trochu problém, cesta na Jižní Město je přes celou Prahu. Zázemí bylo přívětivé, trávník trochu rozrytý, balon někdy nečekaně odskakoval.

Domácí vstoupili do zápasu s plnou energií, hosté se pomalu probouzeli. V prvním poločase se většina hry odehrávala na půlce hostí, ti se téměř nedostávali do šancí, byť některé i zahodili. V 17. minutě si středoví hráči Střešovic nepohlídali místního Matouše Cimra, který zpoza vápna vyslal ránu k tyči a byl z toho první gól. Domácí drželi tlak a o čtyři minuty později kopali roh. Po nedůrazném bránění Střešovic se míč odrazil k domácímu hráči ve vápně a Mikuláš Volek už jen zakončil do prázdné brány. Háje i nadále pokračovali v tlaku a těsně před koncem prvního poločasu, ve 43. minutě, vstřelil Mikuláš Volek svou 2. branku. První poločas skončil 3 0 pro domácí.

Hosté věděli, že pokud chtějí zápas otočit, musí začít hrát hned od začátku druhé půle. Hra hostů se zásadně zlepšila, ale zakončovat akce se stále nedařilo. Hra byla mnohem mnohem vyrovnanější, naopak místním borcům ubývaly síly a jejich převaha se vytratila. V 71. minutě se z přímého kopu konečně trefil do levé šibenice Patrik Škába, který původně centroval. Míč ale nikdo netrefil a ten doputoval až do sítě. Označený byl jako vlastní gól domácích. Pro zápas byla tato chvíle klíčová. Střešovice se pustily do velkého tlaku na domácí. Hned v 79. minutě po centru Patrika Škáby z levé strany si míč ve vápně převzal Adam Novotný, posunul balón kolem obránce a s přehledem akci zakončil. Střešovice se radovaly z 2. gólu a i z naděje, že zápas se dá ještě otočit. Střešovičtí převzali hru do svých rukou, posledních deset minut vystavili domácí obrovskému tlaku. Situace na hřišti byla velmi vyhrocená, plná emocí. V 90. minutě byl ve vápně sražen Dalibor Dušek, hlavní rozhodčí nechal hru běžet, pomezní rozhodčí však signalizoval nedovolený zákrok a tudíž pokutový kop. Jakub Stára penaltu nekompromisně proměnil ranou do pravé šibenice. Hra na hřišti se stala velmi osobní, v 91. minutě obránce domácích krutě fauloval Vojtěcha Slezáka. Obránce Patrik Škába bránil svého spoluhráče i slovně, za což si vysloužil od rozhodčího červenou kartu a stopku na dva zápasy.

Střešovicím se po nerozhodném zápase 3.3 podařilo udržet nad Hájemi v tabulce vedení.


Optikou trenéra:
Přijeli jsme si pro tři body, které jsme nezískali. Logicky tedy nemůžeme být spokojeni. V prvním poločase jsme nepředvedli nic. Nedokázali jsme si prakticky přihrát, naše útoky postrádaly nápad, přesnost, rychlost i důraz. V obranné fázi jsme nechávali domácím příliš volného prostoru a ve vlastním vápně jsme byli nedůrazní. Domácí vedli zaslouženě takovým výrazným rozdílem. Kluci byli ze svého představení evidentně zklamáni, potřebovali jsme je uklidnit. Překopali jsme rozestavení, taktiku a na hrací plochu poslali čerstvé hráče. Efektem byl dobrý výkon, kterému nechybělo nasazení i přímočarost. Domácím jsme nabídli některé brejkové situace, jinak jsme byli lepším celkem. Kluci předvedli zmrtvýchvstání a téměř ztracený zápas dovedli alespoň do remízového stavu. Je to další cenná zkušenost. Pokud nevstoupíte do zápasu sebevědomě a s maximální energií, zaděláváte si na nepříjemné problémy. Mrzí nás červená karta pro Patrika, který odehrál jinak solidní zápas. Ve velkých emocích bránil svého spoluhráče a kamaráda a bude nám teď dva zápasy chybět. Moc děkujeme našim fanouškům na výjezdě za podporu. Ti nejvěrnější (včetně české reprezentantky) co zůstali až do konce nakonec mohli hráčům za stíhací jízdu zatleskat.

Hráli:
Nahorianskyi(7), Plch(5.5), Dostál(6), Veselý(6), Škába(7), Grégr (K; 6), Přáda(6), Davalos(6), Dušek(6), Slezák(6.5), Novotný(6.5), Stára(6), Masopust(6.5), Řechtáček(6.5), Frýdl(6), Dorner(6)
Góly(asistence):
vlastní, Novotný(Škába), Stára(Dušek)
ŽK:
Jakub Stára
ČK:
Patrik Škába
Hráč utkání:
Patrik Škába

Hráčská jubilea:

Martin Davalos – 40. start za SKS
Dalibor Dušek – 160. start za SKS
Šimon Masopust – 95. start za SKS
Jakub Stára – 20. gól v SKS

Foto: DB3
Text: Vojtěch Slezák, Daniel Klír


„Dochvilnost je výsadou králů a povinností všech řádných lidí“
Ludvík XVIII, francouzský král (1755 – 1824)