SK STŘEŠOVICE 1911 OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

SK STŘEŠOVICE 1911

My jsme Klub

SK STŘEŠOVICE 1911

OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

SLÁVA CUP 2023

POHLEDEM STŘEŠOVICKÉHO OKA

Sobota 22. července. 6. ročník memoriálu Slávy Houšky. Pátá střešovická účast. Poprvé hráno v Praze – Dubči. Tradičně 4 týmy. Tentokrát domácí tým Čechie Dubeč, FC Přední Kopanina, AFK Podolí Praha a my, SK Střešovice 1911.

V prvním zápase nastoupila domácí Čechie Dubeč proti vítězi z loňského ročníku FC Přední Kopanině. Ta postavila svůj B tým. Zápas tak byl velmi vyrovnaný. Kopanina uspěla výhrou 2-1.

Druhý zápas se už týkal nás.

SK Střešovice 1911 – AFK Podolí Praha 5:0 (3:0)

Statistiky 1. poločasu: branky: 3-0, střely: 8-5, rohy: 2-4, faktor xG: 0,88 – 0,58

Statistiky 2. poločasu: branky: 2-0, střely: 6-5, rohy: 2-0, faktor xG: 0,48 – 0,55   

Nastoupila tato sestava v prvním poločase:
Sestava SKS:  Rychlík – Rožec, Věchtík P., Charvát, Bialek – Yarullin, Věchtík D., Kříž, Rothe – Hojsák, Alba (Do zápasu naskočili Fischer, Lesyk, Latiphy, Borský, Zvolenský, Kouklík, Ridzák Jonáš, Ridzák Jakub

Velmi dobrý vstup do zápasu jsme předvedli proti mladému týmu z Podolí. Hojsák se hned v úvodu dostal na hranici šestnáctky k dobré střelecké příležitosti. Jeho střela šla doprostřed branky.

Naopak přišel kontr ze strany Podolí. Zleva přišel centr do vápna a osamocený hlavičkující hráč neměl naštěstí správně zacíleno. Vzápětí přišla zdařilá skrytá Albova střela po Rotheho kolmici do vápna.

12´ Kříž si všiml pohybu Bialeka do vápna a poslal mu tam načechraný bochánek, Bialek snadno dostal míč pod kontrolu, poslal míč na zadní a Yarullin správně zavřel zadní tyč. Byla to první branka za A tým. GÓL. MAREK YARULLIN 1:0 (as. Milan Bialek, Zdeněk Kříž)

14´ Faul před velkým vápnem a příležitost v podobě přímého kopu zhruba ze 20 metrů. Té se chopil opět Tomáš Rothe, jeho střela lehce zaplavala a brankář Podolí si s ní nedokázal poradit. GÓL. TOMÁŠ ROTHE 2:0

21´ Jsme dovolili Podolí největší šanci v zápase. Dloubnutí za stopery na velké vápno a zcela osamocený hráč Podolí měl dostatek času na koncovku. Jeho tutovku však dokázal skvěle zneškodnit Rychlík.

25´ Další gólový moment. Po hezké útočné akci po levé straně se dostal míč k Rožci, ten připravil narážečkou míč na střelu pro Albu, který ze 20m bezchybně trefil tvrdou a přesnou střelou k tyči. GÓL. ROMAN ALBA 3:0 (as. František Rožec)

40´ Další zdařilá akce opět po levé straně. Kříž poslal perfektní míč na zadní tyč, kde pálil Yarullin těsně vedle.

Zápas se hrál 2x 40 minut. Takže do druhé půle jsme prostřídali sestavu. Přesto jsme dokázali držet krok i v druhé části a navíc přidat další branky.

47´ Nejprve zahrozili hráči Podolí. Hned 2x. O tři minuty dříve se dostal do našeho vápna osamocený útočník v modrém, Borský si prostor pohlídal a kryl. Další výbornou střeleckou pozici zachránil svým blokem Rožec.

50´ Alba všem připomněl, jak excelentní a pohotovou má střelu. Vystihl rozehrávku stoperů asi 25m od branky. Vůbec se neunavoval nějakým sprintem blíže k brance, zvedl hlavu a hned tvrdou střelou uklidil k tyči, gólman Podolí vůbec nečekal tak rychlou a pohotovou střelu, takže nestihl ani zaujmout brankářský postoj. GÓL. ROMAN ALBA 4:0

62´ Kouklík prodloužil hlavou a Ridzák Jakub mohl vypálil svůj projektil na přední tyč.

70´ Do nadějné pozice se dostali v brejku Bialek a Latiphy, přihrávka přišla možná trochu brzy a trochu nepřesněji a Latiphy tak trochu zaspal, takže gólová akce nebyla úspěšně dotažena. Vzápětí však Latiphy se dočkal. Věchtík pasem do levé strany našel Zvolenského, ten se dostal až do vápna a zpětnou přihrávkou našel na malém vápně právě Latiphy, který si zapsal první branku v A týmu. GÓL. NAVID LATIPHY 5:0 (as. Stefan Zvolenský, David Věchtík)

Marek Yarullin

Souboj o 3. místo sehrálo AFK Podolí a Čechie Dubeč. Zápas působil už hodně unaveně, především ze strany Dubče, nakonec uspěli hráči Podolí v poměru 3:1. Do finále turnaje jsme šli my proti silnému celku z Přední Kopaniny. V tomto zápase byla Kopanina jasným favoritem, navíc přijela z odpočatým a A tým, který neměl žádný zápas v nohách. Dvojí výhoda se logicky musela projevit. A je škoda, že organizátoři turnaje neberou v potaz určité omezení v počtu hráčů, které nastoupí za 1 tým. Byl to vlastně turnaj 5 týmů.

SK Střešovice 1911 – FC PŘEDNÍ KOPANINA 1:8 (1:3)

Statistiky 1. poločasu: branky: 1-3, střely: 2-9, rohy: 1-9, faktor xG: 0,35 – 1,18

Statistiky 2. poločasu: branky: 0-5, střely: 2-11, rohy: 1-2, faktor xG: 0,18 – 4,05

12´ Přirozeně hráči Kopaniny působili svěže, my jsme hráli v účelném bloku a první dvacet minut jsme nedovolili Kopanině vystřelit. Naopak jsme předvedli parádní povedenou fotbalovou akci, Charvát získal míč na polovině hřiště, posunul na Davida Věchtíka, ten dloubl míč do vápna na Hojsáka, který ustál na jedničku souboj a předložil do gólové pozice Albovi. GÓL. ROMAN ALBA 1:0 (as. Ondřej Hojsák, David Věchtík)

Ondřej Hojsák

31´ Sílu, rychlost a fotbalovost Přední Kopaniny je však třeba respektovat. Přidávali na obrátkách a hráli velmi dobře. Zatápěli nám především brejky po stranách a centry do vápna. 30 minut jsme odolávali jejich tlaku. Pak přišel velmi smolný moment. Po rohovém kopu boxoval míč z prostoru malého vápna Borský tak nešťastně, že trefil zády stojícího hráče Kopaniny, od kterého se míč odrazil a odkutálel za brankovou čáru v prostoru branky. 1:1

32´ Únava a druhý zápas v nohách si v ten moment začal vybírat svou daň. Skvěle sehraná, rychlá akce zprava, centr do vápna a z jedničky úklid Ptáčka. 1:2

38´ Právě Hojsák se snažil hned o srovnání, jeho střelecký pokus vypadal nadějně. V další rychlé akci, tentokrát zleva, opět po prudkém centru do vápna a úklidem Ptáčka z jedničky už to bylo o dvě branky. 1:3

Druhý poločas už byla poprava. Po těžkém tréninkovém týdnu už nám nešly nohy a Kopanina hrála s velkou lehkostí. Bylo otázkou času, kolik nám ve druhé půli naloží. Pro nás to však byl i přes vysokou porážku příjemný den, poprvé jsme si zahráli finále a s velkou chutí budeme pokračovat v přípravě na novou sezónu.

46´ Pas za beky, pohotový náběh, zprava centr do vápna a Ptáček zpečetil svůj hattrick. 1:4

49´ Z poloviny hřiště si naběhl Ptáček, prohodil vybíhajícího Rychlíka a do prázdné branky dal svůj čtvrtý gól. 1:5

52´ Z dálky natáhl ke střele Ptáček a Veleba snadno dorazil do odkryté branky. 1:6

60´ Další neúspěšné vyběhnutí gólmana pomohlo Ptáčkovi vsítit pátý gól. 1:7

73´ Přišla jediné ohrožení branky Kopaniny z kopačky Latiphy, který se dokázal prosadit přes oba stopery, jeho lobu chyběla větší intenzita.

78´ Mainolfiho průnik středem hřiště a bezchybné zakončení. 1:8

Roman Alba, přestože vsítil 3 branky, na střelce turnaje to nestačilo, v jednom zápase vsítil Ptáček z Kopaniny branek 5. Nejlepšího brankáře turnaje bral domácí brankář z Dubče, nejlepšího hráče vyhrál hráč SKS s č. 8 David Věchtík.

Po finálovém zápase s FC Přední Kopaninou.

Další přípravný zápas sehrajeme ve čtvrtek 27. července v 19 hodin na hřišti SK Doksy (okres Kladno).

23/7 2023 Zizzé