SK STŘEŠOVICE 1911 OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

SK STŘEŠOVICE 1911

My jsme Klub

SK STŘEŠOVICE 1911

OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

Sokol Kolovraty “U17” – U16 3:3 (0:1)

Kolovraty – Do utkání jsme vstoupili velice dobře a hned ve 3. minutě jsme mohli jít do vedení. Po dobrém napadání Sanderse se Dorner ocitl ve stoprocentní šanci, ale bránu z dobré pozice přestřelil. Domácí si po čase osmělili a v 10. minutě musel vytáhnout špičkový zákrok Nahorianskyi a vyrazil gólovou střelu do protipohybu. V šestnácté minutě jsme se již mohli radovat z vedoucí branky. David Vihan si mohl zopakovat gólovou radost v druhém zápase v řadě (jubilejní gól číslo 10 v SKS). Brankáře domácích jsme ohrozili ještě jednou a sice po tvrdé střele Jakuba Stáry ze střední vzdálenosti. Tím jsme své šance po zbytek poločasu vyčerpali, přizpůsobili se hře soupeře a domácím jsme nabídli v samém závěru možnost vyrovnat po dorážce z bezprostřední vzdálenosti.

Chtěli jsme se trochu uklidnit, nevěnovat pozornost bouřlivé kulise (viz. výňatek ze zprávy rozhodčího) a hrát více s míčem pod kontrolou.

Toto se nám však nedařilo a bojovný soupeř nám tropil potíže. Vstup jsme ale měli opět povedený. Novotného dobrý pohyb nám nabídl situaci 2vs1, ale zkažená finální přihrávka nám zabránila zakončení. S chutí hrající Novotný si vytvořil doboru střeleckou příležitost, ale domácí brankář střelu vyrazil na roh. Vyrovnání přišlo v 53. minutě po nedorozumění Grégra s Nahorianskym. Druhý jmenovaný si měl pro pomalu se blížící míč v klidu dojít (přesně na to spoléhal Grégr) a zůstal stát na brankové čáře, zatímco domácí Toptikov na nic nečekal a snadno zavěsil. Naši borci se rychle oklepali a po povedené akci Houdka a nadýchané centru potvrdil dobrou formu Vihan a poslal nás podruhé do vedení.

V 65. minutě Grégr zbytečně fauloval v nijak nebezpečném prostoru, čímž vznikla pro nás naopak situace nebezpečná velmi. Standardní situace. Soupeř ji využil k dalšímu vyrovnání. Domácí byli v závěru utkání lepším týmem, ale nám se i tak opět podařilo vzít si vedení pro sebe. Daniel Krajcer se ve vápně zorientoval nejlépe ze všech a vstřelil svoji první branku v zeleno-bílých barvách. Do konce zbývalo asi deset minut a byli jsme opravdu blízko k plnému počtu bodů. Do samého závěru jsme bránili dobře organizovaně, avšak závěrečnou akci domácích jsme odvrátit nedokázali a Kolovraty v 91. minutě srovnali na (přiznejme si, že zaslouženě) konečných 3:3.

Soudce Bradáč chtěl vidět ještě nějaké drama a tak nastavil 5 minut nad rámec řádné hrací doby a do samotného závěru se hrálo nahoru dolu, bez bránění. Vypadalo to jako prodloužení 3vs3 v hokeji. Gól však již nepadl.

Největší kaňkou je zranění Adama Drličiaka, které si vyžádá minimálně 4 týdny bez fotbalu.

Základní sestava:
Nahorianskyi(6.8) – Houdek(6.9), Dostál(6.9), Sedelmayer(K; 6.9), Dušek(6.9) – Přikryl(6.9), Stára(6.9), Přáda(6.8) – Sanders(6.9), Vihan(7.2), Dorner(6.9)
Střídali:
Drličiak(*), Grégr(6.8), Slezák(6.9), Novotný(6.9), Krajcer(6.9), Havránek(6.8)
Góly(Asistence):
2x Vihan(Houdek), Krajcer
Hráč utkání:
David Vihan

*pro nízký počet odehraných minut nehodnocen

Jubilea:
Adam Drličiak – 130. start za SKS
Aleš Havránek – 35. start za SKS
Dmitri Nahorianskyi – 40. start za SKS
Jakub Stára – 50. start za SKS
David Vihan – 10. gól za SKS (celkem 11)
Daniel Klír – 40. remíza za SKS

Foto: Daniel Klír

„Vítězství není všechno – ale úsilí o něj je.“
Vincent Thomas Lombardi (✵ 11. červen 1913 – 3. září 1970) byl americký fotbalový trenér a manažer v National Football League. Lombardi je mnohými považován za nejlepšího trenéra v historii amerického fotbalu a je uznáván jako jeden z největších trenérů a vůdců v historii všech amerických sportů.

Daniel Klír, 02.10.2023