SK STŘEŠOVICE 1911 OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

SK STŘEŠOVICE 1911

My jsme Klub

SK STŘEŠOVICE 1911

OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

PU: MA – SK Motorlet Praha B 2:2 (0:1)

Sk Střešovice 1911 – SK Motorlet Praha B

Střešovice – Mistrovské jaro je za dveřmi. Týden. Sehráli jsme poslední přípravné utkání, generálka na jaro. Se 14. týmem pražského přeboru. V prvním poločase nastoupila mnohem silnější sestava než ve druhém. A bylo to znát. Prvních dvacet minut jsme si museli zvykat na vysoké tempo. Nakonec i podle statistik zcela vyrovnaný zápas. Dokonce i výsledek zcela odpovídal statistice xG faktoru.

Pavel Hampl odchytal první poločas, nakonec se do zápasu po zranění Pospíchala, musel vrátit i ve druhém poločase.

Statistiky 1. poločasu: branky: 0-1, střely: 7-5, rohy: 2-1, faktor xG: 0,51 – 0,48

Statistiky 2. poločasu: branky: 2-1, střely: 13-8, rohy: 3-2, faktor xG: 1,55 – 1,52   

Nastoupila tato sestava:
Sestava SKS:  Hampl (46´Pospíchal) – Štyks, Zumr, Němec T. (80´ Morgenstern), Charvát (C) – Rothe, Vyjdák, Věchtík D., Dobrý – Kouklík, Burýšek. Připraveni Zvolenský, Fischer.

Úvod zápasu se vyznačoval vysokým tempem. Hráči Motorletu skvěle kombinovali a nám se nedařilo jejich kombinace zastavovat. A také jsme na začátku brzy inkasovali.

Hampl neodhadl správně vyběhnutí, zůstal na půl cesty a byl za to potrestán, byť střelec Motorletu nebyl v nijaké úžasné pozici, dokázal trefit perfektně. 0:1

10´ Poměrně brzy jsme mohli srovnat. Po centru Věchtíka se k hlavičce dostal Vyjdák. Moc nechybělo.

25´ Příliš prostoru v úvodní půlhodině jsme nedostávali. Skvěle zvládnutý rychlý přechod soupeře vyústil v obrovskou šanci ve vápně. Pumelice z 8 metrů skončila naštěstí nad.

31´ Jsme dostali nadějnou pozici i my. Přenesení křížem uvolnilo na vápně Rothe. Jeho tvrdá střela si však našla rukavice brankáře. Přesto se obraz hry v prvním poločase začal měnit.

36´ Nejdramatičtější minuta prvního poločasu. Němec levačkou poslal dlouhý míč za obranu, ten si našel Rothe a šel sám na branku. Gólman ho však parádně vychytal. Po rohovém kopu jsme vytvořili pořádný závar, který volal po vyrovnání. Vzápětí však přišel brejk soupeře, kdy naopak soupeř šel sám na branku, jenže tentokrát skvěle vyběhnuvší Hampl nedovolil zakončení.

47´ Druhý poločas začal naším srovnáním a i díky tomu převzetí otěží zápasu. Kouklík vyhrál hlavu, Dobrý loboval brankáře a Burýšek celou akci dotáhl do brankového výsledku. GÓL. VOJTĚCH BURÝŠEK 1:1 (as. Dobrý, Kouklík)

51´ Přestože jsme opticky hráli lépe než soupeř, měl právě Motorlet blíže k brance. Zničehonic jsme dovolili zpracování ve vápně a pohotovou střelu, kterou Pospíchal dokázal vytlačit na TYČ.

53´ Jsme soupeři v krátké době dovolili další tutovku. Sám před Pospíchalem se objevil v ideální pozici hráč soupeře, Pospíchal ho opět parádně vykryl. Vzápětí však přišel Zumrův faul ve vápně a rozhodčí Sabuka nařídil pokutový kop. Ten zahrávající hráč napálil přímo do TYČe.

59´ V další fázi zápasu jsme byli rychlejší a důraznější, získali jsme možnost dvou přímých kopů zpoza velkého vápna. Charvát ani Rothe však z nadějné pozice branku nevstřelili.

62´ Přišla obrovská šance pro Kouklíka. Hlavou mohl uklidit skvělý Charvátův centr. Chyběla větší razance.

64´ Po rohovém kopu přišel obrovský závar před brankou Motorletu. Série hned tří střel do přehuštěného chumlu hráčů v malém vápně vyústil v ruku soupeře přímo na brankové čáře. A kopala se další penalta, Tentokrát pro nás. Burýšek uklidil za háčky a my šli do vedení. GÓL. VOJTĚCH BURÝŠEK 2:1 (proměnil pokutový kop).

82´ Závěrečná čtvrthodina se nám příliš nepovedla. Vypadli jsme z tempa. Burýšek chvíli před tím odmítl hattrick, když z úhlu pálil těsně vedle. Obranný aut soupeře vedl ke kombinaci na jeden dotek a poslední hráč bez obtíží udělal brankáři kličku a vyrovnal do prázdné branky. 2:2

Generálka dopadla uspokojivě. Remíza s přeborovým týmem, pro který to byla také generálka, je přijatelná. Byť takové zápasy už bychom měli umět dohrát a dotáhnout do vítězného konce. Pořád ještě chyběli důležití hráči, Alba, Kříž a Obhlozok. Uvidíme za týden. První mistrovské utkání jara sehrajeme doma ve Střešovicích. V sobotu 11. března ve 14:30 proti SK Libuš. Přijďte nás podpořit.

4/3 2023 Zizzé