SK STŘEŠOVICE 1911 OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

SK STŘEŠOVICE 1911

My jsme Klub

SK STŘEŠOVICE 1911

OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

MB – AFK Slavoj Podolí „B“ 7:2 (5:0)

Střešovice – po trojboji na hřištích soupeřů jsme v probíhající sezoně nastoupili podruhé doma, podruhé na umělém „pažitu“ a  – jako obvykle – s úmyslem naplno bodovat. Dnes byla tato naše povinnost umocněna sestavou soupeře, ve které bylo celkem 12 hráčů, z toho 2 mladší dorostenci. Šlo tedy především o to, abychom Podolí od začátku ukázali, že nepřipustíme žádné komplikace a zahráli dobrý fotbal.

Šlo to. Hosty jsme drželi na jejich polovině, dostávali se do zakončení a „čekali“ až proměníme nějakou šanci. Pokusy Podolí jsme zastavovali bez větších problémů a včas. První góly jsme vstřelili relativně brzy (11. K .Dobrý 1-0 a 13. Jo. Ridzák 2-0), když jsme dobrou aktivitou soupeře donutili k chybám a „spolupráci“ a dokázali toho využít. Mělo / mohlo to vést k většímu uklidnění zejména při zakončení. Zcela to nevyšlo, v průběhu půle jsme občas nechali hráčům Podolí víc místa a času než bylo vhodné, občas jsme si „dovolovali“ v situacích a prostorech, kde to není možné atd.. Dopředu to pokračovalo stejně (naším tlakem) , přidali jsme ještě jednu branku (25. Š. Uhlík 3-0) a v závěru poločasu dvěma slepenými góly (43. D. Michalanský 4-0 a 44. K. Dobrý 5-0) utkání prakticky rozhodli.

Po přestávce jsme nechtěli „usnout“, podcenit soupeře.. Tedy bylo třeba stále tvrdě pracovat a pokud možno vylepšit herní obraz i skore. Tenhle záměr se bohužel nenaplnil a druhá půle (když hosté hned po přestávce snížili z volného kopu) se nesla ve znamení naší nervozity, nesoustředěnosti a výkon tak zaostával. Přesto jsme přidali ještě dva góly. Oba střelci (67. J. Kašpar 6-1 a 77. A. Šperl 7-2) naší hru dopředu oživili a trochu poupravili dojem ze druhého poločasu .. Hosté zústávali – přes průběžný výsledek – stále u taktiky husté zabezpečené obrany, s čímž jsme se nedokázali moc dobře vyrovnat. Důvodem bylo zejména naše „uvadající“ nasazení = málo pohybu = nabídek volných hráčů (!) i nepřesnosti při zakládání akcí a zejména v předfinální fázi = při naší snaze proniknout přes obranný val do zakončení.

Neodnesli jsme si proto ze druhé půle zážitek, který by příliš lahodil oku .. Máme tři body, vstřelili jsme 7 gólů, splnili jsme povinnost. Za týden v Lipencích ? ..Jiná písnička ..

Sestava SKS : Mulač – Šiškun, Veselý, Papež, Krejčí – Uhlík (46. Šperl), Vyskočil, (78. Smejtek), Barták, Ridzák Jo (64. Kašpar) – Michalanský (64. Chvalovský), Dobrý (60. Muroň)

Góly SKS : Dobrý 2, Ridzák, Michalanský, Kašpar, Uhlík, Šperl

RT