SK STŘEŠOVICE 1911 OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

SK STŘEŠOVICE 1911

My jsme Klub

SK STŘEŠOVICE 1911

OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

MA – SK Libuš 6:1 (2:1)

Sk Střešovice 1911 – SK Libuš

Začalo mistrovské jaro 2023.

SEASON 2 – Náš tým na podzim napsal úžasných 15 dílů. 1 série tohoto poutavého fotbalového seriálu skončila na Střešovickém galavečeru. A diváci žádají pokračování. Jenže ve druhé sérii bývá velmi náročné udržet kvalitu a navíc přijít s něčím novým. Ve druhé sérii nás opět čeká 15 dílů. Ten nejzajímavější příběh tohoto roku momentálně píší naši hráči. A první díl nové série rozhodně nezklamal.

Střešovice – Prvním jarním mistrovským soupeřem byla SK Libuš. Na podzim jsme v Libuši rozhodli již v prvním poločase. Stejný průběh jsme si přáli i v tomto utkání. Nervozita však byla proti.

Statistiky 1. poločasu: branky: 2-1, střely: 10-8, rohy: 10-5, faktor xG: 0,81 – 0,75

Statistiky 2. poločasu: branky: 4-0, střely: 13-4, rohy: 7-3, faktor xG: 1,38 – 0,21   

Nastoupila tato sestava:
Sestava SKS:  Hampl – Štyks, Vyjdák, Němec T. (87´ Zumr) , Charvát (C) – Rothe (83´ Dobrý), Kříž, Věchtík D. (87´Fischer), Alba (63´Oblozhok) – Kouklík (87´ Zvolenský), Burýšek. Připraveni Pospíchal.

Hned v úvodu zápasu nám vyšla útočná akce. Přesný výkop Hampla našel Věchtíka, ten si udělal prostor ve středu hřiště a vymyslel kolmici do strany pro Rotheho. Ten poslal excelentní rohlíček do vápna, na který si seběhl Alba. Prvním pokusem trefil brankáře, druhou dorážkou bránícího hráče na brankové čáře a do třetice poslal patičkou náš tým do vedení. GÓL. ROMAN ALBA 1:0 (as. Tomáš Rothe, David Věchtík)

7´ Vedení nás mělo uklidnit. Ve skutečnosti nás spíše uspalo. Libuš odehrála první poločas velmi dobře. Hrála velmi dobře to, co bylo v jejích možnostech. Rychlé protiútoky. Útočníci hráli na hraně ofsajdové lajny. Po jedné takové kolmici musel Hampl hasit vznikající požár. Vzápětí zvládl bravurně i zakončení po rohovém kopu.

13´ Zatímco nám se rohové kopy ze začátku příliš nedařili, soupeř nám hned z toho druhého uštědřil vyrovnání. Ivančo hlavičkoval z malého vápna zcela osamocený. Jiří Ivančo 1:1

15´- 35´ V této pasáži jsme si chtěli vzít vedení zpět. Sice jsme byli mnohem aktivnější než náš soupeř, nutno přiznat, že blíže ke skórování měl právě náš soupeř. Po nedorozumění v obraně se soupeř dostal dokonce před prázdnou branku, jenže z úhlu Libuš trefila jen boční tyč. V ostatních situacích nás podržel Hampl.

40´ Desátý rohový kop během prvního poločasu konečně přinesl úspěch. Věchtík našel na zadní tyči Burýška, ten vrátil do ohně před branku a Štyks byl na správném místě. GÓL. MARTIN ŠTYKS 2:1 (as. Vojtěch Burýšek, David Věchtík)

53´ Druhý poločas už byla zcela jiná píseň. Uklidnili jsme se, otřepali jsme se, nervozitu nechali v kabině a s postupujícím časem jsme začali v zápase dominovat. Pomohl tomu i další gól. Věchtík zpracoval na velkém vápně pro Burýška, ten poslal ostrou nahrávku malým vápnem, na kterou doskluzoval Kouklík. GÓL. TOMÁŠ KOUKLÍK 3:1 (as. Vojtěch Burýšek, David Věchtík)

57´ Další skobu mohl zasadit Libuši Kříž. Dlouhý přesný výhoz Hampla na Rotheho odstartoval rychlý protiútok, Rothe vyzval do sprintu nahrávkou za obranu Kříže. Tomu však v koncovce po 80 metrovém sprintu chyběla síla k razantní střele.

60´ Tomáš Kouklík zcela zaskočil Boušku v brance Libuše svou utajenou střelou. Alba přetáhl svůj centr na zadní tyč, míč však na hrací ploše udržel Rothe, který přihrál pod sebe Kouklíkovi. Všichni čekali centr a parametry Kouklíkova kopu odpovídaly centru, jenže umístění bylo precizně přesné do vzdálenějšího koutu branky. Překvapivá střela zcela zaskočila brankáře, který vůbec nereagoval a příjemně překvapila i naše hráče. GÓL. TOMÁŠ KOUKLÍK 4:1 (as. Tomáš Rothe, Roman Alba)

61´- 75´ Jsme se zbytečně nechali strhnout ke hře nahoru – dolu. Tato pasáž sice přinášela naše možnosti skórovat, jenže otevřená obrana dávala šance i našemu soupeři. Za stavu 4:1 fakt nechcete hrát nahoru, dolu.

80´ Logicky přišla z lavičky výzva zpomalit hru, zůstat na míči. A hned jsme sehráli nejkrásnější pasáž zápasu. Tréninková šablona s označením C, verze 2. Po sérii šesti přihrávek na polovině hřiště jsme rozehráli akci přes Štykse, posunutí na Oblozhoka, přenesení hry přes Věchtíka, lajna pro Rotheho, rohlík do vápna a zakončení Věchtíka těsně nad. Vzápětí přišla další šablona, tentokrát s označením A, verze 3. Štyks si narazil s Oblozhokem, ten posunul na Kouklíka, zpět do lajny na Štykse, rohlík do vápna a Burýšek dovršil parádní souhru. GÓL. VOJTĚCH BURÝŠEK 5:1 (as. Martin Štyks, Tomáš Kouklík)

83´ Brzy na to, přišel další gólový moment. Oblozhok získal ve středu míče důležitý míč, posunul na Kouklíka, ten uvolnil Burýška a…. GÓL. VOJĚTCH BURÝŠEK 6:1 (as. Tomáš Kouklík, Oleks Oblozhok)

87´ Jsme sehráli ještě jednu útočnou šablonu. Na konci akce byl skvělý rohlíček Štykse, Zvolenský odmítl skórovat po té, co před minutou přišel na hřiště. Mohlo být skóre ještě výraznější.

První patnáctina je úspěšně za námi. Za týden nás čeká další domácí utkání. Tentokrát přivítáme rezervu Aritmy, v sobotu 18. března od 15 hodin. Přijďte nás podpořit. Žádný zápas není jednoduchý, žádný zápas nám soupeři nedají zadarmo. A podpora našich fanoušků nám vlévá energii do těla. Zelenobílá síla.

11/3 2023 Zizzé