SK STŘEŠOVICE 1911 OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

SK STŘEŠOVICE 1911

My jsme Klub

SK STŘEŠOVICE 1911

OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY

MB – FC Nebušice 2:3 (0:1)

Střešovice – V prvním jarním soutěžním zápase jsme přivítali doma Nebušice. Náš konkurent v boji o přední příčky nám dýchal na záda a my jsme mu chtěli odskočit.

Namotivovaní po dlouhé přípravě jsme nastoupili do první půle aktivně. Soupeře jsme tlačili a vytvářeli si šance. Chvalovský překonal už lobem gólmana, ale na brankové čáře stihl míč odklidit obránce Nebušic. Po povedené akci přes pravou stranu našel Krejčí Šyškuna, jeho volej ale trefil jen našeho hráče.

Byli to ale hosté, kteří se proti proudu hry ujali vedení. Po ztrátě na středu hřiště šli do naší otevřené obrany a následným centrem na zadní tyč se ujali vedení. 0:1

Do druhého dějství jsme nastoupili se dvěma změnami a ty se osvědčily hned v první minutě. Zvolenský našel svou vytříbenou levačkou Šyškuna a ten „Ronaldovským”výskokem zavěsil hlavou. 1:1

Povedený vstup vygradoval o šest minut později. Vilhelm obral po rozehrávce stopera hostí, posunul na Burgera, ten sklepl pod sebe Fischerovi, který nás nekompromisní ranou na přední tyč poslal do vedení. 2:1

Kýžený výsledek nám ale dlouho nevydržel. Po standardní situaci viděl HR přestupek našeho bránícího hráče a nařídil pokutový kop. Ten Nebušice proměnili. 2:2

O chvíli později obešel Zvolenský protihráče, který ho zezadu fauloval. Rozhodčí tasil žlutou kartu a protože ji už viděl podruhé, šel do sprch. „Stefáno” musel bohužel na následky zranění střídat.

I přes přesilovku jsme bohužel znovu inkasovali. Po nedorozumění v obraně prostrčil nebušický záložník kulatý nesmysl za naší obranu, útočník přehodil Chloupka a hosté šli znovu do vedení. 2:3

Do hlubokého bloku, který hosté po vyloučeni praktikovali, se nám špatně dostávalo a zbytek utkání spíš připomínal válku než fotbal. Z častých závarů jsme si pořádnou šanci nevytvořili. Nervozita stoupala a kupily se naše nepřesnosti a zbytečné ztráty. Paradoxně přišla po červené kartě naše nejhorší pasáž zápasu. Při finálním vabanku ještě pálil zpoza vápna Burger. Jeho střela se ale stočila mimo.

Po sérii sedmi vítězstvích v řadě jsme poprvé od září 2023 prohráli a přenechali Nebušicím druhou příčku. Naštěstí máme stále lepší vzájemný zápas, který při rovnosti bodů rozhoduje.

Musí to být pro nás potřebná facka a prohra sloužit jako motivace do dalších zápasů. Takhle jsme jarní část začít nechtěli, ale sezóna bude ještě dlouhá. Vrátit se na vítěznou vlnu chceme již příští neděli 17. března, kdy doma vyzveme Řepy. Přijďte se podívat, jak svěřenci Radka Trhlíka a Miloše Nováka žerou umělou trávu.

SKS 1911 💚🤍

Jonáš Burger